Фан клуб: РК Пелистер

Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.374
Поени од реакции
4.092
Nie slabi....tie uste poslabi...nema igra od dvete strani....tesko nas so ovie vo LS
Ама вашиот и нашиот буџет не се мерат. Со составов во ЛШ ќе ве мочаат бетер од лани. А да не збориме која брука е како играте на пријателски подготвивтелен турнир.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.457
Поени од реакции
5.907
Колективно самоубиство треба да направат Стерјеви, на толку фрлени пари, толку слаб состав веќе 6-та сезона по ред. Среќа за вас што и ние сме партали.
Се сложвам и јас то го викам , не ми се јасни од авион се гледа шо фали во тимот.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.758
Поени од реакции
71.544
Nie slabi....tie uste poslabi...nema igra od dvete strani....tesko nas so ovie vo LS
Па освен Кузмановски што е некој трет ешалон на бек во европски рамки, другово е ранг на СЕХА лига (и кај вас и кај нас), а некои не се ни за во македонско првенство. Без бекови, 0 победи во Европа и ние и вие, освен ако се добие нешто на атмосфера.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.282
Поени од реакции
5.143
Чоекот од село излегва, ама селото од чоекот никогаш ова важи за јаболкарот...каков ропак...
Многу слабо играме, на сила некако, ми гледа ко тимот да е за класа послаб од лани, ќе покажи времето, а вардар е за нијанса подобар од лани, ќе биди забавно во лигата, ама очајно ни требат среден бек и пикер, го дадовме Васиљев адекватна замена ако барат во Цикатиќ ни се еба векот.....
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
726
Поени од реакции
3.016
На терен полошо од играта наша се само дресојте на Вардар. Се на сила се игра, одбрана ветрови дуват промаја … Ако се остварат гласините можи ќе заличиме на екипа вака незнам кој кур ЛШ ќе играме ќе не реметат сите по 10 разлика.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.758
Поени од реакции
71.544
вардар е за нијанса подобар од лани
Апсолутно не се сложувам. Со Петриќ и Николиќ какви што беа пред повредите и секако Јасухира, по мене бевме многу подобри во напад. Едино одбраната што е подобрена. Со вакви боранија бекови, освојувате пак, нормално со малку мачење :D
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.457
Поени од реакции
5.907
Овие нека најдат некоја подлога, овде можи само да освоиш потешка повреда .
Дај нека ја прекинат и готово нека мават пенали , видовме до кај сме.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.080
Поени од реакции
7.884
nula progres imame vardar ne skina so zamenvanjeto na zhareta so abutovic a ne pa vo ls popara ke ne naprat nazad cekori prajme namesto da odime napred
 
Член од
28 февруари 2022
Мислења
98
Поени од реакции
530
Ако некој чита и е Струга , дај одете таму кај шо коментира онај шо е до камера и фрлете го во Езерото маме му ебам само брчи нешто
И тренер почна да биди. Дава сугести брато.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom