Фан Клуб: Пелистер

Член од
2 септември 2016
Мислења
752
Поени од реакции
1.559
jas vasko …. vo znak na protes radi sitoacijata so se desava vo nasiot najgolem i naj trofeen klub i normalno gordosta na makedonija i klubo na narodo ke go smenam mojot avatar ili profile picture so cel da se prestsni so ova oti vistina nema smisla trebase za titula da se borat na kraj izleze milenko da gi kleca… i da ne e ubo da se sitite greota se .. ne bea greota drzavata milioni ko mu davase togas ne bea klub na narodo i site nie bevme provincijalnci sea ne sme poke ama greota se ne se sitete
eve jas se sitam i quro me boli ama vo znak na protes go menvam avtaro ili profile picture oti vardar e makedonija
izvinete za off topic neznaev kaj da go iskazam moeto ne zadovolstvo se nadevam @Goran Bt ke me podrzi oti sepak za klubo za narodo se raboti
Автоматски споено мислење:

jas vasko …. vo znak na protes radi sitoacijata so se desava vo nasiot najgolem i naj trofeen klub i normalno gordosta na makedonija i klubo na narodo ke go smenam mojot avatar ili profile picture so cel da se prestsni so ova oti vistina nema smisla trebase za titula da se borat na kraj izleze milenko da gi kleca… i da ne e ubo da se sitite greota se .. ne bea greota drzavata milioni ko mu davase togas ne bea klub na narodo i site nie bevme provincijalnci sea ne sme poke ama greota se ne se sitete
eve jas se sitam i quro me boli ama vo znak na protes go menvam avtaro ili profile picture oti vardar e makedonija
izvinete za off topic neznaev kaj da go iskazam moeto ne zadovolstvo se nadevam @Goran Bt ke me podrzi oti sepak za klubo za narodo se raboti
p.s vie @Samuraj-bt i @Pelisterec ne da se smejte tuku da go smenite avataro oti za klubo na narodo se raboti a ovie se posraja na nego rezil ako ja nemate slikata ke vi ja pustam vo pp
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2024
Мислења
299
Поени од реакции
396
jas vasko …. vo znak na protes radi sitoacijata so se desava vo nasiot najgolem i naj trofeen klub i normalno gordosta na makedonija i klubo na narodo ke go smenam mojot avatar ili profile picture so cel da se prestsni so ova oti vistina nema smisla trebase za titula da se borat na kraj izleze milenko da gi kleca… i da ne e ubo da se sitite greota se .. ne bea greota drzavata milioni ko mu davase togas ne bea klub na narodo i site nie bevme provincijalnci sea ne sme poke ama greota se ne se sitete
eve jas se sitam i quro me boli ama vo znak na protes go menvam avtaro ili profile picture oti vardar e makedonija
izvinete za off topic neznaev kaj da go iskazam moeto ne zadovolstvo se nadevam @Goran Bt ke me podrzi oti sepak za klubo za narodo se raboti
Автоматски споено мислење:


p.s vie @Samuraj-bt i @Pelisterec ne da se smejte tuku da go smenite avataro oti za klubo na narodo se raboti a ovie se posraja na nego rezil ako ja nemate slikata ke vi ja pustam vo pp
ke puknes od maka hhahahaha ako jasno mi e mizerija ste cel zivot ja vikam daj da se obedineme ali nema sansa so vas Vardar da ne e nemase evropa da vidi nikoj klub u evropa be alooo ako igrajte si kurot pisav i kaj nas na tema site pukate seir sea ali ke se vratime nie sme vrvot na makedonskiot sport sho sakas kazi slobodno spremen sum za argumentacija i debati ajdeeeee
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
752
Поени од реакции
1.559
ke puknes od maka hhahahaha ako jasno mi e mizerija ste cel zivot ja vikam daj da se obedineme ali nema sansa so vas Vardar da ne e nemase evropa da vidi nikoj klub u evropa be alooo ako igrajte si kurot pisav i kaj nas na tema site pukate seir sea ali ke se vratime nie sme vrvot na makedonskiot sport sho sakas kazi slobodno spremen sum za argumentacija i debati ajdeeeee
jbg brat me pukat kompleksi eve vo znak na revolt smenav avatar i gi molam dr ds smenat isto vardar e makedonija .. jasno da mu e na site
i realno te bendisa slikata so si ja kladov ama iskreno
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
299
Поени од реакции
396
jbg brat me pukat kompleksi eve vo znak na revolt smenav avatar i gi molam dr ds smenat isto
znam brat se gleda od mont everest sho se vika od najmizarnata ekipa sho vikate izgubivte 1 0 daj komentar za toa ili nema fokusot e sea na rakometot na zarabec ali da be nisto ne go zemavte aj ke bide ke ne tepate mozda pod tumbe kafe so mirko legendata hehehehehehehe
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
752
Поени од реакции
1.559
znam brat se gleda od mont everest sho se vika od najmizarnata ekipa sho vikate izgubivte 1 0 daj komentar za toa ili nema fokusot e sea na rakometot na zarabec ali da be nisto ne go zemavte aj ke bide ke ne tepate mozda pod tumbe kafe so mirko legendata hehehehehehehe
jbg ne pobedva sekogas podobriot , ne idi zarabec fokuso e vo karadzic sea toj ke ne spasva, i mikro jbg nemozi pokraj kante i ziru so gi donese milenko vo vardar, nego bidete mirni da ne se napraj borco od 3m vo 7 uste to fali i ne ne se sitam zimi se
 
Член од
11 мај 2024
Мислења
44
Поени од реакции
160
znam brat se gleda od mont everest sho se vika od najmizarnata ekipa sho vikate izgubivte 1 0 daj komentar za toa ili nema fokusot e sea na rakometot na zarabec ali da be nisto ne go zemavte aj ke bide ke ne tepate mozda pod tumbe kafe so mirko legendata hehehehehehehe
Не можиме да ве тепаме. Кореецот шо го следеше во 2 лига Кипар и велеше дека е топ ќе дај хет трик.
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
299
Поени од реакции
396
kaj be karadzic nas e on hahahah kaj ke ti dojde u eurofarm nema sansi ali aj da vidime sho spremate nekoja bomba demek ke dosol alilovic ke dosol karadzic nisto cudno karabatic da dojde hahahah inace cekam statistika za mirko izgleda ke ima ista ko dzibril isti kur se i dvajcata dzabe hajpot. Koreecot cekaj ne e adaptiran poleka malce nee e lesno tuka taka u ovaa vukojebina od liga adaptacija treba vreme baska deckoto ne znam so jazicna bariera ko da e malce ali aj ke vidime kondiciski e top mislam deka sea so niv trener ke mu se najde pozicija i ke se gazi inace se slagam dzibril dogmo se utnati transferi covecki priznavam realen sum eve neka ostane tuka deka sum priznal baska i se izviniv ali za korea imam nadez posto covekot grizese i bas se istaknuvase imase i eden brazilec togas na turnirot ali aj za nego u druga prilika ke raskazam ako saka nekoj podetalno
jbg ne pobedva sekogas podobriot , ne idi zarabec fokuso e vo karadzic sea toj ke ne spasva, i mikro jbg nemozi pokraj kante i ziru so gi donese milenko vo vardar, nego bidete mirni da ne se napraj borco od 3m vo 7 uste to fali i ne ne se sitam zimi se
Не можиме да ве тепаме. Кореецот шо го следеше во 2 лига Кипар и велеше дека е топ ќе дај хет трик.
 
Член од
11 мај 2024
Мислења
44
Поени од реакции
160
kaj be karadzic nas e on hahahah kaj ke ti dojde u eurofarm nema sansi ali aj da vidime sho spremate nekoja bomba demek ke dosol alilovic ke dosol karadzic nisto cudno karabatic da dojde hahahah inace cekam statistika za mirko izgleda ke ima ista ko dzibril isti kur se i dvajcata dzabe hajpot. Koreecot cekaj ne e adaptiran poleka malce nee e lesno tuka taka u ovaa vukojebina od liga adaptacija treba vreme baska deckoto ne znam so jazicna bariera ko da e malce ali aj ke vidime kondiciski e top mislam deka sea so niv trener ke mu se najde pozicija i ke se gazi inace se slagam dzibril dogmo se utnati transferi covecki priznavam realen sum eve neka ostane tuka deka sum priznal baska i se izviniv ali za korea imam nadez posto covekot grizese i bas se istaknuvase imase i eden brazilec togas na turnirot ali aj za nego u druga prilika ke raskazam ako saka nekoj podetalno
Слушај сега, ти или си трол или си глуп трол, ако ти ја акнам една ќе го гледаш и Дарко Панчев во дресот на Вардар во живо не само кореецот. Ај гитла сега.
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
299
Поени од реакции
396
Слушај сега, ти или си трол или си глуп трол, ако ти ја акнам една ќе го гледаш и Дарко Панчев во дресот на Вардар во живо не само кореецот. Ај гитла сега.
mrs be berzerker ke aknel toj idi glej go zarabec i ne provociraj go brendot idi otvaraj vanco mihajlov car boris kako i da se vikaa ebate toa seljakot
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
752
Поени од реакции
1.559
Koreecot cekaj ne e adaptiran poleka malce nee e lesno tuka taka u ovaa vukojebina od liga adaptacija treba vreme baska deckoto ne znam so jazicna bariera ko da e malce
ke ucam brat moj korejski samo za dobroto na klubo na narodo ke ti pisam ko ke se naucam sam ti gledaj da ostsni ovaj da ne ucam dzabe
biva ?
p.s vo korea korejski zborat ili kineski be brat ?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.155
Поени од реакции
7.852
Gledam izvestaite od 2mfl se ubi od goloj davanje Sime Hristov lani kaj nas najdobar strelec se mislam mnogu lesno se otkazavme od nego isto se interesni Toni Michkovski koj I lani bese super vo Detonit sega e vo Sasa igra desen bek a ima tri gola I deli vo ligata isto ko lani ,a denes se prikluci so cetiri gola na eden natprevar I Darko Grozdanovski iako e vtora liga treba da se prati posebno ako izlezi nekoe dete kako so imase prethodnite godini primer Godzufi ko bese belasica,Feta isto bese interesen na vremeto so ti znam tie New stars so dade vo sileks ,to so bese edno vo osogovo od rabotnicki,isto maliot od pobeda so nozickite na barazot ne mozi da znajs koe ke kreni gla go spomenav onaj od Voska to Sam so gi tepa nekni Jahja ovaj go spomenuvam oti ovie se corba kako klub plus konkurenti za opstanok pa ne e loso najdobriot da mu se zemi itn...

Preodniot rok traj do 6ti (Petok) Septemvri so znaci ima uste vreme za igraci pa ako nema plus pari mozi da se bara na pozajmica nekoj od kaj so igraja legendite oti bilo koj da dojdi od Oviedo,Stuttgart, Hanza Rostok,Energie Cottbus,Crvena Zvezda ,Union Berlin,Mechelen itn... Ko vekje imas tamu igrano imas kontakti ili lesno mozi da dobies se bara sekoja sorabotka so mozi da bid kjar isto treba da go pobaraat Nikolche Novevski da klaj po edna raka nisto zijan nema da imame samo kjar kako klub
Da ne zboram deka dojde onaj od Benfika so trebase da gleda I prodava nasi igraci https://www.gol.mk/fudbal/fk-pelister-potpisha-sorabotka-so-portugalskiot-gigant-benfika

Ako bilo nesto vistina sega treba da se angaziraat I stapat vo kontakti so ovaj menadzerot a ne pak ko ke bidime vtora liga


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom