Фан клуб: РК Пелистер

Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.114
Поени од реакции
1.844
Ми се допаѓа формата на крилата наши (не за контра) имаат убав проток на топка до нив се надевам ќе го задржат тоа.
Тајник ќе е моторот во тимот веќе дава до знаење дека ќе биде главен диригент.
Павле Атанасијевиќ ако продолжи со ова темпо ќе имаме убав чоек за во ротација, Борзаш гледам се залага малку појќе но не е то тоа шо се очекува од него. Емко хммм детето изгледа му одговара комфорна зона.
Кајо и Печурица засега се супер надградба, ќе кажи времето до колку.
Абутовиќ ќе е најголемото засилување ни фалеше таков чоек веќе подолго време, се надевам ќе биде искористено неговото присуство.

Само една работа ме бендиса кај ќираџиите, одбраната со мадиња, ќе биде пеколно тешко да се даваат лесни голови. Имаат уба ротација за позиција 3/4, на 5ка во одбрана не се мн спретми иако тунижанецо денес покажа малку жилавост, на 2ка со Хорига се ок но има уба работа таму лета многу и се прави вишак, се др им е килаво.
Напад уффф само на пикер ако му пресечиш толку, Јагуриновски да го оставиш и го држиш на 9м пола работа е завршена. Хорига колку и да сака сам не може.
Не се за отпишување но треба да се внимава и толчење од старт како против ПАОК.

Европа ќе сме топовско месо, Алкалоид ќе ни предава ракомет како се игра, вардар ќе не мачи но врти сучи пак иста сезона ко лани можеби со еден чекор напред (кус).
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
331
Поени од реакции
1.054
Денес мислам дека губиме во финалето а и генерално на сите турнири мислам дека лошо ќе поминиме.
То шо ќе ја прелеј чашата ќе биди суперкупот и пораз од Алкалоид. Тука ќе се уклучи паник тастерот и ќе сватат дека оставањето на Пурино и оваа сезона и неадекватните засилувања ќе се најава за то шп следи во европа и во суперлига.
Најболната позиција години уназад уште од ко замина Перич остана неппќополнета адекватно.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.140
Поени од реакции
7.824
Денес мислам дека губиме во финалето а и генерално на сите турнири мислам дека лошо ќе поминиме.
То шо ќе ја прелеј чашата ќе биди суперкупот и пораз од Алкалоид. Тука ќе се уклучи паник тастерот и ќе сватат дека оставањето на Пурино и оваа сезона и неадекватните засилувања ќе се најава за то шп следи во европа и во суперлига.
Најболната позиција години уназад уште од ко замина Перич остана неппќополнета адекватно.
Jas pak mislam sportivno ke tepame denes isto I Doboj ke bidime dobri super kupot ke go zemime pa posle se znaj 14-0 no za Purinot mi bese zborot deka pobrzo gazdite ke gi zaminat od klubot od kolku Brance toj uste dolgo le go gledame vo I okolu Pelister nema sansi da go pustat ne bara igraci ne bara nisto na 14-0 ne go smenaja go izgubivme kupot lani edino prvenstvoto go zedovme I sega ocekuvas da go smenat za eden super kup ili turniri toj duri e ziv ke gi bidi tuka nema koj da gi smeni samo toj mozi da gi smeni dimitsr wo ti znam ekonomot pa fizeotaravetot sega ostana uste gazdite da gi smeni za komplet da bidi slikata

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.180
Поени од реакции
1.457
Purinot mi bese zborot deka pobrzo gazdite ke gi zaminat od klubot od kolku Brance toj uste dolgo le go gledame vo I okolu Pelister
Не сум сигурен во ова, Бранко е класична пијајца, тој е сега залепен на Стерјеви и цица, точно е дека лани со ништо не заслужи да остани изгуби се што можеше да изгуби поради која причина го остаја не знам. Ама за некој месец ко ќе почни цела публика да му кара жената и го исфиркува ќе си го испрај патот за Ск.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
726
Поени од реакции
3.016
Ќе треба да се задоволиме со 24ракомет на yt
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.457
Поени од реакции
5.907
Некако ако можи да изгубиме 5-6 разлика , да знат да земат среден и пикер.
Како ќе одат ЛШ не ми се јасни :tapp:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.758
Поени од реакции
71.544
Некако ако можи да изгубиме 5-6 разлика , да знат да земат среден и пикер.
Како ќе одат ЛШ не ми се јасни :tapp:
Колективно самоубиство треба да направат Стерјеви, на толку фрлени пари, толку слаб состав веќе 6-та сезона по ред. Среќа за вас што и ние сме партали.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom