Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.726 79,2%
  • Не

    Гласови: 453 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.179

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.383
Поени од реакции
1.252


ова е заебанција, а по повод Тоталниот испад на струја во цела Далмација
Се точно само ја љуфнаја марката на колата. Сите се драпаат дека Персијанциве само бели БМВ возат со ланец и љубаван тепих.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.959
Поени од реакции
36.740
...земјоделските машини кои на волшебен начин ја обработуваат земјата за краток период, а потоа другиот ден гледано од висина ќе речат дошле вонземјаните и направиле уметнички цртеж или нешто во тој контекс!

istockphoto-1227145926-612x612.jpg 41586_2010_Article_BF465693a_Figa_HTML.jpg
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.538
Поени од реакции
2.542
Мене муж ми ме пукна со тие приказни за вонземјани, нон стоп гледа видеа како се појавил НЛО, и каде, и некои теории на завери, јас само едно го прашувам и сите тие што веруваат во вонземјани.
Што тоа мене ми менува во животот?? :cautious:
Дали имало или немало, баш ме брига. Нити ми допринесува за поквалитетен живот, ниту ништо таа информација.
 
Последно уредено:

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.808
Поени од реакции
8.929
Мене му ми ме пукна со тие приказни за вонземјани, нон стоп гледа видеа како се појавил НЛО, и каде, и некои теории на завери, јас само едно го прашувам и сите тие што веруваат во вонземјани.
Што тоа мене ми менува во животот?? :cautious:
Дали имало или немало, баш ме брига. Нити ми допринесува за поквалитетен живот, ниту ништо таа информација.
Никаква информација нема да допринесе ништо у твојот живот, затоа терај си така.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.538
Поени од реакции
2.542
Никаква информација нема да допринесе ништо у твојот живот, затоа терај си така.
Е ај кажи што тебе ти донесе добро тоа што веруваш во вонземјани,стана попаметен? Не. Се ожени? Не. Доби добро платена работа?
Ако ти помогнало и донело нешто добро тоа двоумење дали постојат или не постојат, еве и јас да почнам да се двоумам, и да размислувам на таа тема. :D :icon_lol:
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.115
Поени од реакции
12.192
Е ај кажи што тебе ти донесе добро тоа што веруваш во Оче Наш и Богородица ,стана попаметна? Не. Доби добро платена работа?
Ако ти помогнало и донело нешто добро тоа двоумење дали постојат или не постојат, еве и јас да почнам да се двоумам, и да размислувам на таа тема.
Еве и до тебе прашање.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.115
Поени од реакции
12.192
Јас реков за вонземјани, не за Богородица. Јас верувам во Бог и тоа ми помогнало да.
Па еве може на членот тоа да му помогнало. Зборот ми е, кој во што сака нека верува, нема потреба од тоа ти помогнал или не. Ја сум Атеист, кога бев помал и јас со овие прашања како тебе бев. Сега не ме интересира, кој што сака нека прави. Инаку да, и ја верувам у вонземјани. Ми немаат помогнато иначе, може само ако сакаат да доат да ме земат.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.653
Поени од реакции
23.262
Мене муж ми ме пукна со тие приказни за вонземјани, нон стоп гледа видеа како се појавил НЛО, и каде, и некои теории на завери, јас само едно го прашувам и сите тие што веруваат во вонземјани.
Што тоа мене ми менува во животот?? :cautious:
Дали имало или немало, баш ме брига. Нити ми допринесува за поквалитетен живот, ниту ништо таа информација.
od kaj toa deka ne ti doprinelo vo zivot? do 1800tata sme ziveele malku podobro od pleminjata u afrika a vo poslednite 200 godini imas napred na sekoe pole na nenormalno nivo. od kaj znaes deka del od tehnologijata sto ja koristis ne e bas nivna posto ima mnogu sto toa go kazuvaat i veruvaat. samiot tesla kazuva deka gi sonuval izumite pred do detalj pred da gi napravi. ti osven kur sonuvas nesto drugo? :toe: ne me sfakaj gresno ne samo ti 99.9999% od populacijata ne sonuva turbini, torpeda i sistemi za bezzicna elektifikacija i komunikacija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom