Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.417
Поени од реакции
22.002
Koja karikatura se DPMNE e i Micko. Nisto cudno vo tek na mandatot da go dostignat dnoto koe go ostavi SDS za sebe. I toa so daleku povekje pratenici sto gi ima.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.172
Национални во што? Во Северна Македонија не живеат 1000 мешани националности...Се уништија и сами си ја сјебаа државата со крадењето бугарска и грчка историја и готово сега нека го кркат.....Државата не може да опстое со таков народ во северна...и со славењето на бугарско вмро...Нека се барат федерализација или со албанците или со србите или со бугарите или со грците...Нека изберат и онака државата е пропадната...
доста бе па ти џамбаз, оди таму види кравата да не има гасови.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.866
Поени од реакции
23.703
Си кажав јас дека си бев за грујо и останав за грујо, мене ми е жал што тоа дпне имало вакви како тебе во партија.
Слободно сега славете празници заедно со бугарите и играјте шота.
Бескичмењаци
dobro aj sega idi umri nekade, prestani da dosagas i ostavi ne da ja opravime drzavata kako znaeme sto ja sjebaa sharenite i pickite kako grujo i tebe.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.172
dobro aj sega idi umri nekade, prestani da dosagas i ostavi ne da ja opravime drzavata kako znaeme sto ja sjebaa sharenite i pickite kako grujo i tebe.
Ете кој бил шарен, а нас не обвинуваш, да се разбереме грујо згреши и до денес сум лут што мирно предаде власт, резултатот на тоа си ти, како реформатори.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.866
Поени од реакции
23.703
Ете кој бил шарен, а нас не обвинуваш, да се разбереме грујо згреши и до денес сум лут што мирно предаде власт, резултатот на тоа си ти, како реформатори.
da se razbereme, ima kurtoni sto frlaa boja i kurtoni sto sega glumat ludilo i poddrzuvaat politicar sto e vo egzil.

realnosta e kakva sto ja napravija grupa idioti ili ke se pomirime i ke probame da ja smenime koga ke sme dovolno mokni ili ke glumime ludilo kako levica i takvite kako tebe.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
959
Поени од реакции
1.399
da se razbereme, ima kurtoni sto frlaa boja i kurtoni sto sega glumat ludilo i poddrzuvaat politicar sto e vo egzil.

realnosta e kakva sto ja napravija grupa idioti ili ke se pomirime i ke probame da ja smenime koga ke sme dovolno mokni ili ke glumime ludilo kako levica i takvite kako tebe.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.172
da se razbereme, ima kurtoni sto frlaa boja i kurtoni sto sega glumat ludilo i poddrzuvaat politicar sto e vo egzil.

realnosta e kakva sto ja napravija grupa idioti ili ke se pomirime i ke probame da ja smenime koga ke sme dovolno mokni ili ke glumime ludilo kako levica i takvite kako tebe.
Каква врска има тоа со македонски шуми а имате 61 пратеник, искрено ова е мала работа со тоа со бугарија, вие мислам дека заборавате дека има социјални медиуми и ја следиме цела бугарска политичка елита, еве уште чекам да се исполни ветеното на мицко и отстапки од бугарска страна.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.087
Поени од реакции
36.865
vazno srusija rezim so penkalo
ne me citiraj poveke, ako i toa treba da ti crtam ti si epski glup.
...во грешка си, ај визуелно да те потсетам :D

thumbs_b_c_613dc4faf5412d8b73e9c252857b4fdc.jpg

овие дотичниве режим срушија со поликорол боја во балони

sarena-revolucija-07.jpg lsr 17.jpg


и во пластични детски играчки пиштоли!


52842271_10217468583883965_1624831555945889792_n1.jpg


други се тие што срушија режим „со пенкало“ тие не се присутни низ уличната колоритната револуција!


13271847_133020183773024_290647521_o-1024x576.jpg


...инаку за твоја информација ако не си знаел разнесувач на поликолорот низ пунктовите на шарената револуција била лично шоферчина со комбе нашата екс министерка за одбрана, со добиена титула за заслуга, штета ја нема фотката на Нет да биде поубедливо!

* ова беше една мала ретроспектива за точноста кој и со што го руши режимот, пред претходниот режим!
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
892
Поени од реакции
1.389
доста бе па ти џамбаз, оди таму види кравата да не има гасови.
Кој е џамбаз? Што доста? Што сте толку заљубени по тоа бугарско вмро и по таа античка грчка историја? Што толку по таа бугарија сте запнале? Што направила бугарија за вас економски да ви го подобре животот и државата? 1945год дадеа ви златна убава нација и држава да бидете словенски македонци...Вие што направите се запустите...И се тоа 33год по ред.....Ај порано немало интернет, немало лесни достапни инфорамции не можело да се дознае дека цела историја е тежок фалсификат...Ама сега во време на интернет во време на информации да не можеш да дознаеш дека вмро било бугарско и дека античка македонија хеленска грчка...Тогаш нешто не сте во ред со менталното здравје....

И сега што? На личните карти ви пишува националност citizen of north macedonia..Нема повеќе македонска националност. Остварува се целата идеологија на вмро да бидете регионално македонци а национално бугари..Повеќе не постое македонска националност...Или што они рекле македонија на македонците...Во државата сите да бидат регионално македонци без разлика дали се бугари, албанци, срби, роми..итн....итн...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.866
Поени од реакции
23.703
Каква врска има тоа со македонски шуми а имате 61 пратеник, искрено ова е мала работа со тоа со бугарија, вие мислам дека заборавате дека има социјални медиуми и ја следиме цела бугарска политичка елита, еве уште чекам да се исполни ветеното на мицко и отстапки од бугарска страна.
dobro be procita koga e donesena taa odluka za sumite i od kogo? daj be ne zamaraj ti rekov ne te biva za politika, eve sto si bil za grujo pa sega si izguben tamu nekade uzivaj i ne gnjavi ili bar citaj toa sto ti go postira @bijons nekolku posta pogore.

ne deka i toa pravi nekoja razlika...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.087
Поени од реакции
36.865


Sent from my iPhone using Tapatalk
...шах, мат или пат? :toe:

ззф.jpg 310833364_633452328239336_5020932325516535363_n.jpg

Screenshot 09-12-2024 16.57.57.png Screenshot 09-12-2024 16.59.42.png Screenshot 09-12-2024 16.58.58.png

...еве бонус фотки, веќе кога се исмејуваш нека биде правично од двете страни на политичките партии!

Screenshot 09-12-2024 17.00.53.png Screenshot 09-12-2024 17.14.21.png Screenshot 09-12-2024 17.15.26.png


...Штрумфета маица бееее, на службена должност, екс заменик на МВР и екс Министерка за одбрана! :facepalm:
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
959
Поени од реакции
1.399
...шах, мат или пат? :toe:

Прегледај го приврзокот 429017 Прегледај го приврзокот 429018

Прегледај го приврзокот 429019Прегледај го приврзокот 429021Прегледај го приврзокот 429022

...еве бонус фотки, веќе кога се исмејуваш нека биде правично од двете страни на политичките партии!

Прегледај го приврзокот 429020 Прегледај го приврзокот 429023 Прегледај го приврзокот 429024


...Штрумфета маица бееее, на службена должност, екс заменик на МВР и екс Министерка за одбрана! :facepalm:
Нека биде од двете да, немам против воопшто. Само не заборавај кој е на власт моментално, тие што ги постира одамна се во историјата отидени ..
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.087
Поени од реакции
36.865
тие што ги постира одамна се во историјата отидени ..
...за тебе четири месеци ти се „одамна“ ? сдсмовските и дуистичките последици допрва ќе ги чувствуваме!
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.172
Кој е џамбаз? Што доста? Што сте толку заљубени по тоа бугарско вмро и по таа античка грчка историја? Што толку по таа бугарија сте запнале? Што направила бугарија за вас економски да ви го подобре животот и државата? 1945год дадеа ви златна убава нација и држава да бидете словенски македонци...Вие што направите се запустите...И се тоа 33год по ред.....Ај порано немало интернет, немало лесни достапни инфорамции не можело да се дознае дека цела историја е тежок фалсификат...Ама сега во време на интернет во време на информации да не можеш да дознаеш дека вмро било бугарско и дека античка македонија хеленска грчка...Тогаш нешто не сте во ред со менталното здравје....

И сега што? На личните карти ви пишува националност citizen of north macedonia..Нема повеќе македонска националност. Остварува се целата идеологија на вмро да бидете регионално македонци а национално бугари..Повеќе не постое македонска националност...Или што они рекле македонија на македонците...Во државата сите да бидат регионално македонци без разлика дали се бугари, албанци, срби, роми..итн....итн...
Доста ме цитираш бугар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom