ТИФОМАНИЈА!

Член од
18 септември 2020
Мислења
1.139
Поени од реакции
6.526
@Saber Rider
Прво, вадиш слика од полувреме :)
Второ, пак ќе ти кажам не бевме 150, бевме 200. 50 луѓе на 200 е 25% од бројката.
Трето, ракомет-фудбал. Битола имаме многу повеќе рандом ракометни навивачи него ли фудбалски. Утакмица за титула со тотално небитно второ коло мак лига е неспоредливо од резултатско значење. За Чкембари во сегашните услови оваа бројка не е топ но е целосно реална според околностите. Мене не ми е изненадување.
Не знам шо друго од нас очекуваше, извини :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.701
Поени од реакции
6.230
Комити супер бројка денес , 1,800-2,000 луѓе ..
Чкембари после таа добра најава очекував барем 300 луѓе , они денес од двај 200 и повторно со каснење од 40 минути во прво(незнам од кои причини )

Па Комити пред две години во Битола со тргање во 8 сабајле ви дојдовме 270 луѓе ..

Шверцери ги пропуштија првите две утакмици , првата дома (во Маџари ) со Воска и денес во Штип против Гостивар , ама затоа уште пред 3 саати ја најавиле утакмицата со Вардар за нареден викенд ..
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
45
Поени од реакции
132
Слаба бројка, мора да признаеш. Не може на ракомет да одите 400 луѓе, на фудбал 150.
Или ваљда сега ви е јасно што значи термин што не ви одговара, пошто цел живот го тупите како не сме дошле повеќе од 350-400 луѓе на гостување во Битола, а за сите гостувања тргаме во 9-12 сабајле.


Прегледај го приврзокот 426764

Не се слушаше ништо од навивањето до кај нас, што е нормално донекаде поради разликата во бројка. Ама општо ми се виде дека имавте слабо издание.
Единствено добро визуелно беше пирото и претооставувам само од тоа ќе извадите слика, од некој агол сликан од долу :D
Тоа со Human terriers, не знам дали вреди да се коментира.
Паролите пребледи, ништо не се читаше од кај нас. Можеби биле интересни, не знам. Едвај на едната видов нешто КОЈ ГО ПРИМИ КРУТО, ама не знам што беше првата реченица.
Се' на се', очекував мнооооогу повеќе од вас.

Кај нас, бројка перфектна. Дали коцка и пол севкупно беше празна во долниот дел. Ако нешто станаа стручњаци нашиве од организација, тоа е изглед на трибина и изведба на кореографии. Перверзно личеше изведбата на кореото. Знам дека многу пати сум го коментирал ова, ама страпен напредок е да воведеш ред на толку луѓе на трибина, да не седат горе и слично. Солидна организација на кортео, навивање 4 саати пред утакмица.
Сум кажал многу пати, нема трибина каде што толкав број на навивачи ќе навива истовремено и кога се достигнува еуфорија, во тие моменти личиме на светска група. Уште 100 години да одам на утакмици, пак се ежам, ме пука адреналин и мислам ќе скинам конци :D

Е сега, проблем е што нема константност во навивањето. По мене секогаш е тешко да одржиш константност со голема бројка дерби навивачи, ама од друга страна прелош избор на песни, како и секое дерби.
Прво премногу се збори и се оставаат по неколку минути без навивање. Таман ќе се фати јака еуфорија, ќе се пресече навивањето, па демек седнете, па оак од поново, уште појако да изгледа. Така само се губи ефектот и после пола не ти пејат. Слаба координација со јужна, кои барем на ракомет покажале дека можат да грмат рамо до рамо со Комити. Да не направиш една зига зага со цел стадион...
Јас не знам како не е јасно дека на луѓето не им се пејат глупи песни ко таа за Каролина, битолска околија, поминале 30 години откако беа интересни. При толку наши песни кои ги грмиме стално, се затупе со безвезални пеења. Одма треба да се престане со такви глупости, едино О Сузана да се чува за моменти на еуфорија. Евидентно е дека немаме некоја певлива песна за против Пелистер, освен О Сузана. Чкембоси имаат 2-3 ретардирани песни (од типот на Комита мали, Комита ебам јас, Скопје 63та) против Скопје, ама се пали цел град на нив и креваат амосфера.

Имаше парола за Сокол, проследено со море сокол пие.
Видов уште 3-4 пароли кај нас, ама ни нив не го прочитав за да ги коментирам.

Го нема шмекот ни Градски за дерби дуел. 100 километри оддалечени групи со атлетски патеки, не се слушаме меѓу себе. Треба по 5000 да сме и двете групи за да биде јако. Плус фудбалот е рак за очи. Не се навива на онаков фудбал, нема што да те крене. Се палиш во корнер ако отиде топката, едвај 3 шута кон гол од двете екипи на цел натпревар.
Како бе никој од комити не ги знај паролите ?
Кој ги праеше ние ?
Ги знајте бе другарчиња ама беа толку многу глупи шо ви е страм да ги коментирате сепак имам добро мислење за вас двата свесни сте дека се изнапишавте глупости со коњите, а рака на срце сте имале многу јаки пароли,ама денес ,:гомце:
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
545
Поени од реакции
1.770
Шверцери ги нема две утакмици по ред , првата дома (во Маџари ) со Воска и денес во Штип против Гостивар , ама затоа уште пред 3 саати ја најавиле утакмицата со Вардар за нареден викенд ..
Ги има денес пред камени само како поминаа.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.770
Поени од реакции
71.740
@Saber Rider
Прво, вадиш слика од полувреме :)
Второ, пак ќе ти кажам не бевме 150, бевме 200. 50 луѓе на 200 е 25% од бројката.
Трето, ракомет-фудбал. Битола имаме многу повеќе рандом ракометни навивачи него ли фудбалски. Утакмица за титула со тотално небитно второ коло мак лига е неспоредливо од резултатско значење. За Чкембари во сегашните услови оваа бројка не е топ но е целосно реална според околностите. Мене не ми е изненадување.
Не знам шо друго од нас очекуваше, извини :)
Не знам, мене ми нема логика една група да доживува врв на друг спорт освен фудбалот. Тоа само кај нас е возможно, никаде во светот на друго место.

Сликата е од моментот кога влеговте, ете може сте биле 200, моја грешна проценка.
Е сега, вие сте биле денес 200, ама кога Комити го наполнија цел коп кај вас, според вас беа 150 :D
Нејсе, браво за сите што се навивачи во оваа НАЈСЛАБА фудбалска лига во Европа.
Автоматски споено мислење:

Како бе никој од комити не ги знај паролите ?
Одамна немам никаков удел во правење пароли. Поради приватни причини, освен со редовност на утакмици, на никаков начин не сум помогнал на групата во последнава година. Западна трибина е голема, едноставно и да сакаш не можеш да прочиташ пароли што се кренати на висина на твојот ред.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.139
Поени од реакции
6.526
Сликата е од моментот кога влеговте,
Со грбот сум светен на таа слика, само на полувреме бев така застанат, со грбот према теренот. Нејсе, тотално небитно
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.466
Поени од реакции
5.925
Не знам, мене ми нема логика една група да доживува врв на друг спорт освен фудбалот. Тоа само кај нас е возможно, никаде во светот на друго место.

Сликата е од моментот кога влеговте, ете може сте биле 200, моја грешна проценка.
Е сега, вие сте биле денес 200, ама кога Комити го наполнија цел коп кај вас, според вас беа 150 :D
Нејсе, браво за сите што се навивачи во оваа НАЈСЛАБА фудбалска лига во Европа.
Автоматски споено мислење:


Одамна немам никаков удел во правење пароли. Поради приватни причини, освен со редовност на утакмици, на никаков начин не сум помогнал на групата во последнава година. Западна трибина е голема, едноставно и да сакаш не можеш да прочиташ пароли што се кренати на висина на твојот ред.
Многу се скептични околу цела моментална ситуација околу ФК , да имаше Пелистер тим за напад на Европа ќе имаше интерес ×3 , ама многу е накалемено низ годините .
И ова шо дојдоа денес е ОК бројка , ако се знат и околностите и утре работен ден , и одмори и све .
Инаку да Битола од секогаш ракометот е пред фудбалот поради успесите на клубовите .
Неможиш пасивен навивач или рандом некој да мислиш дека ќе ти дојди , а рака на срце и некој поактивен поради моменталната ситуација во ФК.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
736
Поени од реакции
3.055
Бројката кај нас и повеќе од задоволителна со оглед на околностите. Добра баклијада и изглед на трибина. Се гледа дечките добро си ја работат работата. Комити исто топ бројка. Се на се одлично дерби штета клубојте ни се тиња, како би изгледало ова дерби двата клуба стабилни и борба за врвот.
 
Член од
18 август 2024
Мислења
25
Поени од реакции
56
Human Terriers бе. :facepalm:
Толку фазла платно имате па си играте кур или што е работа?
Териеро го извај куро на Комитите.
edit: и газето го имате вадено ама ај.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.193
Поени од реакции
5.187
Како некој што беше на неутрална на Јужна искрено Чкембари одлично се слушаа за таа бројка.
Комити одлична бројка и добро навивање само малку на почеток на второ им требаше доста време да се организираат.
Штета што немаме фудбалски стадион 10000 без атлетска да има подобра атмосфера.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.466
Поени од реакции
5.925
Како некој што беше на неутрална на Јужна искрено Чкембари одлично се слушаа за таа бројка.
Комити одлична бројка и добро навивање само малку на почеток на второ им требаше доста време да се организираат.
Штета што немаме фудбалски стадион 10000 без атлетска да има подобра атмосфера.
Имаш во Битола , таман ќе види комплетиран 2035 та
 

Kajgana Shop

На врв Bottom