Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.483
Поени од реакции
1.475
празни зборови, секој ебан пост
Но, иако помеѓу ад хоминемите имаш буквално нула содржина со непостоечка кохерентност, мене не ми е проблем да се занимавам со тебе.

А тоа што е цела тема пуна со линкови од вести, нека не те спречува да продолжиш да пишеш како све е тоа фабрикувано или лажно.
За тоа е и платен тој. Од кога го блокирав форумов многу по-интелегентно почна да изгледа.
 
Член од
30 јули 2024
Мислења
68
Поени од реакции
49
празни зборови, секој ебан пост
Но, иако помеѓу ад хоминемите имаш буквално нула содржина со непостоечка кохернтност, мене не ми е проблем да се занимавам со тебе.

А тоа што е цела тема пуна со линкови од вести, нека не те спречува да продолжиш да пишеш како све е тоа фабрикувано или лажно.
цела тема е полна со нерелевантни и лажни вести. Кога ти пратив проверлива содржина удобно си ја прескокна за да се криеш зад наводна загриженост за децата. Големата вест беше некој нешто пишал на фејсбук анегдотски со намера или не и имаш уште 20 души и институцијата да го демантираат, тоа. Нит во школо била изложбата, нит било организирано. Лажеш, што треба да се дискутира за тоа, или свесно или си шуплива тиква што не знае што е лажна вест или спин, тоа следува од претходното, не е ад хоминем. Да земам наназад да дисектирам наназад 99%+ ќе испадне истото, и ти си тој што ќе почне со ад хоминем нехорентни срања вие вакви такви педофили аман децата.

Поздрав до другарот @YuZe. Камо да ме плаќаа, ама тогаш би избрал да бидам мага десничар. Вас некој да ве подбуцнува е една од најлесните работи на свет. Секој ден овде ќе бевте полни од бес за работи што не се десиле. Само не си давајте толку на значење, не сте толку битни.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.483
Поени од реакции
1.475
Педофилчево брбла нешто. Припиши. Чешити.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
927
Поени од реакции
3.615
The right-wing Freedom Party in Austria wants to amend the constitution to only recognize 2 genders and to ban men from women's sports. They say this is part of their work to reject "woke madness". And they are leading the polls for the election in a few weeks.
Автоматски споено мислење:

Sex offending rate of women:
3 per one million Sex offending rate of men:
395 per million Sex offending rates of transwomen:
1,916 per million

транс.jpg
 
Последно уредено:

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
802
Поени од реакции
1.161
цела тема е полна со нерелевантни и лажни вести. Кога ти пратив проверлива содржина удобно си ја прескокна за да се криеш зад наводна загриженост за децата. Големата вест беше некој нешто пишал на фејсбук анегдотски со намера или не и имаш уште 20 души и институцијата да го демантираат, тоа. Нит во школо била изложбата, нит било организирано. Лажеш, што треба да се дискутира за тоа, или свесно или си шуплива тиква што не знае што е лажна вест или спин, тоа следува од претходното, не е ад хоминем. Да земам наназад да дисектирам наназад 99%+ ќе испадне истото, и ти си тој што ќе почне со ад хоминем нехорентни срања вие вакви такви педофили аман децата.

Поздрав до другарот @YuZe. Камо да ме плаќаа, ама тогаш би избрал да бидам мага десничар. Вас некој да ве подбуцнува е една од најлесните работи на свет. Секој ден овде ќе бевте полни од бес за работи што не се десиле. Само не си давајте толку на значење, не сте толку битни.
Пишуваш со фејк профили и се правиш супериорен на топиков, кое лицемерие, чист хипокрит. Продолжи да се криеш во тоа пештерата каде што си, оти во реален живот кога ќе излезеш и ќе почнеш да се изразуваш исто како на форумов (неможеш, знаеш дека длабово во себе си несигурен и си пиче) знаеш дека ќе завршиш со неколку скршени ребра, нос, рака. Уживај дур не си баниран.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
927
Поени од реакции
3.615
Уште едно масовно убиство во УСА од страна на ментално ретардиран лгбтџихад lowlife
 
Член од
30 јули 2024
Мислења
68
Поени од реакции
49
Пишуваш со фејк профили и се правиш супериорен на топиков, кое лицемерие, чист хипокрит. Продолжи да се криеш во тоа пештерата каде што си, оти во реален живот кога ќе излезеш и ќе почнеш да се изразуваш исто како на форумов (неможеш, знаеш дека длабово во себе си несигурен и си пиче) знаеш дека ќе завршиш со неколку скршени ребра, нос, рака. Уживај дур не си баниран.
Е ова не е лапрдање и скроз е суштинско што би рекол другар ти :icon_lol: Фејк профил :tapp: Која глупост, изгледа не го разбираш концептот на онлајн форум. Во што е лицемерието, што ви посочив на срањата што ги пишувате за да се осеќате вие супериорно над некој замислен противник што си го креирате? Нормално, кога ќе ве фатат во лаги го користите вашиот омилен ад хоминем, ти ваков ти таков додека истовремено се правите жртви дека вие сте над тоа, суштината ви била битна :icon_lol: и цел чопор одма сељачки закани за кршење нос зад тастатура ( :pusigo: дека би го направил тоа у живо) и закани за банирање. Последно прибежиште на лажливи пичиња кога некој ќе им го прсне меурот. И спомнуваш нешто лицемерие? Оди скриј се.

1000020786.jpg

Не се вознемирувај, ќе ве оставам да си мастурбирате меѓусебно у вашиот меур на замислени културни војни и да си го :pusigo: еден на друг со лажни вести. Само нека се додаде SAFE SPACE во насловот да се знае дека не е темата за луѓе што не се во култот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom