Zenami masturbira

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.559
Поени од реакции
82.182
Вие може имате секс скоро секој ден, ти свршуваш, а она?
Иако некому чудно ќе звучи, ама повеќе секс знае да значи уште повеќе секс. Има флешбеци и слично. Тоа што имаат секој ден секс може да биде причина за мастурбација, а секако може да е и незадоволство.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.777
Поени од реакции
20.006
Иако некому чудно ќе звучи, ама повеќе секс знае да значи уште повеќе секс. Има флешбеци и слично. Тоа што имаат секој ден секс може да биде причина за мастурбација, а секако може да е и незадоволство.
У право си, колку повеќе толку подобро, и не мора да е со пенетрација, може со стимулација на брадавици, и да се разбереме жените можат да имаат повеќе од еден оргазам во тек на еден секс.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.777
Поени од реакции
20.006
Da svrsuva sekogas, mn retko da se desi da ne svrsi….
Продолжи повеќе пати, можеш орално или со прсти, нејзе и требаат сигурно повеќе оргазми, или ако не можеш оставија нека мастубира, не ти е turn on да ја гледаш?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.999
Поени од реакции
24.591
Што си замислен, па по форуми да те реметат, седни си напрај си муабет со неа, за добар секс си треба добра комуникација со партнер, шо сака шо нејќе неисполнети фетиши итн. Ако нешто не правиш ко шо треба и да речеме она знае дека не можеш/нејќеш, и мастурбација и помага, нишо, изненади ја со некое дилдо/вибратор, немојте да сте толку сексуално конзервативни. Во крајна сметна среќна жена среќен живот, ко што викаат Америте. Се е ок додека не ја фатиш со друг, тогаш веќе драмата и бељата се вистински, ти сега немаш проблем, ама сам си го отвараш.
Ако не помага вибратор, дилдо да викне црнец ?
Автоматски споено мислење:

Продолжи повеќе пати, можеш орално или со прсти, нејзе и требаат сигурно повеќе оргазми, или ако не можеш оставија нека мастубира, не ти е turn on да ја гледаш?
За мене нема поголем трн он од тоа да гледам девојка или жена како мастурбира.
Особено туѓа.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.777
Поени од реакции
20.006
Ако не помага вибратор, дилдо да викне црнец ?
Автоматски споено мислење:


За мене нема поголем трн он од тоа да гледам девојка или жена како мастурбира.
Особено туѓа.
Порн.. ако ска шо и да е, just to keep your balls empty
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.121
Поени од реакции
1.004
Друже ,консултирај се со сексолог ,може има причина може нема. Природна појава.
Или ко шо кажа членот погоре ,разговор со неа ќе ти помогне.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.601
Поени од реакции
10.004
Zdr luge,pred edna nedela ja vidov zenami kako masturbira…i Sega sum malku zamislen zosto toa?
nie sme 10 godini vo brak i Imame seks skoro sekoj den!
Ve molam bez zafrkancii! Fala
Иииии....ја виде и...како реагираше ти баш не занима. Сигурно со рацете во џеб не стоеше или пак да не му ја кидна ти!?
:pos:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.282
Поени од реакции
17.004
Neka masturbira, i nemoj da bides nezdrav za toa da se raspravas so nea za toa i da i stvaras frustracii i kompleksi pa da ja sjebes i nea i vasiot seksualen zivot i brakot. Daj be malku oset za privatnost i razbiranje imajte, sekoj moze da prai sto saka so svoeto telo bez da se objasnuva.

I ne gi citaj ovie selski vizitarki koi sekoja vecer kur samo na son gledaat a vo zivo nikogas pa ni togas.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.999
Поени од реакции
24.591
Порн.. ако ска шо и да е, just to keep your balls empty
Каков порн you dirty mind. Научна опсервација се вика тоа.
Можам да напишам академски труд
" женската мастурбација и емотивната состојба со осврт на физичката манифестација кон околината и машкиот набљудувач" .
На крај може да се заклучи со една академска дебата и споредба на повеќе научни трудови од различни научни трудови единки.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.278
Поени од реакции
10.978
Мислам дека вистинскиот проблем тука е недостатокот на комуникација, фактот што ти очигледно не можеш да разговараш со неа зошто го прави тоа, дали нешто и недостасува, или сака некаква промена. Било што човече, тебе полесно ти е да пишеш на кајгана и да се прашуваш што не е во ред со вашиот сексуален живот, отколку да седнеш и да разговараш со жена ти.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.777
Поени од реакции
20.006
Мислам дека вистинскиот проблем тука е недостатокот на комуникација, фактот што ти очигледно не можеш да разговараш со неа зошто го прави тоа, дали нешто и недостасува, или сака некаква промена. Било што човече, тебе полесно ти е да пишеш на кајгана и да се прашуваш што не е во ред со вашиот сексуален живот, отколку да седнеш и да разговараш со жена ти.
Јас не гледам ништо лошо у мастурбација, само шо е оќ коа мажи го прават тоа, а за жени одма нешто и фали, нимфо..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom