ТИФОМАНИЈА!

Член од
15 октомври 2022
Мислења
8
Поени од реакции
18
Што е проблемот со Чкембари реално после таква најава на градски да дојдете оваа бројка е срамота
 
Член од
18 август 2024
Мислења
29
Поени од реакции
61
Што е проблемот со Чкембари реално после таква најава на градски да дојдете оваа бројка е срамота
абе брат што збориш, на ФБ пола миљон прегледи има најавата. Они победија уште у петокот, денес така... лабави си беа
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.058
Поени од реакции
24.051
rekov ke se izgubat po pat :place:

aj moze 2-3 godini koga jojovci ke se vratat u prva liga
 
Последно уредено:
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.771
Поени од реакции
2.481
Без провокација освен коњите имате нешто на ум цела недела заклучно со денес ? И една молба да ме просветлиш за првата парола
Не ги прочитав паролите кај нас, позади нив бев. Кој ги виде нека ти појасни.
Јас ќе почекам слики.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk
 
Член од
11 април 2023
Мислења
2.001
Поени од реакции
6.380
Реално од фудбал ништо не видов ,Чкембари ок бројка добро пиро ама не ги слушнав,на запад 2000+ за месец август супер бројка ни самите организатори на трибината не ја очекуваа оваа бројка,Јужна 5000-6000
Фудбал катастрофа штета што една од екипите ќе лета во втора лига заедно со вошка и сл сезона тешко дека ќе имаме пак вакво дерби.
Се гледаме на 03.11 се надевам на ноќна утакмица.
 
Член од
22 мај 2023
Мислења
68
Поени од реакции
117
Mislam deka na derbi paga UBEDLIVO NAJLOSOTO NAVIVANJE, iako brojki se stancaat nerealno, se shuto i rogato e na tribina. Komiti dosta slabo navivanje za taa brojka, Ckembari ne se slusaa na juzna osven koga vogjite na zapad reshavaa da glumat oratori, pa doagase do ogromni prekini vo navivanjeto. Zapocnuva vtoro poluvreme shalala Vardar Skopje, grmi 3 minuti i od juzna i sekade i vodjite se reshavaat da prekinat, da drzat monolog, pa nesto bezveza pocnuva da se pee. Odlicni paroli na Komiti, na Ckembari ne gi vidov najdobro, odlicni baklijadi i na dvete strani (normalno, Komiti mnogu pogolema so ogled na brojkata, nadopolneto so koreografijata izgledase dobro), megutoa i Ckembari izgledase mokno koga vlegoa. Se na se tresla se gora, rodio se mish, daj Bozhe da prodolzat so ovie brojki i dvete grupi (Komiti izgledase okolu 1800-2000 deka imase, Ckembari ne poveke od 200-250 luge, sho pak ako se zeme se vo obzir deka e letno vreme, i dvete grupi imaat realno dosta luge i na odmor, i na privremena rabota vo stranstvo). Fudbalot ne mi se ni komentira, ochaen kvalitet, i dvete ekpi totalno nespremni za igranje na golem teren kako Gradski, so ovaa igra me interesira kolku luge bi doshle na primer na Vardar-Voska ili Vardar-Besa, osven ako ne e borba za opstanok..
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.143
Поени од реакции
6.592
Не ве броев вака од око 150
Како не ја знајш бројката а викаш срамота?

Точно 200 Чкембари денес на градски, како шо пишав и претхоено, за мак околности задоволителен број. Да не барам оправдувања сега колку од прва екипа ни се по одмори, свадби и работа во странство, ама беше осетно нивното отсуство. Бројката таа, пиро супер, мислам две пароли се извадија али кога ќе има слики за нив. Како и после секоја утакмица...и ние вас ништо не ве слушнавме. Освен една парола, другите ама баш никако не можевме да ги прочитаме.
Честитки за бројката, друго шо сте напраиле не беше во наше присуство, така да, не можам да коментирам тоа.

IMG_20240818_223151.jpg
 
Член од
25 мај 2023
Мислења
54
Поени од реакции
108
Како не ја знајш бројката а викаш срамота?

Точно 200 Чкембари денес на градски, како шо пишав и претхоено, за мак околности задоволителен број. Да не барам оправдувања сега колку од прва екипа ни се по одмори, свадби и работа во странство, ама беше осетно нивното отсуство. Бројката таа, пиро супер, мислам две пароли се извадија али кога ќе има слики за нив. Како и после секоја утакмица...и ние вас ништо не ве слушнавме. Освен една парола, другите ама баш никако не можевме да ги прочитаме.
Честитки за бројката, друго шо сте напраиле не беше во наше присуство, така да, не можам да коментирам тоа.

Прегледај го приврзокот 426765
Na kraj kraeva izleze deka komiti postojat za ckembari sledna utakmica od 300nema da se poveke ako cel zivot furaat film deka ckembari postojat za.komiti mislam deka oni imaat epten golem kompleks od ckembarite
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
Која бројка дојдовме?
Слаба бројка, мора да признаеш. Не може на ракомет да одите 400 луѓе, на фудбал 150.
Или ваљда сега ви е јасно што значи термин што не ви одговара, пошто цел живот го тупите како не сме дошле повеќе од 350-400 луѓе на гостување во Битола, а за сите гостувања тргаме во 9-12 сабајле.


IMG-907788c10ffca6ef495857d1848d6ea8-V.jpg

Не се слушаше ништо од навивањето до кај нас, што е нормално донекаде поради разликата во бројка. Ама општо ми се виде дека имавте слабо издание.
Единствено добро визуелно беше пирото и претооставувам само од тоа ќе извадите слика, од некој агол сликан од долу :D
Тоа со Human terriers, не знам дали вреди да се коментира.
Паролите пребледи, ништо не се читаше од кај нас. Можеби биле интересни, не знам. Едвај на едната видов нешто КОЈ ГО ПРИМИ КРУТО, ама не знам што беше првата реченица.
Се' на се', очекував мнооооогу повеќе од вас.

Кај нас, бројка перфектна. Дали коцка и пол севкупно беше празна во долниот дел. Ако нешто станаа стручњаци нашиве од организација, тоа е изглед на трибина и изведба на кореографии. Перверзно личеше изведбата на кореото. Знам дека многу пати сум го коментирал ова, ама страпен напредок е да воведеш ред на толку луѓе на трибина, да не седат горе и слично. Солидна организација на кортео, навивање 4 саати пред утакмица.
Сум кажал многу пати, нема трибина каде што толкав број на навивачи ќе навива истовремено и кога се достигнува еуфорија, во тие моменти личиме на светска група. Уште 100 години да одам на утакмици, пак се ежам, ме пука адреналин и мислам ќе скинам конци :D

Е сега, проблем е што нема константност во навивањето. По мене секогаш е тешко да одржиш константност со голема бројка дерби навивачи, ама од друга страна прелош избор на песни, како и секое дерби.
Прво премногу се збори и се оставаат по неколку минути без навивање. Таман ќе се фати јака еуфорија, ќе се пресече навивањето, па демек седнете, па оак од поново, уште појако да изгледа. Така само се губи ефектот и после пола не ти пејат. Слаба координација со јужна, кои барем на ракомет покажале дека можат да грмат рамо до рамо со Комити. Да не направиш една зига зага со цел стадион...
Јас не знам како не е јасно дека на луѓето не им се пејат глупи песни ко таа за Каролина, битолска околија, поминале 30 години откако беа интересни. При толку наши песни кои ги грмиме стално, се затупе со безвезални пеења. Одма треба да се престане со такви глупости, едино О Сузана да се чува за моменти на еуфорија. Евидентно е дека немаме некоја певлива песна за против Пелистер, освен О Сузана. Чкембоси имаат 2-3 ретардирани песни (од типот на Комита мали, Комита ебам јас, Скопје 63та) против Скопје, ама се пали цел град на нив и креваат амосфера.

Имаше парола за Сокол, проследено со море сокол пие.
Видов уште 3-4 пароли кај нас, ама ни нив не го прочитав за да ги коментирам.

Го нема шмекот ни Градски за дерби дуел. 100 километри оддалечени групи со атлетски патеки, не се слушаме меѓу себе. Треба по 5000 да сме и двете групи за да биде јако. Плус фудбалот е рак за очи. Не се навива на онаков фудбал, нема што да те крене. Се палиш во корнер ако отиде топката, едвај 3 шута кон гол од двете екипи на цел натпревар.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
603
Поени од реакции
2.006
Долари дали имате муда еднаш со раце,девелото за греота не го праќајте веќе зално е за гледање комедии.
Следна недела очекувам да се одобри гостување кај вас.
За битолчани немам што да зборам не се интересни немам ништо против нив пак наши луѓе се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom