Швалери

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
И јас не сфатив зошто е швалерството за луѓе со слаб карактер!? :roll:
Тоа е за луѓе кои преферираат кисело хамбургерче од мек-шит-доналдс пред крвав аргентински бифтек со рузмарин...алегоријата се однесува на сексуален однос...и неговиот квалитет...
Инфлација во умот...
 
O

Out Boy

Гостин
Некому може му е возбудливо ова.
Некој може е роден да не биде верен.

За мене, поодвратна измишљотина од ова нема. Да си во врска, а да изигруваш Казанова... :pov:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
„Браколомац“ :)

Слушајќи ја баш споменатата песна од Балашевиќ, и добро обраќајќи внимание на стиховите, дојдов до идеја да ја отворам темава.

Еве ја и песната за тој шо не ја слушнал ...


Дали сте биле „браколомац“ :) ? Нормално не мислам тука само на класичен брак, тука ќе ги вбројме и врските.

Какви искуства имате како „кршач“ на врски ?

Колку ви лежи оваа улога ? :)

Дали имате некаква грижа на совест доколку направите вакво нешто ?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Не сум била уништувач на врска/брак, ниту пак сакам да бидам.:pov:
Кратко и јасно,не сакам врз туѓа несреќа да градам своја среќа.:toe:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Интересно е, ако тебе(мене) не ти ја трти жената(девојката) некој.

Не пишувам за себеси, пошто ќе биде многу егоистично, туку општо како ситуација е возбудливо. Секако не да рушиш брак(врска), туку да се упикаш на средина.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Voopsto ne mi e predizvik da unistam vrska i da ja gradam sopstvenata sreka:kesa:
 
M

MIL

Гостин
До сега не ми се случило тоа,ни пак сакам да ми се случи никад нема да расипам врска,не е човечно.:toe:
 
Член од
6 ноември 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
sum bila nekolku pati svalerka i sum svatila posle toa deka sum izbrzala i ne sum trebalo da go napravam toa i inace ne sum takva da se boram za nekoj ako gleam deka ima druga ne se ponizuvam do toa nivo a ako osetam deka saka da bide so mene togas da bi se borela:helou:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Сум бил еднаш...добро е шо продужи врската нивна одкако престанавме без да знае тој, иначе ке ја носев врската на душа. Од тогаш си реков - не!
Пошо нејкам мене да ми го прават тоа.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Нема некое оправдување или осуда за оние кои го прават тоа.
Дали е поради некоја корист или така .им дошло па се случило., не сакам да навлегувам.
Факт е дека е честа појава, факт е дека ја презирам.
Правете си што си сакате но не ја повредувајте онаа која ве љуби.
Знам дека има искушенија, но човек ако е изреализиран и знае што сака и го има она кое го сака, не би се заебавал со вакви работи.
Затоа, за машко посебно, нужно е да се растерети од догмите преставени во самата срж на неговото постоење, еби се што можеш дур си млад, да не те пукаат кризи на стари години.
Види, изживеј, надмини и создај врска и фамилија.
И не се глупирај понатаму.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Нема некое оправдување или осуда за оние кои го прават тоа.
Дали е поради некоја корист или така .им дошло па се случило., не сакам да навлегувам.
Факт е дека е честа појава, факт е дека ја презирам.
Правете си што си сакате но не ја повредувајте онаа која ве љуби.
Знам дека има искушенија, но човек ако е изреализиран и знае што сака и го има она кое го сака, не би се заебавал со вакви работи.
Затоа, за машко посебно, нужно е да се растерети од догмите преставени во самата срж на неговото постоење, еби се што можеш дур си млад, да не те пукаат кризи на стари години.
Види, изживеј, надмини и создај врска и фамилија.
И не се глупирај понатаму.
А како и покрај формулава еден 44 годишен господин ќе одолее на нежната понуда да и ја смени светилката во ходникот пред да си заминат дома од клубот на оваа културна студентка?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
А како и покрај формулава еден 44 годишен господин ќе одолее на нежната понуда да и ја смени светилката во ходникот пред да си заминат дома од клубот на оваа културна студентка?
......
Не знам што би функционирало за останатите, јас никогаш не сум бил промискуитетен,
па сега да ми задава проблем некоја која ми се пушта.
Се зезам и оставам да ми се пуштаат, но давам до знаење дека нема никаков резултат да има нивниот ангажман, барем не резултат кој тие го посакуваат.
Јас сум верен на една девојка и тоа е тоа, било и ќе биде.
Сум имал слободен живот ко помал и тој живот минал.
Немам никаква желба за пробување, па како би било со друга, па дали ќе е подобра и слично.
Сум пробал, сум видел, доста ми е.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Не сум бил швалер,а и не планирам да бидам затоа што нема ништо добро во тоа.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
30
Поени од реакции
1
sum bila nekolku pati svalerka i sum svatila posle toa deka sum izbrzala i ne sum trebalo da go napravam toa i inace ne sum takva da se boram za nekoj ako gleam deka ima druga ne se ponizuvam do toa nivo a ako osetam deka saka da bide so mene togas da bi se borela:helou:
Da ne si bila svalerka na svalerot , ne bi znaela kako da se ... so deckoto, ili mazot :)
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Нема шанси со некоја да го делам дечкото (освен ако не ме изневерува без да знам). За мене е навредливо некој да сака да му бидам "швалерка" ако типот сака да биде со мене може слободно да ја откачи таа. Јас немам намера на никој да му бидам 2ра виолона абе ај... за мене нема нишо поглупо од тоа, ја нз како воопшто се согласуваат некои на тоа ... Ем ќе го делам ем ја ќе бидам таа на 2ро место ццц.... no way :ne:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom