Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.874
Поени од реакции
41.081
Е нека ја ослободи Русија територијата тогаш ако не можат вода и оружје да однесат :D

Што чекаат? Седмица на лото?
Автоматски споено мислење:



Еве во исчекување сме стратешката грешка да им се удри од глава. Кај и да е, денес утре, задутре.
што и менува на Русија 10 села што овие контролираат? Знаеш колкава е Русија? Има милион села такви.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.823
Поени од реакции
23.661
Е нека ја ослободи Русија територијата тогаш ако не можат вода и оружје да однесат :D

Што чекаат? Седмица на лото?
Автоматски споено мислење:



Еве во исчекување сме стратешката грешка да им се удри од глава. Кај и да е, денес утре, задутре.
kaj se brzas?

ke dojde na red i toa, na drugata strana se prioritetite ovie slobodno neka shetaat ko muvi bez glava u "osvoenata" teritorija.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.593
Поени од реакции
36.541
што и менува на Русија 10 села што овие контролираат? Знаеш колкава е Русија? Има милион села такви.
Па шо дркаш коа Русија зазема територија во Украина? Нели има милиони такви села и градови ко Бахмут?
Автоматски споено мислење:

kaj se brzas?

ke dojde na red i toa, na drugata strana se prioritetite ovie slobodno neka shetaat ko muvi bez glava u "osvoenata" teritorija.
Туѓа воена сила окупира територија на земја што се декларира како светска сила, и тоа било као ОК, нека си шетаат, ќе им дојде редот.
Автоматски споено мислење:

Па еве се вкопаа и во Мариупљ и во Бахмут. Видовме како заврши приказната.
Како заврши приказната? Со 5:1 руски загуби во однос на Украински. Колку илјадинции руски животи ги кошташе Бахмут тука што го величавте како новиот Сталинград, демек после тоа готово било, ќе се прошетале русите до Дњепар.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.823
Поени од реакции
23.661
Па шо дркаш коа Русија зазема територија во Украина? Нели има милиони такви села и градови ко Бахмут?
Автоматски споено мислење:



Туѓа воена сила окупира територија на земја што се декларира како светска сила, и тоа било као ОК, нека си шетаат, ќе им дојде редот.
Автоматски споено мислење:



Како заврши приказната? Со 5:1 руски загуби во однос на Украински. Колку илјадинции руски животи ги кошташе Бахмут тука што го величавте како новиот Сталинград, демек после тоа готово било, ќе се прошетале русите до Дњепар.
normalno deka e ok koga ima povisoki celi da se postignat.

venecuelski i kakvi ne bandi im kontroliraat kvartovi vo amerika, pa nikom nishta... imas luge na forumot sto ti vikaat deka kriminalot e na neverojatno nivo vo usa pa pak nikom nista. mene toa poveke bi mi bilo problem nego "uspehot" na urkite.

i da nemam problem so toa, slobodno neka prakaat vojska u rusija da gine.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.517
Поени од реакции
1.551
Украина води војна како PR кампања, Русија води војна со стратегија и замисла.

За жал ОТАН ја користи Украина за тестирање на ефективноста на западните опреми, тактика и логистика.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.593
Поени од реакции
36.541
Ја мислам дека треба еден brainstorming да направите на форумов за да смислите изговори коа ќе дојде декември и територијата уште ќе биде под украинска контрола.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.517
Поени од реакции
1.551
Ја мислам дека треба еден brainstorming да направите на форумов за да смислите изговори коа ќе дојде декември и територијата уште ќе биде под украинска контрола.
Дечки ти ми даде дата кога ќе бидат Украинците во градот Курск. Рече Октомври, значи според тебе Украинците нема да мрднат повеќе во Руска територија?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.593
Поени од реакции
36.541
Дечки ти ми даде дата кога ќе бидат Украинците во градот Курск. Рече Октомври, значи според тебе Украинците нема да мрднат повеќе во Руска територија?
Пишан е датумот прееска се поврдив со Скирски и Буданов. Спремајте кисела зелка и ракија.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.517
Поени од реакции
1.551
Пишан е датумот прееска се поврдив со Скирски и Буданов. Спремајте кисела зелка и ракија.
Значи уште напаѓаат во Курск дирекција, ама не гледам да мрда фронтот многу. Изгледа имаат донесено Русиве лопатари.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
934
Поени од реакции
1.390
kriminalot e na neverojatno nivo vo usa
Околу изборите во УСА имаш интернет анкети и букмејкери каде што разликата измеѓу кандидатите не е ни 1 процент, што значи дека народот таму е пола пола поделен. Тебе тоа ти асоцира дека во УСА ситуацијата е тотално надвор од контрола? Ваљда ако е толку лошо анкетите ќе бидат со двоцифрена бројка за Трамп.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.874
Поени од реакции
41.081
Пишан е датумот прееска се поврдив со Скирски и Буданов. Спремајте кисела зелка и ракија.
сега како петел глумиш фаца, а кога ќе почнат у Покровск да влагаат ќе те снема.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.517
Поени од реакции
1.551
Околу изборите во УСА имаш интернет анкети и букмејкери каде што разликата измеѓу кандидатите не е ни 1 процент, што значи дека народот таму е пола пола поделен. Тебе тоа ти асоцира дека во УСА ситуацијата е тотално надвор од контрола? Ваљда ако е толку лошо анкетите ќе бидат со двоцифрена бројка за Трамп.
Oversampling of democratic voters. CNN и MSDNC го прават со години за да презентираат слика што не е во склад со реалноста.

Народот не е пола пола, некаде 60-40 е моментално за Трампе. Гледам секојдневно демократи регистрирани што се сега за Трампе.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.823
Поени од реакции
23.661
Околу изборите во УСА имаш интернет анкети и букмејкери каде што разликата измеѓу кандидатите не е ни 1 процент, што значи дека народот таму е пола пола поделен. Тебе тоа ти асоцира дека во УСА ситуацијата е тотално надвор од контрола? Ваљда ако е толку лошо анкетите ќе бидат со двоцифрена бројка за Трамп.
cekaj druze. kamela ne dala asalno intervju i ne izlegla ma debata. ke bide dvocifreno doprva.

iskreno jas sakam kamela da tepa. kako sto ne ti sakam jenkite bas ke gi doutepa.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
934
Поени од реакции
3.636
The European Union decided to analyze why their economy is collapsing. They commissioned the former head of the European Central Bank, Mario Draghi, to figure this out.

It is noteworthy that the study was commissioned by the European Commission, but the conclusions were still disappointing. Draghi came to the conclusion that the basis of Europe's economic problems is the cost of energy for industry - electricity is 158% more expensive than in the US, natural gas - 345%.

Thus, in fact, Ursula von der Leyen's department confirmed its own professional incompetence with statistics and research, because thanks to anti-Russian sanctions, there was a vast jump in energy prices and, as a result, a decline in the economy
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
934
Поени од реакции
1.390
Народот не е пола пола, некаде 60-40 е моментално за Трампе. Гледам секојдневно демократи регистрирани што се сега за Трампе.
Штом ти од Гарфилд ова го тврдиш, тогаш мора да е така.
Автоматски споено мислење:

cekaj druze. kamela ne dala asalno intervju i ne izlegla ma debata. ke bide dvocifreno doprva.
Доволно е нели ситуацијата со Русија што ги доведе до просјачки стап. Сега и интервју треба? Малку беа 3 години како што тврдите дека на американскиот народ му било преку такво? Ајде и интервјуто ќе дојде, ќе го почекаме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom