Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.705
Поени од реакции
9.391
Најобјективно како фан на Јунајтед од оваа гледна точка по сите менаџери после САФ досега мислам дека во време на Оле клубов бил најблиску до тоа што го имавме во време на САФ. Тој период ми го врати тоа чувство на фан на клубов на моментите кога почнав да навивам за клубот. Ги знаеше Оле сите постулати на Јунајтед и се гледаше и на терен и публиката го гледаше тоа. Не беше можеби тактички најпоткован ама само тогаш ја осетив таа ДНК која ја има клубов во пост САФ ерата.

Се згреши во последното лето. Варан, Санчо и Роналдо го чинеа многу за жал. Да се избереа правилните играчи можеби ќе беше друго. Имаше поддршка од клубот, ама за жал му недостасуваше фудбалска поддршка во управата. Можеби и ние како фанови бевме нестрпливи по серија лоши резултати во тој период, но да го добиеше трпението кое го добива ЕТХ сега можеби ќе ја свртеше работата во своја полза.



Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
408
Поени од реакции
558
Абе само да ги погодеше Оле трансферите тој трансфер период и на другите да не им тргнеше кој ти знае кај ќе ни беше крајот,муабетов да беше баба машко ќе ја викавме дедо.
А фактичката ситуација,на нас не ни се погодија трансферите, имаше и некои повреди,останатите тимови се засилија, тргнаа со убава игра и напредуваа а ние назадувавме.
Башка и тоа што сме го земале не покриваше доволно така да нонстоп бевме во ситуација да бараме нови играчи.
И џабе сега се враќате во САФ времиња кога такво нешто никогаш повеќе нема да се случи, да дојдеме ние до период каде што константно ќе бидеме во борба за титула е максимумот а до таму ќе биде многу тешко.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
10.014
Поени од реакции
8.916
Браво топ трансфер, го имам пратено, сигурно гарантира 20 гола у сезона.
На клубот и му треба ваква промена, тоа што те иритира промената значи дека се движиме напред. Слободно продужи си со хејтањето. ;)
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.927
Поени од реакции
1.337
Најобјективно како фан на Јунајтед од оваа гледна точка по сите менаџери после САФ досега мислам дека во време на Оле клубов бил најблиску до тоа што го имавме во време на САФ. Тој период ми го врати тоа чувство на фан на клубов на моментите кога почнав да навивам за клубот. Ги знаеше Оле сите постулати на Јунајтед и се гледаше и на терен и публиката го гледаше тоа. Не беше можеби тактички најпоткован ама само тогаш ја осетив таа ДНК која ја има клубов во пост САФ ерата.

Се згреши во последното лето. Варан, Санчо и Роналдо го чинеа многу за жал. Да се избереа правилните играчи можеби ќе беше друго. Имаше поддршка од клубот, ама за жал му недостасуваше фудбалска поддршка во управата. Можеби и ние како фанови бевме нестрпливи по серија лоши резултати во тој период, но да го добиеше трпението кое го добива ЕТХ сега можеби ќе ја свртеше работата во своја полза.



Sent from my SM-A515F using Tapatalk
ova x1000. Ziak eden od OGs na fan klubov od koga se otvaraa novi temi sekoja sezona :D gi razbira rabotite :)
 
Член од
13 август 2023
Мислења
894
Поени од реакции
2.164
Најобјективно како фан на Јунајтед од оваа гледна точка по сите менаџери после САФ досега мислам дека во време на Оле клубов бил најблиску до тоа што го имавме во време на САФ. Тој период ми го врати тоа чувство на фан на клубов на моментите кога почнав да навивам за клубот. Ги знаеше Оле сите постулати на Јунајтед и се гледаше и на терен и публиката го гледаше тоа. Не беше можеби тактички најпоткован ама само тогаш ја осетив таа ДНК која ја има клубов во пост САФ ерата.

Се згреши во последното лето. Варан, Санчо и Роналдо го чинеа многу за жал. Да се избереа правилните играчи можеби ќе беше друго. Имаше поддршка од клубот, ама за жал му недостасуваше фудбалска поддршка во управата. Можеби и ние како фанови бевме нестрпливи по серија лоши резултати во тој период, но да го добиеше трпението кое го добива ЕТХ сега можеби ќе ја свртеше работата во своја полза.



Sent from my SM-A515F using Tapatalk
Неколкупати ја вртеше ситуацијата низ сезоните, 2019 после низата киксови со Њукасл, Вила, Шефилд, кога сите велеа дека е готово со него, ги навлака Тотенхем и Сити во 3 дена. Ама последната сезона мислам дека тешко беше да ја сврти ситуацијата поради Роналдо, како да ги изгуби конците и контролата врз играчите со доаѓањето на Роналдо.
 
Член од
6 ноември 2017
Мислења
90
Поени од реакции
162
1. Само го потврдуваш тоа што го кажав, конзистентноста (2 сезони топ3) е тешка во Англија да се повтори, поготово со онаков тим и заслужува поголема почит. Одлика е на насоката на клубот дека е блиску до нешто сериозно и фалат некои ствари (не многу). Во ниеден момент не реков дека се на ниво на Сити и Ливерпул. Мурињо беше спомнат, ете батето јако (стварно е) не успеа две сезони по ред да фати конзистентност, што само дава на тежина на аргументот.
Не сум те разбрал убаво. Муабетот ми е дека иако второ и трето место во ПЛ е напредок, не е знак за успех. За мене успех е освоен трофеј во сезона. Тоа значи дека лани имавме поуспешна сезона од Арсенал иако завршија второ место, исто ко Лестер шо имаа поуспешна сезона од нас кога го освоија ФА купот пред 3 години. Така првиве две сезони на ЕТХ за мене се поуспешни од било која сезона на Оле бидејќи освоија два трофеја. Финалето против Сити беше најдобра утакмица против нив шо сум ја гледал. Ниедна утакмица со Оле изиграна против Сити неможе да се рамња со оваа.

2. Пошто се испонаша ко крава, даде млеко и ја шутна кофата со млеко. Една сезона по мене е блесок / аутлеер, две и повеќе сезони се симбол за стабилност и континуитет. И ЕТХ влезе у топ 4, па наредната се испостави дека сепак не биле на тоа ниво и завршија 8ми. Дали истото може да се рече за Мурињо ? Можеби да, Де Геа имаше ненормална сезона 2017/18. Како и да е, фина сезона беше тоа, не е за подценување. После тоа, све отиде у провалија од кога почна да се кара со се живо и диво.
Тоа шо се испонаша ко крава може и имаше причина да го напраи тоа. Во асален клуб како Сити една причина зошо толку многу успеаја е дека на Гвардиола му дадоа максимална поддршка шо сака да праи со неговиот тим. Нивна најдобра одлика е тоа шо се ослободуваат од играчи на време. Фергусон исто беше таков на времето. Со таков легендарен тренер ко Мурињо за жал, не се деси тоа а требаше.
И тоа не беше единствениот проблем со таа сезона коа го избркаа Мурињо. Се повредија бајги играчи тогаш ко лани.

3. Сам со себе играше или како ? :D Си веруваш на муабетов или ?
Да. дриблаше едно 7-8 играчи од еден крај на друг и така даваше голови.
Мислам на тоа дека Оле по него ја градеше играта. Види како играа пред он да дојде види после тоа.

Штета Глејзери нејкеа Нејмар, Лева, Варан, Бејл и Рамос да ги донесат, инаку со прв авион у Манчестер ќе беа :ROFLMAO: Подобри тренери биле ради нивните влажни соништа, нема грешка (y)
Па да. Поише верувам на докажани тренери во топ 5 лигите шо сакаа да донесат светска класа играчи него ли на тренер шо сакаше просечни играчи ко Рајс и Грилиш да донесе.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.354
Поени од реакции
4.222
Не сум те разбрал убаво. Муабетот ми е дека иако второ и трето место во ПЛ е напредок, не е знак за успех. За мене успех е освоен трофеј во сезона. Тоа значи дека лани имавме поуспешна сезона од Арсенал иако завршија второ место, исто ко Лестер шо имаа поуспешна сезона од нас кога го освоија ФА купот пред 3 години.
Зависи кој трофеј е освоен, а кој за малку не е освоен. Интер губи во ЛШ од Сити, Јунајтед или било кој клуб освојува ФА Куп или Карабао... не може тие успеси да се споредуваат.

Исто, успех е постигнатото во однос на очекуваното и можностите. Ако Сити освои ФА Куп, а Ипсвич опстанок, за клубот, опстанокот е како да освоиле ПЛ, во однос на тоа на Сити што рутински го земале купот.

За болдираното, бубрези би шитнале да се менувате со Арсенал сезониве, не тресете зелени. Освен ако на Јунајтед максимумот му е ФА Куп / Карабао, тогаш да, поуспешна била вашата.
 
Член од
11 мај 2024
Мислења
61
Поени од реакции
202
Зависи кој трофеј е освоен, а кој за малку не е освоен. Интер губи во ЛШ од Сити, Јунајтед или било кој клуб освојува ФА Куп или Карабао... не може тие успеси да се споредуваат.

Исто, успех е постигнатото во однос на очекуваното и можностите. Ако Сити освои ФА Куп, а Ипсвич опстанок, за клубот, опстанокот е како да освоиле ПЛ, во однос на тоа на Сити што рутински го земале купот.

За болдираното, бубрези би шитнале да се менувате со Арсенал сезониве, не тресете зелени. Освен ако на Јунајтед максимумот му е ФА Куп / Карабао, тогаш да, поуспешна била вашата.
Значи и на Јунајтед вторите места се успех поголем од некој шо освоиле ФА Куп, Карабао куп и слично? Или тогаш обратно ќе велиш?
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.938
Поени од реакции
4.432
Мала дигресија од трофеите.
Андерсон ќе оди изгледа во затвор заради неплаќање на алиментација. :ROFLMAO:
Типот имал 9 деца и долг за алиментација од 50.000 евра. :ROFLMAO:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.689
Поени од реакции
43.620
Зависи кој трофеј е освоен, а кој за малку не е освоен. Интер губи во ЛШ од Сити, Јунајтед или било кој клуб освојува ФА Куп или Карабао... не може тие успеси да се споредуваат.

Исто, успех е постигнатото во однос на очекуваното и можностите. Ако Сити освои ФА Куп, а Ипсвич опстанок, за клубот, опстанокот е како да освоиле ПЛ, во однос на тоа на Сити што рутински го земале купот.

За болдираното, бубрези би шитнале да се менувате со Арсенал сезониве, не тресете зелени. Освен ако на Јунајтед максимумот му е ФА Куп / Карабао, тогаш да, поуспешна била вашата.
Се сложувам за Арсенал, освоија 89 бода со 28 победи и +62 гол разлика, а ЛШ стигнаа до 1/4 финале. Ние од друга страна имавме едвај 18 победи во ПЛ (ни пола!) со -1 гол разлика и 60 освоени поени, дури 29 помалку од нив. ЛШ не избајнаа уште во групите, па освојување на ФА Куп дефинитивно не е доволно да за да се каже дека сме имале поуспешна сезона (иако на хартија изгледа така ради трофејот). Дури и Карабао Куп да земавме, пак Арсенал ќе имаше неколку пати подобра сезона од нас.

Ама те цитирам заради Интер. Спомнуваш дека изгубиле од Сити, демек јебига... Ама од друга страна па кој толку тепаа они за да дојдат до тоа финале? Според мене претходната сезона на Интер беше поуспешна од таа кога играа финале ЛШ. До финале ЛШ може да се стигне и со малку среќа, како и на секое турнирско натпреварување. Убаво имаше некој ставено изјава од Солскјер каде вели дека прогресот на еден тим се гледа по положбата во лигата.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.307
Поени од реакции
7.414
Не сум те разбрал убаво. Муабетот ми е дека иако второ и трето место во ПЛ е напредок, не е знак за успех. За мене успех е освоен трофеј во сезона. Тоа значи дека лани имавме поуспешна сезона од Арсенал иако завршија второ место, исто ко Лестер шо имаа поуспешна сезона од нас кога го освоија ФА купот пред 3 години. Така првиве две сезони на ЕТХ за мене се поуспешни од било која сезона на Оле бидејќи освоија два трофеја. Финалето против Сити беше најдобра утакмица против нив шо сум ја гледал. Ниедна утакмица со Оле изиграна против Сити неможе да се рамња со оваа.


Тоа шо се испонаша ко крава може и имаше причина да го напраи тоа. Во асален клуб како Сити една причина зошо толку многу успеаја е дека на Гвардиола му дадоа максимална поддршка шо сака да праи со неговиот тим. Нивна најдобра одлика е тоа шо се ослободуваат од играчи на време. Фергусон исто беше таков на времето. Со таков легендарен тренер ко Мурињо за жал, не се деси тоа а требаше.
И тоа не беше единствениот проблем со таа сезона коа го избркаа Мурињо. Се повредија бајги играчи тогаш ко лани.


Да. дриблаше едно 7-8 играчи од еден крај на друг и така даваше голови.
Мислам на тоа дека Оле по него ја градеше играта. Види како играа пред он да дојде види после тоа.


Па да. Поише верувам на докажани тренери во топ 5 лигите шо сакаа да донесат светска класа играчи него ли на тренер шо сакаше просечни играчи ко Рајс и Грилиш да донесе.

Не сум те разбрал убаво. Муабетот ми е дека иако второ и трето место во ПЛ е напредок, не е знак за успех. За мене успех е освоен трофеј во сезона. Тоа значи дека лани имавме поуспешна сезона од Арсенал иако завршија второ место, исто ко Лестер шо имаа поуспешна сезона од нас кога го освоија ФА купот пред 3 години. Така првиве две сезони на ЕТХ за мене се поуспешни од било која сезона на Оле бидејќи освоија два трофеја. Финалето против Сити беше најдобра утакмица против нив шо сум ја гледал. Ниедна утакмица со Оле изиграна против Сити неможе да се рамња со оваа.
Успех во смисла на трофеи не сум рекол дека е, исто како што не е успех Фа Куп + 8мо место у лига со еден куп бламови. Сериозен напредок што заслужува почит, кој не е резултат на случајност и лоши сезони на противниците, туку конзистентност. Да бидеме реални, успехот беше на дофат и беше среќа во прашање. Има тука многу за полемика, ама во ниеден случај не може да му се одземе на Оле дека има сериозно постигнување во клуб како што беше поставен со сите глупости. Толку.

Тоа шо се испонаша ко крава може и имаше причина да го напраи тоа. Во асален клуб како Сити една причина зошо толку многу успеаја е дека на Гвардиола му дадоа максимална поддршка шо сака да праи со неговиот тим. Нивна најдобра одлика е тоа шо се ослободуваат од играчи на време. Фергусон исто беше таков на времето. Со таков легендарен тренер ко Мурињо за жал, не се деси тоа а требаше.
И тоа не беше единствениот проблем со таа сезона коа го избркаа Мурињо. Се повредија бајги играчи тогаш ко лани.
Никој не беше поддржан целосно, туку биле поддржани до некаде. Без исклучок. Затоа сме во хаосов.

За мене успех е освоен трофеј во сезона. Тоа значи дека лани имавме поуспешна сезона од Арсенал иако завршија второ место, исто ко Лестер шо имаа поуспешна сезона од нас кога го освоија ФА купот пред 3 години.
Па ти се бодеш бе :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom