Фан Клуб: Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.717
kano sve sho pisa e tocno brat ali ja da go pisev ke iskocese deka lazam ova ona taka da bolje ti sho napisa ovie sho se mometalno u Vardar znaci vrska nemaat so noviot gazda bukv ic samo se momentalni kako da kazam house keeperi na Vardar ete taka bi se izrazil noviot gazda e presilen za niv ali jbg covekot ke dojde mnogu mnogu pokasno najverojatno 2025 jbg taka da toa e fudbalot se nadevame samo da ne ispadneme posto ja ne ocekuvav od milenko volku da usere a tolku vetuvase po socijalnivee mrezi ali aj
Нема што јас да пишувам, искрено ни ова може не требаше. Си имаат Комити управа и горе доле они се запознати со се ова, претпоставувам не сакаат да соопштат зашто и они чекаат 100% се да е средено али тоа ќе фати време а до тогаш еве гледаш како реагираат лугето. Може треба да им се каже ова и ова мислиме/кажано ни е али не го земајте како целосно завршена работа зашто претежно и не е до нас...

Како и да е тоа е углавно.
 
Член од
25 август 2024
Мислења
13
Поени од реакции
33
gi sfakjam lugjeto brat i ja sum izlazen mi se zborea raboti za dogmo dzibril deka se zverovi ali eve ne se paketov bosanci sho gi spakuvaa isto kur se trese u ladna voda najdo koj znae koga ke se vrati za bobi se izjalovi rabotata i sami znaeme so kur u gz sme ustvari ali ajde se nadevam deka na kraj ke bide se ko sho treba nie sme brend i mora da celime sekad kon vrvot mada dur ne dojde madzarov tesko e toa da go posakuvame jbg
Нема што јас да пишувам, искрено ни ова може не требаше. Си имаат Комити управа и горе доле они се запознати со се ова, претпоставувам не сакаат да соопштат зашто и они чекаат 100% се да е средено али тоа ќе фати време а до тогаш еве гледаш како реагираат лугето. Може треба да им се каже ова и ова мислиме/кажано ни е али не го земајте како целосно завршена работа зашто претежно и не е до нас...

Како и да е тоа е углавно.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.820
Поени од реакции
9.077
Znači aj ovaka da go skratime materijalot što ste go napišale na poslednive nekolku stranici. Znači salate da kažete deka toj mađar, potencijalen iden sopstvenik na Vardar, čeka Orce i Milenko da isčistat dolg od 5 milioni, pa potoa da prevzeme čist klub?? Toa sakate da mi kažete? Pa dajte onda odma da si počneme od početok, od koja liga se počnuva, pošo takvo scenario nema ni kaj Hičkok i fioka. Taman čoek ke pomisli deka ima nekoja šansa da se spasi klubot, na kraj dobijaš šamarčina koja te vrakja 10 koraka nazad.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.717
gi sfakjam lugjeto brat i ja sum izlazen mi se zborea raboti za dogmo dzibril deka se zverovi ali eve ne se paketov bosanci sho gi spakuvaa isto kur se trese u ladna voda najdo koj znae koga ke se vrati za bobi se izjalovi rabotata i sami znaeme so kur u gz sme ustvari ali ajde se nadevam deka na kraj ke bide se ko sho treba nie sme brend i mora da celime sekad kon vrvot mada dur ne dojde madzarov tesko e toa da go posakuvame jbg
катастрофален избор на играчи. нема оправдување за тоа. иди мора да си оди. миленко ќе преживее.
Автоматски споено мислење:

Znači aj ovaka da go skratime materijalot što ste go napišale na poslednive nekolku stranici. Znači salate da kažete deka toj mađar, potencijalen iden sopstvenik na Vardar, čeka Orce i Milenko da isčistat dolg od 5 milioni, pa potoa da prevzeme čist klub?? Toa sakate da mi kažete? Pa dajte onda odma da si počneme od početok, od koja liga se počnuva, pošo takvo scenario nema ni kaj Hičkok i fioka. Taman čoek ke pomisli deka ima nekoja šansa da se spasi klubot, na kraj dobijaš šamarčina koja te vrakja 10 koraka nazad.
зошто нема шанса? го пропушташ моментот дека клубот е продаден и дека ОК ќе кешира... е сега правото прашање ќе беше за колку е продаден, а не дали има нема шанса... ;)

тој маџар е уствари маџарска фирма гигант, не збориме за човече налик ОК.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
430
Поени од реакции
965
Далеку сум од хејтер. Никој Вардарец не сака да биди условуван од некого, а најмалку од некоја партија.
Не мислев на тебе, мислев на зелено-белите дечки и други комплексаши кои што се анти-Вардар :D
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.164
Поени од реакции
2.088
директно од кабинет на мицко плус во консултации со ОК. ;) кога ве прашував кого сакате место миленко сите ќутевте... освен чакот.
Кој избор е миленко и каде тоа ние сме гласале за он да е директор, јас не памтам дека имало избор, и од каде дека он е најдобро решение, човекот само тресе празни нема никакви квалификации у било што. у што он се покажал па сеа од никаде да е спортски директор на Вардар? човекот мисли дека земјата е рамна дека не слетале на месечината, бараше пирамиди у крива паланка и пробиштип, пропалица на секое поле и он е некако избор и сме требале да бираме меѓу него и кој?
па било кој е бољи избор од него, да останеше досегашното раководство многу подобро ќе беше уверен сум, со неговото поставуање јасно е ко ден дека се бркаат лични интереси никој не го боли за Вардар.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.684
Поени од реакции
5.992
Мене све ми иде дека играат на картата преварантиве намерно да го испаднат клубот и повторно да го фузираат со екипа што ќе влезе у прва и на тој начин да ги исчистат долговите
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.643
Поени од реакции
4.222
Кано, тој вашиот иди во поткастот кажа малку од тоа што не требаше да го каже. Не се правете луди со сила. Маџарите ви рекоа ќе влеземе дајте ни конкретни суми и кај се се дужи. Кога ќе видат колку имаат за давање и како го водите клубот..
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.717
Кој избор е миленко и каде тоа ние сме гласале за он да е директор, јас не памтам дека имало избор, и од каде дека он е најдобро решение, човекот само тресе празни нема никакви квалификации у било што. у што он се покажал па сеа од никаде да е спортски директор на Вардар? човекот мисли дека земјата е рамна дека не слетале на месечината, бараше пирамиди у крива паланка и пробиштип, пропалица на секое поле и он е некако избор и сме требале да бираме меѓу него и кој?
па било кој е бољи избор од него, да останеше досегашното раководство многу подобро ќе беше уверен сум, со неговото поставуање јасно е ко ден дека се бркаат лични интереси никој не го боли за Вардар.
gresish. milenko e dobar izbor za ona sto treba da go napravi. poveke ako sakas za ova u dm ali podocna sega imam rabota. ne e za u javnost zosto treba vaka da bide. milenko e izvrsen direktor, ne e sportski. idi e sportski.

neznam zosto ocekuvas da ima glasanje koga drug dava pari. jas tuka ve prasav posto mnogu se bunevte ovde za da prenesam kaj sto treba. veruval ili ne imase i moment koga mozevme da go trgneme milenko ako imavme predlog... imase prilicno silen pritisok od kaleto da ne im se davaat pozicii na rusofili i togas da kazevme xyz go sakame imase sansi da go trgnat...

dosegasnoto rakovodstvo e ostanato osven sportski direktor se si e po staro. sfatete deka ima 0% sansi komiti da go vodat celosno klubot osven ako komiti ne gi obezbedat parite. ti napisav za OK sto misli na taa tema. ne sfakate uste zosto se site igri okuku klubot ocigledno....
Автоматски споено мислење:

Мене све ми иде дека играат на картата преварантиве намерно да го испаднат клубот и повторно да го фузираат со екипа што ќе влезе у прва и на тој начин да ги исчистат долговите
makedonija gp ;)

mozno e ova, ova e novo interesno scenario.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.717
Кано, тој вашиот иди во поткастот кажа малку од тоа што не требаше да го каже. Не се правете луди со сила. Маџарите ви рекоа ќе влеземе дајте ни конкретни суми и кај се се дужи. Кога ќе видат колку имаат за давање и како го водите клубот..
idi ne e moj... jas bi go strelal.

idi nema poima ustvari. realno ne bese ni planiran, tuka komiti zaebaa rabota so odolgovlekuvanjeto na pregovorite. on upadna kako indijanec, ne veruvam deka voopsto nesto znae, on e samo stitot za milenko da ne padne.
Автоматски споено мислење:

Уште тоа ни фали, тоа би било пропаст за мене. Подобро чесно трета лига, отколку ново фузирање.
jas ne veruvam, iskreno dur ne go spomna ova @Mr.X ne go gledav kako mozno scenario ama ne go isklucuvam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom