Фан клуб: Работнички

Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Еми скиснало им 1 лига се шампиони да се, па сакале малце да видат какво е 2 лига.
Добра е замислата само шо ваа сезона нема никој да испадне од прва лига, ке се проширува првенството уште со плус 2 екипи така да бидат вкупно 10 екипи...
 
V

Viktoranius

Гостин
Добра е замислата само шо ваа сезона нема никој да испадне од прва лига, ке се проширува првенството уште со плус 2 екипи така да бидат вкупно 10 екипи...
Па и не е лоша идејата. Добро ќе е што нема да мора да останува ниту една екипа слободна.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
интересно ќе биде оваа година за плеј офот оти само првите 6 екипи играт во плеј офф а од 8 екипи во лигата 7 екипи се борат за првите 6 места, инетересно ќе биде да се виде која ќе е таа што на крај ќе заврши седма, инетерсна е борбата на овој дел од табелата.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ne mi e jasno sto se slucuva prva 4tina vodele 12 razlika, protiv pelister na poluvreme 15 razlika, so mzt poluvreme vodevme pak , igraat samo po 1 poluvreme POCNETE DA IGRATE KAKO STO TREBA ILI MARS OD RABOTNICKI ,
 
Член од
28 февруари 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
ej znam deka toa nema veza so kosarka...ama slusnav deka vcera na mitingot na plostadot pelA bil uapsen vodzata na CPB koki....toa doslo koga grupa demostranti se upatile kon grckata ambasada i pritoa gi mavale na zelkite so kamenja....policijata go uapsila komandan koki posto toj gi potiknuval demostranti da mavaat...spored mene svaka mu cast na koki se glede kako se brani svojata zemja UNITED MACEDONIA
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Eden drugar go sretnal marin na nekoja promocija na vina , i mu vika godinava sto praime? I vika titula neznam ali finale obavezno :pos2: , se nadevam deka na kraj ke ispadne za jabe sum se smeel ali cisto sumnjam
 
V

Viktoranius

Гостин
Честито бе, го суредивте Карпош соколи.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ej pa toa bese derbi,aj Cestito...Pa zagubivte od nas od Feni-Amak-Pelister-Mzt..I toa vi ostana derbi so Karpos Sokoli...:toe:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Редно беше.Бев на утакмицата со СОколи и на 6-7 минути до крајот беше 4 разлика.Ке полудев:vozbud:....ама ме смири атрактивното забивање на Зивчевич па постоа елегантно до 19 поени
 
V

Viktoranius

Гостин
Редно беше.Бев на утакмицата со СОколи и на 6-7 минути до крајот беше 4 разлика.Ке полудев:vozbud:....ама ме смири атрактивното забивање на Зивчевич па постоа елегантно до 19 поени

ЛОЛ, се гледало право дерби, и после на искуство сте ги победиле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom