Фан клуб: Работнички

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ЕЕЕ како едно а бурето од Маврово Мартин Јаневски тој не го сметаш.
Маријан :wink: Буре, не буре, дечкото има потенцијал во него. Памтете ми го зборот, маријан Јаневски за 2-3 години ќе биде најдобриот играч во лигава
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
165
Поени од реакции
0
Маријан :wink: Буре, не буре, дечкото има потенцијал во него. Памтете ми го зборот, маријан Јаневски за 2-3 години ќе биде најдобриот играч во лигава
konecno i jas da se soglasam so edno od mislenjata na radical i jas mislam deka ovoj igrac pred nego ima idnina ama sepak mislam deka na rabotnicki pokraj Karakolev i noviov od mavrovo ''bureto'' ke mu treba uset edno pogolemo zasiluvanje dokolku saka da se bori za titulata.
 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
more kakva titula znaete li kako izgleda toa cudo uste narednite 10 god nema da vidite talambasi ni edni titula sakale smeskii :D:D:D:D
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Дај бе жити се ако немаш нешто паметно да пишеш ич не пишувај, за доброто на сите.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
more kakva titula znaete li kako izgleda toa cudo uste narednite 10 god nema da vidite talambasi ni edni titula sakale smeskii :D:D:D:D
Ne ne znaeme kako izgleda , mozes da mi opises? More mrsul eden nepismen , znaes li kolku tituli ima Rabotnicki . nie imame poveke tituli od vie navivaci sto imate
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
more kakva titula znaete li kako izgleda toa cudo uste narednite 10 god nema da vidite talambasi ni edni titula sakale smeskii :D:D:D:D
:toe:

Ajде сега нека каже некој дали не бев во право кога реков дека од вакви идиоти форумов оди у ку*ац?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ne ne znaeme kako izgleda , mozes da mi opises? More mrsul eden nepismen , znaes li kolku tituli ima Rabotnicki . nie imame poveke tituli od vie navivaci sto imate
Од неутрална гледна точка, имаат титули повеќе од што и вие и они имаат навивачи, да бидам по сликовит :)
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
То е сеа начекаја луѓето шо е муфте да се искористи ахаха
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Ова владиниов проект чист промашај ! :)
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
НИКОЛА КАРАКОЛЕВ ОДЛИЧНО СЕ СНАОЃА ВО "ГРАДСКИ ПАРК"
Се е подобро
Новодојденецот во Фершпед Работнички, Никола Караколев, кој од "Јане Сандански" се пресели во "Градски парк", засега одлично се снаоѓа во новата средина.

Бекот на "шпедитерите" го имаше своето деби и тоа на двата контролни натпревари со Амак СП, судејќи според играта може слободно да се каже дека полека но сигурно се вклопува во тимот.

По три и пол години минати во дресот на МЗТ Скопје, направи транфер во најлутиот ривал Фершпед Работнички?

"Точно е дека долго време бев во тимот на МЗТ Скопје, но не се каам што заминав. Во Фершпед Работнички имам одлични услови, кои ги немав во поранешниот клуб. Различен е начинот на живеење, тренинзите, организацијата... Сето ова е разбирливо бидејќи станува збор за тим со голема традиција. Засега сум задоволен како се вклопувам во новата средина, она што е најважно е што имам голема поддршка од моите соиграчи. Ова не значи дека во поранешниот тим не ми било добро. МЗТ Скопје, односно Александар Петровиќ е најзаслужен што потпишав за голем клуб како што е Работнички. Да не ми ја дадеше минутажата сигурно немаше да имам голем напредок во кариерата" - вели бекот на Фершпед Работнички, Никола Караколев.

"Што се однесува до играта, очекувам до почетокот на вториот дел да се вклопам во тимот, кој има доста искусни и квалитетни играчи. Проблеми можеби ќе имам со навивачите на МЗТ Скопје, кои според мене во моментов се најдобри" - додава во продолжение бекот на "шпедитерите".

centarec i micule sto ke kazete na ova, treba da si idiot kako karakolev da dades vakava izjava, da igras za rabotnicki a da kazes deka na vecniot rival mzt mu se podobri navivacite lelelelelelele !!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom