Кошаркарски онлајн менаџер

А

Ајсшутер

Гостин
Macedonian Warriors (Јас) - Swisslion Pelister (Шоути) 75:49
Извонредна игра на моите очекував пораз од повеќе разлика а испадна спротивно, тактикава се покажа како добро инаку вац праќај покана за пријателска ќе изиграме утре ќе ја приватам сеа си легнувам.
 
V

Viktoranius

Гостин
Јас сум паднат у 1.1 дивизија,одлично:)
Јас се молев со тебе да не се паднам во лига, иако падна Креатив пак ќе биде тешко.

- Незнам што ми е, многу сум амбициозен за оваа сезона, али можно е да ме треснат од земја, гледам ептен доста квалитетни тимови има во 1.2 лигата.

- Со душа ја чекам новата сезона, мора да се докажуваме. Ален е во моја лига и МЗТ ќе биде интересно.:)
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Ajde koj e za prijatelska mojot tim e kk Makedonija!!!
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Дај кој е за пријателска:)
Јас денес играв со Тиквеш изгубив 80-72 ми се чини,со сите играчи играв,им дадов шанса на резервистите да видам кој со што располага,додека противникот главните играчи ги играл ги играл по 30 минути,но нема врска негова работа е тоа :)
Пишете кој е за пријателска,односно нека прати покана,КК Партизан Драгонс у 1.1 дивизија сум:helou:
Противникот твој не направи тактика, а и нема многу играчи на располагање, само 10 играчи има.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.586
Поени од реакции
1.121
Јас се молев со тебе да не се паднам во лига, иако падна Креатив пак ќе биде тешко.

- Незнам што ми е, многу сум амбициозен за оваа сезона, али можно е да ме треснат од земја, гледам ептен доста квалитетни тимови има во 1.2 лигата.

- Со душа ја чекам новата сезона, мора да се докажуваме. Ален е во моја лига и МЗТ ќе биде интересно.:)
Со право си амбициозен имаш добар и квалитетен тим....Но има многу квалитенти тимови во нашата лига така да ќе треба малку да се помачиш...
Иначе оваа сезона неможам да ти бидам конкуренција ,ама ако останеш и наредната тогаш сериозно ќе размислувам за суперлига:vozbud::vozbud:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Moeто ново засилување за во Суперлига :)

Team Name: Swisslion Pelister Fame: Praised Future Star Suggested Positions: Center
Form: 5 Age: 25
Fatigue:
Height: 213
Weight: 117 Skills Index: 101.605
Salary: 83.409 (+10% FPF) Defence: 8
Free Throws: 4 Two Point: 1
Three Point: 4 Dribbling: 4
Passing: 5 Speed: 5
Footwork: 12 Rebounds: 20
Experience: 12
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Moeто ново засилување за во Суперлига :)

Team Name: Swisslion Pelister Fame: Praised Future Star Suggested Positions: Center
Form: 5 Age: 25
Fatigue:
Height: 213
Weight: 117 Skills Index: 101.605
Salary: 83.409 (+10% FPF) Defence: 8
Free Throws: 4 Two Point: 1
Three Point: 4 Dribbling: 4
Passing: 5 Speed: 5
Footwork: 12 Rebounds: 20
Experience: 12
Овој кош не дава па и на милион да му ја накачиш платата.Си можел да чекаш ипак џабе ќе фаќа топки ќе утиња ептен па и пас е тапа.
Ај да ти се покаже дај боже.(не со мене:vozbud:)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Луѓе го сака ли некој радулович.
Нека каже колку има одма го ставам ама одма да понуди.
Па има ли некој?
Колку било нека е цената која ја нуди.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Ноќеска играв пријателска со Ајсшутер односно Маседониан Вороиорс кој што е во моја лига.
Утакмицата заврши 46-70 во моја корист,но сепак не сум задоволен,бидејќи мислев дека од почеток ќе направам предност но тоа не се случи,првата четвртина заврши 19-19,втората ја добив 9-16,третата ја загубив 11-2 очекувано играв со најслабата петорка,но нема вадење алиби,сепак слабо изиграле.
Последната четвртина сум ја добил убедливо 33-7.
Добро и јас сакам одма да се уклопат играчите,сепак 3-4 се нови,двајца вчера дебитираа Хасброек со 4 поени и 17 скока солидно изиграл и Легуизамон најновото засилување 8 поени,3 асистенции и 3 украдени топки со одличен процент за шут.
Ајсшутер овој Македонецов ти е сварно добар,шитни го што можеш побрзо нека не се упропастува кај тебе бидејќи немаш тренер:smir:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Моето ново засилување за во Супер лигата:

Team Name: КК Тиквеш-Кавадарци Fame: Local Spotlight Suggested Positions: Shooting Guard
Point Guard
Form: 4 Age: 24
Fatigue:
Height: 181
Weight: 71 Skills Index: 138.191
Salary: 117.323 (+10% FPF) Defence: 13
Free Throws: 7 Two Point: 6
Three Point: 7 Dribbling: 10
Passing: 5 Speed: 18
Footwork: 8 Rebounds: 5
Experience: 9
Го земав за 10.520.000....можеби и го преплатив?

Играчот е прилично млад, ѕвер е во брзина, добар е во одбрана и дриблинг, исто така е доста искусен играч.

Се надевам дека ќе ми биде од голема помош за опстанок во Супер лигата.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ноќеска играв пријателска со Ајсшутер односно Маседониан Вороиорс кој што е во моја лига.
Утакмицата заврши 46-70 во моја корист,но сепак не сум задоволен,бидејќи мислев дека од почеток ќе направам предност но тоа не се случи,првата четвртина заврши 19-19,втората ја добив 9-16,третата ја загубив 11-2 очекувано играв со најслабата петорка,но нема вадење алиби,сепак слабо изиграле.
Последната четвртина сум ја добил убедливо 33-7.
Добро и јас сакам одма да се уклопат играчите,сепак 3-4 се нови,двајца вчера дебитираа Хасброек со 4 поени и 17 скока солидно изиграл и Легуизамон најновото засилување 8 поени,3 асистенции и 3 украдени топки со одличен процент за шут.
Ајсшутер овој Македонецов ти е сварно добар,шитни го што можеш побрзо нека не се упропастува кај тебе бидејќи немаш тренер:smir:
Кога игра во тие четвртини што е ставен Geoffrey Montoissy дава кошеви и добар резултат другиве ептен тапа ми фали уште еден таков после ќе биде лесно инаку дал 17 коша, а за македонецов ќе видам не ми се дава за е*ен милион подобро ќе игра кајмене ќе ми го ујача тимот.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Феномен топ ти е играчот не си го претплатил само уште пас да беше 7 играчов ќе беше феноменален иако и вака не е лош.Ќе краде доста топки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom