Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.770
Поени од реакции
19.991
Знам дека се ливадарки дамите, за онадење на млади години имало и за со бројче земање. Само матат сега дефиниции за добри момчиња, мешаат нешто хороскопи, тарот и остало шаманско страње. Уште малце вуду и клање на кокошки ќе воведат, за јајниците да не им засушат.
Не зезај сушење јајници е страв голем, жениве денес генерално се плашат од менопауза затоа и толку голем број земаат хормони за да се продолжи рокот на пред мено, има жени со 55 години уште не се у менопауза, природно не верувам да е, ама мајка пластика ги прави 10 до 20 години да личат помлади, ти текнува на она сите сакаме да бидеме млади засекогаш па тука сме некаде.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
483
Поени од реакции
1.654
Кој народ ако не е тајна?
Вака напишано изгледа не е од христијанска деноминација.
Зошто да лажам,кого да лажам и од шо полза ќе ми е жити се'...
А што е за тебе Христијанин? Култура е едно,вера друго, личен табиет трето.
Исус од каде бил? Христијанин е и Кристофер од Пенсилванија и Владимир од Оптина и Трпе од Македонија и Момчило од Србија и Костас од Грција и Тамаз од Грузија и Ара од Ереван. Ако веќе мора да кажувам , на празник го запознав, за повеќе детали ако треба он ќе сподели. Немам некоја фобија према други вери, едноставно сакам да имам подоминантна улога во воспитувањето на моето дете коешто би сакала да е иста вера со мене.


Се надевам љубопитноста е задоволена.
 
Последно уредено:

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.730
Поени од реакции
4.937
Зошто да лажам,кого да лажам и од шо полза ќе ми е жити се'...
А што е за тебе Христијанин? Култура е едно,вера друго, личен табиет трето.
Исус од каде бил? Христијанин е и Кристофер од Пенсилванија и Владимир од Оптина и Трпе од Македонија и Момчило од Србија и Костас од Грција и Тамаз од Грузија и Ара од Ереван. Ако веќе мора да кажувам , на празник го запознав, за повеќе детали ако треба он ќе сподели. Се надевам љубопитноста е задоволена.
Никој не те обвини дека лажеш, второ ..не те прашаа каде го запозна, трето ..не одговори од кој народ е.

Уствари ништо не кажа со спинов и контра прашањава :D
 
Член од
22 август 2022
Мислења
483
Поени од реакции
1.654
Оставам на вашата бујна фантазија.
До свадбата секако, тогаш ќе споделам со скриени лица фотографии од религиозната венчавка со "арапинот". Може? Или не мора, ве молам стајте ме во листата на фантомски промашаи што ве прават да се осеќате поубо во врска со самите себе си . Пак ве мислам, бре што сум добродушна.
 
Член од
25 август 2024
Мислења
11
Поени од реакции
10
Оставам на вашата бујна фантазија.
До свадбата секако, тогаш ќе споделам со скриени лица фотографии од религиозната венчавка со "арапинот". Може? Или не мора, ве молам стајте ме во листата на фантомски промашаи што ве прават да се осеќате поубо во врска со самите себе си . Пак ве мислам, бре што сум добродушна.
Aко е АРАП од Блиски Исток или од Индија јас сум разочаран од тебе.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
729
Поени од реакции
2.207
Никој не те обвини дека лажеш, второ ..не те прашаа каде го запозна, трето ..не одговори од кој народ е.

Уствари ништо не кажа со спинов и контра прашањава :D
Мене ми е одамна јасно затоа и реков да намали со тоа како ние македонците не си ги цениме жените. Секој со свој памет, јебига.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
483
Поени од реакции
1.654
Оставам на вашата бујна фантазија.
До свадбата секако, тогаш ќе споделам со скриени лица фотографии од религиозната венчавка со "арапинот" што е сигурно побел од сите мудреци погоре што пљукаат астрологија а изиграваат дедо Ванѓе за животи на луѓе шо не ги ни знаат. Може? Или не мора, ве молам стајте ме во листата на фантомски промашаи што ве прават да се осеќате поубо во врска со самите себе си и вашите животи. Пак ве мислам, бре што сум добродушна. Не е фејсбук, форум е , откривам толку колку што сакам. Грузиец е. Ама ве молам мислете дека е арапина.Е да, они не се многу бели. Ајде сречен ден.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.730
Поени од реакции
4.937
Оставам на вашата бујна фантазија.
До свадбата секако, тогаш ќе споделам со скриени лица фотографии од религиозната венчавка со "арапинот". Може? Или не мора, ве молам стајте ме во листата на фантомски промашаи што ве прават да се осеќате поубо во врска со самите себе си . Пак ве мислам, бре што сум добродушна.
Три пати смени мислење, прво на служба и црква , за на крај у трета верзија да тргнеш и служба и црква па пишеш дека немаш фобија према други вери. :pos:
 
Член од
22 август 2022
Мислења
483
Поени од реакции
1.654
Три пати смени мислење, прво на служба и црква , за на крај у трета верзија да тргнеш и служба и црква па пишеш дека немаш фобија према други вери. :pos:
Не сакав детали, остаив празник како доволна информација. Но, поласкана сум што следиш. Ајде доста сеа, имам работа утре пак. :pipi:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.730
Поени од реакции
4.937
Не сакав детали, остаив празник како доволна информација. Но, поласкана сум што следиш. Ајде доста сеа, имам работа утре пак. :pipi:
Не си ласкај многу, си пишува кога некој уредува мислење.Напротив со секое мислење се повеќе детали вметнуваше и приказната стануваше поголема. :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.352
Поени од реакции
22.179
ohridska ili grcka? :pos:
Автоматски споено мислење:



zaebava vlade tebe na planinarenje a on u grcka sheta po plazite tamu
Ne be bez majtap, stvarno farbam doma i mozam da recam deka ne mi e bas vo top 1000 raboti so sakam da gi pravam.
P.s Ohridska plaza ni jas ni dete moe. Pu pu skraja da e.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
483
Поени од реакции
1.654
Не си ласкај многу, си пишува кога некој уредува мислење.Напротив со секое мислење се повеќе детали вметнуваше и приказната стануваше поголема. :D
Нејсе, величество. Како теби паше , ти осеќај се во право и голем, мене ми е наредена. Не паѓам на провокации колку сакам толку ќе кажам. Баш би сакала и 2та да сме во Мк кога ќе има собиранка , ќе ве упознаеме ако треба па ваквиве епитети ќе му ги кажете на енглески. Биди поздравен. Сеа ќе му барам да ми купи Дајсон не сум знаела дека е хабибти у пм , бединуваме без веза.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom