Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.894
Извлечени се двојките за СЕРИА А??
Да, ги имаш на фан клубовите и за Интер и за Јуве и за Милан, тука да не пишувам километарски постови .

За разлика од минатата сезона, оваа година според мене мислам дека Интер го има најлесниот распоред, односно најизбалансираниот, Јуве има пеколен финиш и старт, Милан пеколен финиш . . . пак .
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
И мене ми се допаѓа оваа идеа, гледам веќе подолго време не се сменило ништо на анкетава, добро би било да направиме анкета околу тоа кој ќе биде шампион, со 7 опции за одговор, Јувентус, Интер, Милан, Фиорентина, Рома, Џенова и Друг.
Наполи ако сменат тренер.
Реално имаат јак состав + појачан од лани + растеретени од европски обврски + ентузијаст прецедател + луди навивачи + феноменални скорови на домашен терен и желба за успех се на се ништо подолу од Виола, Рома и Џенова.

СЕ согласвам дека треба да се смени анкетата бидејќи смрди од пензионирани членови и навивачки определби. Ова второто не сум многу сигурен дека можи многу да се смени. Пак има премногу навивачи на шинтер и милан и најјакиот нема да биди изгласан :smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.894
Aнкетата нема да се менува, правев муабет со Фантом сите теми ке ги смениме :D, oд 1ви Август ке удриме клуч на темиве за големите првенства и ке отвориме нови, со асален вовед и Анкета која ке биде соодветна за наредната сезона, со веќе дискутираното прашање тука, а не, со оноа, кој е најдобар .
Така мислам дека е најдобро, и онака ништо не губите, па по крајот на секоја сезона ке удираме клуч на темите, и ке отвараме нови зашто имаме проблем со анкетите, ако веќе еднаш сте гласале и да се ресетираат, нема да имате право за нов глас, бар така ме известија . :smir:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Aнкетата нема да се менува, правев муабет со Фантом сите теми ке ги смениме :D, oд 1ви Август ке удриме клуч на темиве за големите првенства и ке отвориме нови, со асален вовед и Анкета која ке биде соодветна за наредната сезона, со веќе дискутираното прашање тука, а не, со оноа, кој е најдобар .
Така мислам дека е најдобро, и онака ништо не губите, па по крајот на секоја сезона ке удираме клуч на темите, и ке отвараме нови зашто имаме проблем со анкетите, ако веќе еднаш сте гласале и да се ресетираат, нема да имате право за нов глас, бар така ме известија . :smir:
Ок, може и ова:helou:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.406
Поени од реакции
6.541
Ок народе јас се фатив за работа и почнав да го пишувам воведот за италијанско!
главниот акцент ке го ставам на лигата, најтрофејните екипи и најпознатите играчи кои настапувале тука!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ок народе јас се фатив за работа и почнав да го пишувам воведот за италијанско!
главниот акцент ке го ставам на лигата, најтрофејните екипи и најпознатите играчи кои настапувале тука!
Другар, уживај, ги спремивме воведите... Утре ил заутре отвараме. :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Еее и Росина ја напушти Италија, не ми се свиѓа што добрите играчи заминуваат од Сериа A.
Ќе ми биде чудно без Кака, Ибра, Недвед, Фиго, Малдини во новава сезона, сите некако наеднаш си заминаа, добро е што Јуве го довчека Диего некако...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom