Фан клуб: Работнички

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
СПБ,ме интересира зошто не му пеете на Грне дека курот му е мал?:)
pa taka peat cpb ubavo si prasa deckoto,od kaj znaat deka kurot mu e mal????
Па другарчето од Кавадарци вели - "зошто не му пеете" (значи дава предлог да му пеат), а ако биде зошто не му пеете повеќе, е тогаш е веќе друго. Затоа, бидете попрецизни кога постирате нешто тука.

Патем, јас сум само фан на Работнички кога играат МЗТ и Работнички, инаку воглавно навивам и за двата клуба, затоа што се скопски:wink:. Не сум член на ЦПБ, па не знам дека нешто такво му пееле на Грне, мислев дека вие сте пееле нешто такво, па сега им давате предлог на навивачите на Работнички да го пеат истото:smir:
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
da ja razbieme monotonijata Bogoev najverovatno vo fersped ili ovce pole amak se raspagal do kade li paga mak kosarkata
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Лошо, лошо, еден по еден сите тимови почнаа да пропаѓаат :nesvest:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Наместо да се надевате вашите тимови да се подобрат за да играте финале, вие сакате другите да пропаднат за да се случи тоа, не чине така. :smir:

И од кај информацијата дека АМАК се распаѓа? Последен пат кога читав изјава од нивниот газда рече дека ќе го зголемувале буџетот, дури и беа загреани за Гоцевски и Михајловски, така да малку чудно ми е ова.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Наместо да се надевате вашите тимови да се подобрат за да играте финале, вие сакате другите да пропаднат за да се случи тоа, не чине така. :smir:

И од кај информацијата дека АМАК се распаѓа? Последен пат кога читав изјава од нивниот газда рече дека ќе го зголемувале буџетот, дури и беа загреани за Гоцевски и Михајловски, така да малку чудно ми е ова.

А по кој пост го заклучи ова ????
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
more skopjaniscava pak najdobri ke bidit :pos2::pos2::pos2::pos2: na ohrigani im e krivo izglea deak sk pak ke e na vrvot i ne smao na ohrigani a ne daj boze bogoev u rabotnicki so takov igrac titula ne se osvaja
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
im dolzat po plata ipol na kosarkarite dvete fabriki mu se zatvoreni eve prasajte gi i ohrigani ke vi kazat a se ke se znae na 8mi ali najverojatno i nema da igraat poveke a od kade e informacijata tebe ic da ne te interesira i za feni ke ti kazam i deka cole nema da igra kaj vas a gocevski ostana zatoa so samo toj ne bese skraten [prasaj nekoj poupaten ke ti kaze]znaci pari ima samo vo sv.nikole i rabotnicki znaci toa e so takov kreten premier ja unisti kosarkata od koren eve ti i uste nesto povrzano so mak basketot vrba nema da igra poveke za reprezentacija radi nego znaci sega pley stojanovski hehheh:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom