Фан клуб: РК Пелистер

Член од
23 мај 2024
Мислења
38
Поени од реакции
110
I z aniv kritikuvame ama razlikata vo nas i vo tebe so gledame realno na rabotite a ti zborvas i pisis samo od inaet, celo vreme nesto ne ti cini nitu ti cinese i porano uste pred da pocnat utakmicite i turnirite lani jadese lajna a na pikot ti e zoran oti uste te drzi inaet radi taja objavata so ja napisaja posle vardar incidentot. A so e najironicno od dr strana na primer kosarkata, mac ve igra kako saka pie so vas kafinja se lizi a ic ne e cesen, mesti utakmici i na tolku pari od opstinata so mu se daeni kako so vikas ti od nasi pari nikakov uspeh nema pa nikako da plukas tamu. Ete ti na kratko gledas koja e razlikata so vas da ve pocasti nekoj kafe da ve izigra politicki i odma strana fakjate. Aj sega pozz da ne nabrojvam uste mn raboti dosta e
Ne ti e dobro nesto ako mislis deka se znam,ziveam i pijam kafina so mac
[/QUOTE]
Pa po muabetite taka lici
Автоматски споено мислење:

Кога ги имаш критикувано? ај просветли не тука сите
Aj da te prosvetlam, na primer odi 1608 stranica
Автоматски споено мислење:

Луѓе јас сум крив за се, и за лошата игра и за одлуката на Бранче да ја повлечи екипата од меѓународен турнир, каде го претставуваш пред се својот град, навивачката група, својата држава, а богами и фармацевтската фирма како Еурофарм (тука си знај Зоран, мене за ова другото ме итнересира). Јас сум крив шо клубот НЕ го осудува ваквото понашање на оние кое се лицето на клубот и треба да бидат пример за сите и ова се случва вторпат откако еднаш тука в сала реши да се пресмета со некој од публиката оти пцуел, а е публика ама тогаш праев јас од мравка слон @favorito така беше некако? Критика беше и тогаш како и ова денес, ако кажиме нешто шо е и како е, незначи дека на клубот лошо му мислиме. За денес освен последните 10 минути не гледав ништо, неможам да кажам за играта како беше, како и судењето, ама ова второто какво и да било НЕ СМЕЈШ да се понашаш како во Општинска Б лига, зошто ниту клубот се вика Алкалоид ниту пак Работник, за таму ИЧ не ме интересира. Јас се надевам, дека ќе донесат (а според мое инфо ќе донесат) уште 1-2 играчи и ќе се консолидираат редовите, оти вака раштимани како жица на гитара, па Супер Куп, па му гостуваме и на В. 1961 и на Алкалоид ЕДЕН пораз ќе е неуспех, а не пак 2 или пак нејќам да помислам на 3.

Уште еднаш извинете за се сум ЈАС крив.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Ete ke donesat sreden i piker i dogovoreni se, sredniot e dobro poznat, dzabe strana imas pokje od tebe znam
 
Последно уредено:
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.113
Поени од реакции
1.836
Луѓе јас сум крив за се, и за лошата игра и за одлуката на Бранче да ја повлечи екипата од меѓународен турнир, каде го претставуваш пред се својот град, навивачката група, својата држава, а богами и фармацевтската фирма како Еурофарм (тука си знај Зоран, мене за ова другото ме итнересира). Јас сум крив шо клубот НЕ го осудува ваквото понашање на оние кое се лицето на клубот и треба да бидат пример за сите и ова се случва вторпат откако еднаш тука в сала реши да се пресмета со некој од публиката оти пцуел, а е публика ама тогаш праев јас од мравка слон @favorito така беше некако? Критика беше и тогаш како и ова денес, ако кажиме нешто шо е и како е, незначи дека на клубот лошо му мислиме. За денес освен последните 10 минути не гледав ништо, неможам да кажам за играта како беше, како и судењето, ама ова второто какво и да било НЕ СМЕЈШ да се понашаш како во Општинска Б лига, зошто ниту клубот се вика Алкалоид ниту пак Работник, за таму ИЧ не ме интересира. Јас се надевам, дека ќе донесат (а според мое инфо ќе донесат) уште 1-2 играчи и ќе се консолидираат редовите, оти вака раштимани како жица на гитара, па Супер Куп, па му гостуваме и на В. 1961 и на Алкалоид ЕДЕН пораз ќе е неуспех, а не пак 2 или пак нејќам да помислам на 3.

Уште еднаш извинете за се сум ЈАС крив.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Ти си глуп оти си го пикаш носот секаде и мислиш дека си нешто, а се виде дека си само гребатор на карти.
Никој за ништо др не те обвини и не си лепи етикети оти поглуп се правиш.
Имаш буџет за 2-3 карти и дали ќе ги купиш, ова е твој цитат.
Џабе водиш страна која е за клуб кој се удираш вгради за него а си мизерен плукач.
Олабај поличен ќе си кога не си лепиш етикети.

Не ти се обрајќам деки тебе...
П.С Пристапот кон утакмиците за разлика од лани е мн на повисоко ниво, треба да се смени мислењето на уште 2-3ца играчи и атмосферата ќе биде на повисоко ниво.
Требаат 2ца играчи (не на ово ниво шо сме) со кои ќе повлечеме дел од овие играчи да дадат плус во тимот
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
808
Поени од реакции
941
[/QUOTE]Ete ke donesat sreden i piker i dogovoreni se, sredniot e dobro poznat, dzabe strana imas pokje od tebe znam[/QUOTE]

Браво, свака ти част

Еве јас незнам, ти ако знајш кажи го со ИМЕ да видиме дали е така, НИЕ за тие шо знаевме 2-3 месеци порано објавувавмем, повели ја имаш честа, знам ете и јас ама чекам потпис или рака да си пуштат па фамозно HERE WE GO!



Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
808
Поени од реакции
941
Ne ti e dobro nesto ako mislis deka se znam,ziveam i pijam kafina so mac
Pa po muabetite taka lici
Автоматски споено мислење:


Aj da te prosvetlam, na primer odi 1608 stranica
Автоматски споено мислење:


Ete ke donesat sreden i piker i dogovoreni se, sredniot e dobro poznat, dzabe strana imas pokje od tebe znam[/QUOTE]

Еве јас незнам, ти ако знајш кажи го со ИМЕ да видиме дали е така, НИЕ за тие шо знаевме 2-3 месеци порано објавувавмем, повели ја имаш честа, знам ете и јас ама чекам потпис или рака да си пуштат па фамозно HERE WE GO!

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
23 мај 2024
Мислења
38
Поени од реакции
110
Pa po muabetite taka lici
Автоматски споено мислење:


Aj da te prosvetlam, na primer odi 1608 stranica
Автоматски споено мислење:


Ete ke donesat sreden i piker i dogovoreni se, sredniot e dobro poznat, dzabe strana imas pokje od tebe znam
Uz shala ti rekov, ne vikam deka nemas info i ti poz

Еве јас незнам, ти ако знајш кажи го со ИМЕ да видиме дали е така, НИЕ за тие шо знаевме 2-3 месеци порано објавувавмем, повели ја имаш честа, знам ете и јас ама чекам потпис или рака да си пуштат па фамозно HERE WE GO!

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
[/QUOTE]
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
808
Поени од реакции
941
Ти си глуп оти си го пикаш носот секаде и мислиш дека си нешто, а се виде дека си само гребатор на карти.
Никој за ништо др не те обвини и не си лепи етикети оти поглуп се правиш.
Имаш буџет за 2-3 карти и дали ќе ги купиш, ова е твој цитат.
Џабе водиш страна која е за клуб кој се удираш вгради за него а си мизерен плукач.
Олабај поличен ќе си кога не си лепиш етикети.

Не ти се обрајќам деки тебе...
Барај го Димитар Екс Спортскиот ќе ти кажи дали нешто од ова шо го пишиш е така, ЕДИНСТВЕН таму шо ги знај сите вистини, нека ти кажи и како новинарите овие нашите "битолските" колку пати патувале со екипата или колку пати му имаат давано ручеци и шо уште не, а колку мене. Е за жал на таквите к*ропушачи и крлежи кои се накачени околу клубот овие 5 години, а претходно незнаеле салата кај е, ќе си бидиме вакви какви шо сме. Од мене толку.

П.С. Буџетот ми е таман ич не се секирај, тебе ако ти е поголем можиш и акции во Еурофарм да купиш (на аптеките мислам) оти малце можи да ти е ова додворување овде, вака шо е сигурно сигурно е.

Толку од мене.

@Terrormachine не критикувај многу не прај нервози.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.113
Поени од реакции
1.836
Барај го Димитар Екс Спортскиот ќе ти кажи дали нешто од ова шо го пишиш е така, ЕДИНСТВЕН таму шо ги знај сите вистини, нека ти кажи и како новинарите овие нашите "битолските" колку пати патувале со екипата или колку пати му имаат давано ручеци и шо уште не, а колку мене. Е за жал на таквите к*ропушачи и крлежи кои се накачени околу клубот овие 5 години, а претходно незнаеле салата кај е, ќе си бидиме вакви какви шо сме. Од мене толку.

П.С. Буџетот ми е таман ич не се секирај, тебе ако ти е поголем можиш и акции во Еурофарм да купиш (на аптеките мислам) оти малце можи да ти е ова додворување овде, вака шо е сигурно сигурно е.

Толку од мене.

@Terrormachine не критикувај многу не прај нервози.
Па за толку те бива, зато си на ова ниво кое си...

А не праев муабет за буџет на клубо него за твојот.
Цените за сезонските в небо, мислев ќе ја научат лекцијата од лани и ќе прифатат критика ама слабо, па зато наместо три можи ни една да не купам искрено.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Подржувач на клубот си ко мангуп на батерии, затоа зуцни и пикни се вдупка оти не си чоек кој го подржува клубот него за свои интереси.

П. С пробај со литиумски батерии тие се полнат можеби ќе ти помогнат при моралот.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.113
Поени од реакции
1.836
Е то е јас не се чаталам, кај давам и колку давам за каузата и за клубот.
А ти даваш гратиси кај другарите.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
829
Поени од реакции
1.450
Луѓе јас сум крив за се, и за лошата игра и за одлуката на Бранче да ја повлечи екипата од меѓународен турнир, каде го претставуваш пред се својот град, навивачката група, својата држава, а богами и фармацевтската фирма како Еурофарм (тука си знај Зоран, мене за ова другото ме итнересира). Јас сум крив шо клубот НЕ го осудува ваквото понашање на оние кое се лицето на клубот и треба да бидат пример за сите и ова се случва вторпат откако еднаш тука в сала реши да се пресмета со некој од публиката оти пцуел, а е публика ама тогаш праев јас од мравка слон @favorito така беше некако? Критика беше и тогаш како и ова денес, ако кажиме нешто шо е и како е, незначи дека на клубот лошо му мислиме. За денес освен последните 10 минути не гледав ништо, неможам да кажам за играта како беше, како и судењето, ама ова второто какво и да било НЕ СМЕЈШ да се понашаш како во Општинска Б лига, зошто ниту клубот се вика Алкалоид ниту пак Работник, за таму ИЧ не ме интересира. Јас се надевам, дека ќе донесат (а според мое инфо ќе донесат) уште 1-2 играчи и ќе се консолидираат редовите, оти вака раштимани како жица на гитара, па Супер Куп, па му гостуваме и на В. 1961 и на Алкалоид ЕДЕН пораз ќе е неуспех, а не пак 2 или пак нејќам да помислам на 3.

Уште еднаш извинете за се сум ЈАС крив.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Со други зборови ти си за ебање хехе
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.137
Поени од реакции
6.514
ова се случва вторпат откако еднаш тука в сала реши да се пресмета со некој од публиката оти пцуел, а е публика ама тогаш праев јас од мравка слон @favorito
Ко ќе сакаш да се напрајш паметен, потрудисе и да изгледаш така. Споредваш инцидент, кавга со ПОЕДИНЕЦ од публика кој го пцуеше цела утакмица со кавга со СУДИЈА. Логика има споредбата? И тогаш и денес и утре, Бранко за кавгата со чоекот од публика ќе го наоѓам во право оти и беше во право. За вчера, не гледав и не знам ни шо беше ни како беше.
П.с. Ако нешто толку ми памтиш а те заболело шо сум ти рекол, не мора вака да ме тагнуваш напразно, пиши ми. Не мора празни дијалози тука да водиме.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
323
Поени од реакции
1.028
Не објавија резултат бе од вчера, не ми се верва кој аматеризам се дешава.o_O
Демек само ко ќе победат ќе објавуват ?
Треба сериозни промени во структурите на клубот, пошо ова веќе станва турска серија.

Ќе ја избркат публиката од трибини ако продолжат со ваков аматерски пристап да го водат клубот.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
808
Поени од реакции
941
Ко ќе сакаш да се напрајш паметен, потрудисе и да изгледаш така. Споредваш инцидент, кавга со ПОЕДИНЕЦ од публика кој го пцуеше цела утакмица со кавга со СУДИЈА. Логика има споредбата? И тогаш и денес и утре, Бранко за кавгата со чоекот од публика ќе го наоѓам во право оти и беше во право. За вчера, не гледав и не знам ни шо беше ни како беше.
П.с. Ако нешто толку ми памтиш а те заболело шо сум ти рекол, не мора вака да ме тагнуваш напразно, пиши ми. Не мора празни дијалози тука да водиме.
На мајтап те тагнав иронично, како и се иронично шо е пишано во моето 'мислење'.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
19 април 2023
Мислења
188
Поени од реакции
218
ПАДНАЈА МЕЧКИТЕ ЈОРГОВ КАМЕН - Симев :kuracc:

Шо сакам да играме со АЕК и да има Пехар :jeeee:- Нек пукну душмани:D
Ниту АЕК ниту пехар.Не пукнаа душманите.Со судии го добивте Струшкиот турнир со судии го изгубите сеха турнирот. КАРМА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom