Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Член од
22 август 2024
Мислења
59
Поени од реакции
80
Ние самите, како и секој човек. Туку мислите дека се ебааме повеќе од што е реалноста :)
Се согласувам, еве кога машко ќе посака да ебе одма наоѓа партнер, си одлучува која сака и кога.
Автоматски споено мислење:

@PurplePuma не го менувај презимето, ако е од интелектуалците ќе има разбирање, а ако е од оние примитивнине, пештерски простаци, тогаш не ти ни треба.
Ок е одмори малце, на никого не го занима за тебе
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Се согласувам, еве кога машко ќе посака да ебе одма наоѓа партнер, си одлучува која сака и кога.
Автоматски споено мислење:



Ок е одмори малце, на никого не го занима за тебе
Тоа веќе зборува за вашиот интегритет. Курварлук не е само женско хоби ;)
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
2.342
Па уште Зоки сака Боди да ти го мести, не бе брате, не си ти за Боди - тој барем првенствено е чесен кон себе, а потоа отворен кон другите.
Ma... da go vidi ona Bodi ima odma da go dodade negovoto prezime....
 
Член од
22 август 2024
Мислења
59
Поени од реакции
80
Просечна може има 2 дечковци до 25, еден од средно, еден од факс по просек зборуваме.
Секс за една вечер е толку ретко што не ни може да се смета за просек.

Не знам кај живеете, во ред лајт дистрикт? Оти НЗСво не може да е подалеку од реалноста.
Да беше просекот како што го замислувате немаше да имаме толку мал наталитет, нема логика. На толку секс вајда ќе се трефнеше дете.
Секс од прва вечер па и втората, е ретко. Се согласувам. Ама од 3-4 дејт далеку почест, просечна 35 годишна жена не е без 15 различни партнери.

Ако не веруваш во ова, запази колку dms на ден има една ваква девојка, а со тоа и опции да си бира јебо. На кратко, ви се може.
Автоматски споено мислење:

Тоа веќе зборува за вашиот интегритет. Курварлук не е само женско хоби ;)
Како и секогаш не се сомневам во вашата способност да глумите дека не сфаќате за што се збори.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Ова од мене е културна комуникација, ако се вреѓаш толку лесно, тогаш извини изгледа си премногу свилена, а таква не треба да е една возрасна особа.
Доколку бев дрзок и сакав да те навредам ќе ти се пуштев клизачи како овој со дуплиот јузер од некни ама и тоа немаше да ти чини пошто во случајот по дифот ќе го сместиш во инцели - а не дека и тој немаше некои добри поенти само некако остро ти ги кажа.

Тоа на страна, не може на одредена тема шо не е тема на муабет да идиш и токму тоа да го поставуваш, пошто нели на прашање не се одговара со прашање, глупо е и во старт е бесцелно контрање.

Тоа што очекуваш некако изнудено беше откако Очајна како шо ја дал Господ радознала почна 500 прашања да поставува од лична природа па општиот смер од темата дојде кон твоите лични избори, нејсе.

Дефинитивно не си штоф за Боди ака Ingvar. Ни оддалеку.
Ливадарка, како термин, е погрден. Во тој контекст реков дека не можеш да ме навредиш и да сакаш - ливадарка сум многу пред 30тата да ја наполнам ;)

Како побогу не е тема на муабет, пази тема во прашална форма:
Зошто девојките не сакаат добри момчиња?
Што тоа не сакаме?
Што е добро момче?

Секоја од нас има свое сфаќање за што е добро момче, така што не спаѓате сите во еден кош.
Добрите момци кои ги познавам, ретко кој останал сингл.
Повеќе сингл се тие кои мислат дека се добри, ама не дај Боже да ги критикуваш. Обично истите се шовинисти - истите сте во темите како феминизам.

И за некоја сте добри такви, нема збор. Прашањето е како вие перцепирате дека сте добри? Кои особини?
Автоматски споено мислење:

Секс од прва вечер па и втората, е ретко. Се согласувам. Ама од 3-4 дејт далеку почест, просечна 35 годишна жена не е без 15 различни партнери.

Ако не веруваш во ова, запази колку dms на ден има една ваква девојка, а со тоа и опции да си бира јебо. На кратко, ви се може.
Автоматски споено мислење:



Како и секогаш не се сомневам во вашата способност да глумите дека не сфаќате за што се збори.
Сфаќам за што се збори.
Можам да бирам и бирам, мажите во просек ќе ебат и шупливо дрво given the chance.
Ама ај, ни тоа не важи за сите, постојат мажи со интегритет ;)

И реално, зашто би се сексала со некој рандом што ми слајднал во ДМ? Сериозна сум.
 
Член од
22 август 2024
Мислења
59
Поени од реакции
80
Ливадарка, како термин, е погрден. Во тој контекст реков дека не можеш да ме навредиш и да сакаш - ливадарка сум многу пред 30тата да ја наполнам ;)

Како побогу не е тема на муабет, пази тема во прашална форма:
Зошто девојките не сакаат добри момчиња?
Што тоа не сакаме?
Што е добро момче?

Секоја од нас има свое сфаќање за што е добро момче, така што не спаѓате сите во еден кош.
Добрите момци кои ги познавам, ретко кој останал сингл.
Повеќе сингл се тие кои мислат дека се добри, ама не дај Боже да ги критикуваш. Обично истите се шовинисти - истите сте во темите како феминизам.

И за некоја сте добри такви, нема збор. Прашањето е како вие перцепирате дека сте добри? Кои особини?
Автоматски споено мислење:


Сфаќам за што се збори.
Можам да бирам и бирам, мажите во просек ќе ебат и шупливо дрво given the chance.
Ама ај, ни тоа не важи за сите, постојат мажи со интегритет ;)

И реално, зашто би се сексала со некој рандом што ми слајднал во ДМ? Сериозна сум.
Не се работи зошто, него кој бира и дали може да бира. Бтњ јас немам проблем со девојки со повеќе сексуални партнери, ако девојката си признава и не глуми дека била во подрум, или имала само неколку партнери а има да бира еден тон кога сака и како сака. Најголемата иронија е што на некои девојки им е незгодно да не ги зборат, па се воздржуваат кај нас, ама затоа кога ќе отидат низ светот да се "пронајдат" или на одмор си знаеш што се дешава you go gurllll :icon_lol:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.787
Не се работи зошто, него кој бира и дали може да бира. Бтњ јас немам проблем со девојки со повеќе сексуални партнери, ако девојката си признава и не глуми дека била во подрум, или имала само неколку партнери а има да бира еден тон кога сака и како сака. Најголемата иронија е што на некои девојки им е незгодно да не ги зборат, па се воздржуваат кај нас, ама затоа кога ќе отидат низ светот да се "пронајдат" или на одмор си знаеш што се дешава you go gurllll :icon_lol:
Дете ти ако немаш избор, не значи дека за сите е исто, има мажи кои имаат избор. Очито до тебе е, тебе нешто ти фали.
Автоматски споено мислење:

Се согласувам, еве кога машко ќе посака да ебе одма наоѓа партнер, си одлучува која сака и кога.
Автоматски споено мислење:



Ок е одмори малце, на никого не го занима за тебе
Би рекла дека пак пројектираш, бладаш веќе во халуцинации премина.
 
Член од
22 август 2024
Мислења
59
Поени од реакции
80
Дете ти ако немаш избор, не значи дека за сите е исто, има мажи кои имаат избор. Очито до тебе е, тебе нешто ти фали.
Ок не можам да очекувам да сфатиш лесно, па ќе ти дадам пример, кој полесно може да најде во просек партнер машко или женско? Исклучок од 5% не ме интересира
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Не ме интересира тема имање или немање партнери. Која колку треба да има, а колку она сака и тн. Мање-више, ме боли кур за тие машко-женски муабети што ги терате. Највише затоа што премногу е уникатно сето тоа, секој случај е уникатен.

Ја зборам исклучиво од математичка гледна точка дека е најверојатно, таа која за десет години имала партнер цело време, да има повеќе секс од таа која имала десет партнери за тоа време.
Буквално истото го реков, низ призма на претходните постови дека до 25 имала 5 и не знам колку.
На 35 просек 15, машала, дај Боже :D

Во просек жените околу мене што мене ми се најблиски, сите сме имале околу 5, а речиси сите ни се на 30+. Повеќето бевме во моногамни врски во 20тите, верувале дечкиве погоре или не, не се ебаавме наоколу. Со дечковците, фала Богу.

И не е тоа поради морални ограничувања, туку поради тоа што мажите, во принцип, нормално не сите, се ужасно кринџ и приоѓаат (онлајн или во живо) на начини кои ги интерпретираме како опасни.
Сите во даден момент во животот сме биле виктимизирани, треба сериозно да немаш никаков страв да одиш негде со рандом тип кој не го познаваш воопшто.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 831

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.787
Ок не можам да очекувам да сфатиш лесно, па ќе ти дадам пример, кој полесно може да најде во просек партнер машко или женско? Исклучок од 5% не ме интересира
Ама побогу со кого се сек*аат жениве???
Дечко за танго треба двајца.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Ок не можам да очекувам да сфатиш лесно, па ќе ти дадам пример, кој полесно може да најде во просек партнер машко или женско? Исклучок од 5% не ме интересира
Чоек, важно е само да најдеш, или што ќе најдеш?
За 500че ќе си купиш, мене рандом лик ќе ме силува или убие можеби. Не можам да си го купам башка.
 
Член од
22 август 2024
Мислења
59
Поени од реакции
80
И не е тоа поради морални ограничувања, туку поради тоа што мажите, во принцип, нормално не сите, се ужасно кринџ и приоѓаат (онлајн или во живо) на начини кои ги интерпретираме како опасни.
Кринџ = грд
Интересно= лепотан

Крип = грд
Лепотан = ме прави да се осеќам безбедно
Автоматски споено мислење:

Ама побогу со кого се сек*аат жениве???
Дечко за танго треба двајца.
Со тој што ќе биде најфраер од опциите кои ги има, не глуми.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.310
Поени од реакции
8.849
Кринџ = грд
Интересно= лепотан

Крип = грд
Лепотан = ме прави да се осеќам безбедно
Автоматски споено мислење:



Со тој што ќе биде најфраер од опциите кои ги има, не глуми.
дај бе оди издркај го, многу си напнат
 
Член од
22 август 2024
Мислења
59
Поени од реакции
80
Чоек, важно е само да најдеш, или што ќе најдеш?
За 500че ќе си купиш, мене рандом лик ќе ме силува или убие можеби. Не можам да си го купам башка.
Значи по 10 пат, не викам дека можете да бирате од сите машки, секако дека некој chad ќе бара 10-ки, ама 6-8 кога сакаш ќе најдеш, додека машки обично дејтаат погрди од нив ради комфорт и помал труд.
Автоматски споено мислење:

дај бе оди издркај го, многу си напнат
Cuck иди види дали сум надвор.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.747
Поени од реакции
4.985
10-ki, 6-ki, chadovi,dejtanja pogrdi .. premnogu vreme na internet grifter muabeti imash pominato, kolku i da mislish deka si u pravo za nekoi neshta i kako seto toa ti izgledae nefer, glej ti probaj smeni nekoi neshta kaj sebe i ne se preopteretuvaj so ostanatoto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom