Дрога ( Наркотични дроги )

Член од
28 декември 2015
Мислења
3.794
Поени од реакции
6.274
Ne znam, salvia e edna od rabotite koi nikogas ne bi gi probal, mnogu sum ja istrazuval i vo golemo mnozinstvo tripovite se zaebani, losi, neprijatni. Nesto slicno na datura. Salvia te vlece vo crna dupka i sve ti e vo Osmi Putnik fazon tripot. Ednostavno toa se supstanci so temna energija, i ako ona ne te ljubi ima mamata da ti ja ebe. Retko, mnogu retko nekoj ubavo si pominal na tie dve supstanci.

Inace imate ajahuaska sesii vo blizina, vo Srbija, kolku sto sum sretnal, ali ne e toa toa. Aja strogo vo prasuma e filmot. A i Ajata ne odgovara na nasiot duh, toa e poveke za pleminjata domorodni, bidejki si e nivna supstanca. Poveke bi sakal da probam cist DMT, barem nema da imam muka so serenja prolivi povrakanja i treski so saati. Sepak, sum nemal takva moznost, sakam da odam vo Holandija nekojpat so zena mi, specijalno za DMT, ama pa ne znam kako da i ja prodadam pricata sto sakam da napravam, posto ke ima mrstenje.

Babi, daj otkacete se od temava i idete pusete cigari uz diazepam, stvarno smarate.
Автоматски споено мислење:


75 do 100 nanogrami LSD nema da te odlepat do toj stepen da mora nekoj okolu tebe da trca i da te vraka vo realnost, kolku i da si labilen. Bitno e da si vo priroda i so poznati lica. Jas na primer, prviot pat u drustvo od koja sto edna devojka znaev, mi izgledase ona ok mila prijatna zracese, a drugarite nejzini koi prv pat gi zapoznav mi se gledaa so temni lica nalik demoni, cesen zbor ova. Edino pruza fini prijatni vizuelizacii, muzikata e prekrasna, i nevidena euforija, posto e agonist silen na serotoninot. Tuku celata rabota e da se najde filjan covek, zasto sekoj klosar prodava sve i svasta pod ime LSD pa moze i da ne si pomines ubavo kako sto ocekuvas.
Автоматски споено мислење:


Mislam deka veke ni vo USA ne e legalna. Pred desetina godini ja imalo po shopovi za nargilinja, lulinja itn., ides fino lepo si kupuvas kesicka so xxx jacina i si teras.

Datura e fascinatntna, ja ima kaj nas, mnogu lesno moze da se najde. Ama toa e ogavna rabota, igranje so Gavolot. Ne znam koj kurac tolku mi e interesna.
Не мора да кажуваш на женати па одиш сам до Амстердам сега има ефтини летови.
А дали имаш пробано хорс?
Автоматски споено мислење:


Легендарниот далматински трубадур, покојниот Дино Дворник со својата песна Ти си ми у мислима посветена на кралот на дрогите, Хероинот.

Интересно но историјата на креативноста барем на запад е истовремено историја на употреба на супстанци. Скоро и да не постои уметник кој не земал барем по нешто, па макар тоа бил одвратниот Етанол. Бустот во креативна мисла и намалување на инхибициите се две од причините зошто музичари, глумци, сликари...користат дрога.
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2021
Мислења
781
Поени од реакции
1.645
Не мора да кажуваш на женати па одиш сам до Амстердам сега има ефтини летови.
А дали имаш пробано хорс?
Автоматски споено мислење:


Легендарниот далматински трубадур, покојниот Дино Дворник со својата песна Ти си ми у мислима посветена на кралот на дрогите, Хероинот.

Интересно но историјата на креативноста барем на запад е истовремено историја на употреба на супстанци. Скоро и да не постои уметник кој не земал барем по нешто, па макар тоа бил одвратниот Етанол. Бустот во креативна мисла и намалување на инхибициите се две од причините зошто музичари, глумци, сликари...користат дрога.
Хероин имам треснато едно здрави 250-300 пати (онака груба бројка) и ако знаеш да го контролираш нема шанса да се навлечеш.
Само хедонисти,неедуцирани и безидејни луѓе се навлекуваат на хероин.
До ден денес, еднаш до два пати во годината со еден другар рекреативно ќе се освежиме доцна во ноќта најчесто.
Убаво е одвреме навреме да се доживее опијатно задоволство.
Најчесто на нос го маваме пошто на фолија не сме до толку искусни да го подготвиме.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.684
Поени од реакции
82.566
А дали имаш пробано хорс?
никој не треба да пробува хорс

Хероин имам треснато едно здрави 250-300 пати (онака груба бројка) и ако знаеш да го контролираш нема шанса да се навлечеш.
најсмешниот пост до сега

Не тропај глупости. Знам дека сме тука да си кажеме сопствени искуства, ама не да лажеме, зашто некој стварно ќе си помисли дека хероин се контролирало.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.747
Поени од реакции
10.039
Хероин имам треснато едно здрави 250-300 пати (онака груба бројка) и ако знаеш да го контролираш нема шанса да се навлечеш.
Не бе, нееее...нема шанси да се навлечеш.
Ти веќе си тежок зависник на кој мозокот почнал да му попушта.
Совет душо, батали се што побрзо оти иднината нема да ти биде сјајна.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.318
Поени од реакции
17.207
Не мора да кажуваш на женати па одиш сам до Амстердам сега има ефтини летови.
А дали имаш пробано хорс?
Автоматски споено мислење:


Легендарниот далматински трубадур, покојниот Дино Дворник со својата песна Ти си ми у мислима посветена на кралот на дрогите, Хероинот.

Интересно но историјата на креативноста барем на запад е истовремено историја на употреба на супстанци. Скоро и да не постои уметник кој не земал барем по нешто, па макар тоа бил одвратниот Етанол. Бустот во креативна мисла и намалување на инхибициите се две од причините зошто музичари, глумци, сликари...користат дрога.
Nope, tuka e crvenata linija. Dopot e edinstvena rabota koja nikoj nikogas ne treba ni da ja proba.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.794
Поени од реакции
6.274
Хероин имам треснато едно здрави 250-300 пати (онака груба бројка) и ако знаеш да го контролираш нема шанса да се навлечеш.
Само хедонисти,неедуцирани и безидејни луѓе се навлекуваат на хероин.
До ден денес, еднаш до два пати во годината со еден другар рекреативно ќе се освежиме доцна во ноќта најчесто.
Убаво е одвреме навреме да се доживее опијатно задоволство.
Најчесто на нос го маваме пошто на фолија не сме до толку искусни да го подготвиме.
Па нормално на нос, фолија е језиво некако. Јас имам 3-4 пати пробано, не може ништо да се спореди со доп, едноставно не постои, нема. Сакам пак некогаш да пробам ама пусти страв да не се навлечам, може и подобро е така.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.100
Поени од реакции
36.868
На овакфи затуцани како Рон,Вруќу и Лолобриџиду само лупни ги по полче трип да ги се отфори
Рон ке се кае за вакцине.
Лолобриџида ке се кае зшто замара како луда.
А Вруќа ке се кае што се родила.
...овие неколку исчитани постови искрено многу ме изненадија, па уште со тие членови терам со години правдина, а тие наркозависници :facepalm:
Babi, daj otkacete se od temava i idete pusete cigari uz diazepam, stvarno smarate.
...дали може поконкретно да напишеш кои се тие ,,баби" на темава?
никој не треба да пробува хорс
најсмешниот пост до сега
Не тропај глупости. Знам дека сме тука да си кажеме сопствени искуства, ама не да лажеме, зашто некој стварно ќе си помисли дека хероин се контролирало.
...чудно тебе како не те ,,бркаат" од темава што со право им контрирааш на неправилно размислување и да напишат ,, да се тргнат од темата сите дедовци" да пијат ракија со дијазепам", ама кон женските односот им е па па па, ако, дома барем се стегнати, овде нека се занесуваат со фалење со конзумирање на дрога за некоја хај состојба, наместо да пишуваат против таква зависност.
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2021
Мислења
781
Поени од реакции
1.645
никој не треба да пробува хорс


најсмешниот пост до сега

Не тропај глупости. Знам дека сме тука да си кажеме сопствени искуства, ама не да лажеме, зашто некој стварно ќе си помисли дека хероин се контролирало.
Нема никаква лага во постот.Бројката што ја пишав е распоредена во години и години наназад, не е тоа конзумирање во рок од 4-5 месеци.
Зависник од хероин не се станува од прва, ни пак од 10-ти пат по ред.
Најчесто требаат месец до два активно конзумирање додека се допре до физички кризи.Година до две додека се навлезе убаво во пеколот, а над четири години е веќе оној вистинскиот пекол.

Дали ти се верува дека досега не сум почувствувал апсолутно никаква потреба за хероин?
Маваме вечерта и од другиот ден воопшто не ни помислувам на него.Месеци поминуваат и ниту конзумирам, ни порив чувствувам да конзумирам.

Оноа што многу луѓе ги буни во врска со хероинот се митовите создадени поради постарите зависници на игла.Каква едукација имале тие луѓе во 80-те и 90-те па да знаат во каков пекол влегуваат?

Не беше целта да се правам мангуп, ако беше за мангуплук ќе речев дека шмркам бело по два грама на ден и кур не ме боли.
Целта беше некои митови да се разбијат околу хероинот.

Ќе напоменам на крајот, подобро е да не пробува човек воопшто, затоа што не би знаел однапред колку е јак на психа и генетски предиспозициран за овоа чудо.
Автоматски споено мислење:

Па нормално на нос, фолија е језиво некако. Јас имам 3-4 пати пробано, не може ништо да се спореди со доп, едноставно не постои, нема. Сакам пак некогаш да пробам ама пусти страв да не се навлечам, може и подобро е така.
Немам пробано, ама комбинација метамфетамин со хероин викаат дека бил најбруталниот оргазам што е заприметен досега. :D
Можеш да замислиш каква еуфорија лежи во овоа лудило.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.891
Поени од реакции
41.105
Немам пробано, ама комбинација метамфетамин со хероин викаат дека бил најбруталниот оргазам што е заприметен досега. :D
Можеш да замислиш каква еуфорија лежи во овоа лудило.
Тоа е она како зомби кога си ко оние во Америка?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.318
Поени од реакции
17.207
...овие неколку исчитани постови искрено многу ме изненадија, па уште со тие членови терам со години правдина, а тие наркозависници :facepalm:

...дали може поконкретно да напишеш кои се тие ,,баби" на темава?

...чудно тебе како не те ,,бркаат" од темава што со право им контрирааш на неправилно размислување и да напишат ,, да се тргнат од темата сите дедовци" да пијат ракија со дијазепам", ама кон женските односот им е па па па, ако, дома барем се стегнати, овде нека се занесуваат со фалење со конзумирање на дрога за некоја хај состојба, наместо да пишуваат против таква зависност.
Ne aludirav na tebe.

U zivotot svoj sekoj ke prai sto saka. Temava nitu propagira, nitu nudi droga. Ne sudam nikoj, nemam potreba. Pisuvame iskustva, mozebi ne se za gordeenje, no ete anonimen forum e, pa moze da spodelime. Edino imam protiv sto se pisuva okolu heroinot, okolu negovite "mitovi" i "needuciranosta" . Tokmu taa needuciranost ima zemeno milioni zivoti, i toa e droga koja ne smee da bide staena u ista recenica so bilo koja supstanca rekreativna. Najmalku pa so marihuana ili LSD. A toa ete, bas poradi vakvi stavovi kako tvoite, se prai.

Istrazi malku, procitaj, sto e dimetiltriptamin, ne e toa nesto da lezis i da uzivas u cuvstvoto dopaminsko ili serotoninsko. Sasvim druga rabota e.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.713
Поени од реакции
21.011
@bijons
Не е за тебе овај тема.
Прескокни.
Jump around.mp3
Џам џамп...

Тема е наркотик експирианс.
А не кој,што,како и колко е штетно.

Иначе Астора и за тебе мислеше.
Ама извадисе : D
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
930
Поени од реакции
1.520
Има ли опција за загарантиран убав хај од марихуана ете да речеме во амстердам, да си побараш посебен вид за слаби со психа кој нема шанси да те сјебе со лош бед?
 
Последно уредено:

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.835
Поени од реакции
12.283
Има ли опција за загарантиран убав хај од марихуана ете да речеме во амстердам, да си побараш посебен вид за слаби со психа кој нема шанси да те сјебе со лош бед?
Кај психоделиците гаранции - МАЛО СУТРА, што би рекол опинокот муртински.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.917
Поени од реакции
4.965
Седнати на панел дискусија у некое студио на МРТВ со сомотски одела и свртени према камера 1 со кашиките у рака: “добровечер драги гледачи, во следните час и половина ќе ги разбиеме митовите за хероинот и неговата употреба, останете со нас по рекламите.”

Е вака ги визуелизирам задњите страни, али респект за отвореноста и свесноста.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.794
Поени од реакции
6.274
...овие неколку исчитани постови искрено многу ме изненадија, па уште со тие членови терам со години правдина, а тие наркозависници :facepalm:

...дали може поконкретно да напишеш кои се тие ,,баби" на темава?

...чудно тебе како не те ,,бркаат" од темава што со право им контрирааш на неправилно размислување и да напишат ,, да се тргнат од темата сите дедовци" да пијат ракија со дијазепам", ама кон женските односот им е па па па, ако, дома барем се стегнати, овде нека се занесуваат со фалење со конзумирање на дрога за некоја хај состојба, наместо да пишуваат против таква зависност.
Да бе стварно, форумов да ти вриел од наркомани :vozbud:
Не се фалиме ние само споделуваме искуства од различни супстанци.
Автоматски споено мислење:

Нема никаква лага во постот.Бројката што ја пишав е распоредена во години и години наназад, не е тоа конзумирање во рок од 4-5 месеци.
Зависник од хероин не се станува од прва, ни пак од 10-ти пат по ред.
Најчесто требаат месец до два активно конзумирање додека се допре до физички кризи.Година до две додека се навлезе убаво во пеколот, а над четири години е веќе оној вистинскиот пекол.

Дали ти се верува дека досега не сум почувствувал апсолутно никаква потреба за хероин?
Маваме вечерта и од другиот ден воопшто не ни помислувам на него.Месеци поминуваат и ниту конзумирам, ни порив чувствувам да конзумирам.

Оноа што многу луѓе ги буни во врска со хероинот се митовите создадени поради постарите зависници на игла.Каква едукација имале тие луѓе во 80-те и 90-те па да знаат во каков пекол влегуваат?

Не беше целта да се правам мангуп, ако беше за мангуплук ќе речев дека шмркам бело по два грама на ден и кур не ме боли.
Целта беше некои митови да се разбијат околу хероинот.

Ќе напоменам на крајот, подобро е да не пробува човек воопшто, затоа што не би знаел однапред колку е јак на психа и генетски предиспозициран за овоа чудо.
Автоматски споено мислење:


Немам пробано, ама комбинација метамфетамин со хероин викаат дека бил најбруталниот оргазам што е заприметен досега. :D
Можеш да замислиш каква еуфорија лежи во овоа лудило.
Оргазмот колку и да е пријатен осјечај во споредба со некои супстанци е гола вода и по интензитет а да не правиме муабет за времетраење.
Параноја имам од мешање ствари пошто еднаш така наебав гадно :angel:

Инаку има логика во ова што пишуваш и јас мислам дека наративот за скифлен џанак кој продава мебел од дома треба да се предизвика. Еве два примери, сите оние кои примале Диаморфин постоперативно (медикал грејд Хероин) бу требало да се одамна зависници а колку пати рандом пациент станал џанак? Бројката е мање више нула. Друго, интересна состојба имало во САД таму почеток на 70-ти кога војска се враќала од Виет Нам каде маса војници се давеле во ефтин хорс. После враќањето само околу 5% продолжиле со земање што значи дека зависноста не е во корелација со пробување или привремено земање на одредена супстанца.
Имаш пробано Бупренорфин? И тоа ми е на листа супстанци кои би сакал да ги пробам.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom