Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.346
Поени од реакции
1.183
Ми се свиѓа вака што природата на прашањата ви се смени. Од “Неизбежно е да падне Одеса”, сега прашувате кога Украинците ќе влезеле во Курск. Не знам дали и самите сте свесни каква еволуција доживееја вашиве постови на темава во последниве две години.
Одеса ќе падни кога ќе секнат парите од западот.

Можеш сега да го одговориш прашањето кога ќе стигнат Украинците до Курск? Кажи дата бре, ако си толку сигурен во моќноста на Украинциве.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.508
Поени од реакции
36.461
Одеса ќе падни кога ќе секнат парите од западот.

Можеш сега да го одговориш прашањето кога ќе стигнат Украинците до Курск? Кажи дата бре, ако си толку сигурен во моќноста на Украинциве.
Или не го прочита мојот прв пост или глуп си за да разбереш букви и реченици :LOL:
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.346
Поени од реакции
1.183
Или не го прочита мојот прв пост или глуп си за да разбереш букви и реченици :LOL:
Јас читам за разлика од тебе. Пиши кога дадов дата освен Декемри 2025та кога ќе секнат западните пари.

Можеш сега да го одговориш прашањето кога ќе стигнат Украинците до Курск? Кажи дата бре, ако си толку сигурен во моќноста на Украинциве.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.247
Поени од реакции
4.850
Видеата со гаѓање Химарс и Патриоти каде што сменуваат 2 кадри, каде што нема последователни експлозии треба да се земат со резерва.
Во игра се промашување на целта, decoys, погрешно идентификувана цел и сл.
Истото важи и за другата страна, премногу лажни тврдења за уништени цели.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.346
Поени од реакции
1.183
Каков дибек :LOL:
Дата бе гла, писмен си или не си? Дај дата, кога моќната Украинска армија ќе стигне до Курск???? Кога??
Автоматски споено мислење:

Видеата со гаѓање Химарс и Патриоти каде што сменуваат 2 кадри, каде што нема последователни експлозии треба да се земат со резерва.
Во игра се промашување на целта, decoys, погрешно идентификувана цел и сл.
Истото важи и за другата страна, премногу лажни тврдења за уништени цели.
Може линк да дадеш и тиме код? Или на жими Миле да ти веруваат глупердиве ко Не су ја глаучов.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.508
Поени од реакции
36.461
Дата бе гла, писмен си или не си? Дај дата, кога моќната Украинска армија ќе стигне до Курск???? Кога??
Дибек еден ретардиран, прочитај што пишав прееска како реплика на ѕвермкд, што е поентата на оваа операција.

Ебате дибекот, чучнат у Америка таму, поголем оптимист за Русија него ли Руси на телеграм.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.346
Поени од реакции
1.183
Ќе видиме за брзо колку било исправно. По мене Украина тука има за цел да ја смени иницијативата на фронтот и да ја принуди Русија да влече други потези. Сега за сега Русија се одлучува да не носи подобро спремни трупи, од фронотот доле кај Донбас и решава да проба овој проблем да го реши генерално со мобилизирани трупи и по нешто Росгвардиа и маринци, специјални сили. Тоа што така се решаваат да го решат проблемот си носи и своја цена за плаќање, а тоа е изгубена територија, неможност да се стабилизира ситуацијата и стотици руски војници кои паднаа плен кога се соочија со спремни украински маринци и специјални сили.

Е сега, клучното прашање е како Путин ќе одговори. Доколку се реши да пренамени големи резерви и да почне скапа операција да ги исчисти Украинците од Курск тоа ќе има голем ефект на целата војна и посебно фронтот во Донбас. А таа операција ќе биде скапа, зашто ќе налетаат на спремни Украинци, и добро знаеме колку скапо русите го плаќаат секој метар земја. Доколку не се реши на такво нешто, постои ризик оваа ситуација значително да ескалира Украина да напредува и да паднат други места и поголеми градови.
Дата? Дај месец и година, тука нема ништо.
Дибек еден ретардиран, прочитај што пишав прееска како реплика на ѕвермкд, што е поентата на оваа операција.

Ебате дибекот, чучнат у Америка таму, поголем оптимист за Русија него ли Руси на телеграм.
Јас сум реалист, ретардо една, имам очи и имам мозок, можам да размислам, без разлика каде сум во светот. Каде е датата?

Ако не знаеш речи не знам глупердо една неписмена. Речи не знам дата, или речи нема да стигнат до Курск градот.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.228
Поени од реакции
12.876
Курск е задоволство на западњациве да ја посрамотат Русија и да дркаат на тоа, на сметка на животите на многу украински војници.

Русија ете има еден непријател, прозападната украинска влада. Колективниот запад има многу непријатели, а веројатно кога најмалку ќе очекуваат ќе добијат реципрочни одговори.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.508
Поени од реакции
36.461
Дата? Дај месец и година, тука нема ништо.
Јас сум реалист, ретардо една, имам очи и имам мозок, можам да размислам, без разлика каде сум во светот. Каде е датата?

Ако не знаеш речи не знам глупердо една неписмена. Речи не знам дата, или речи нема да стигнат до Курск градот.
Лол, не разбираш за што таму зборам :LOL:

Ајде еве, два месеци за whatever си замислил дека е датава. Оди терај магарето сеа :D
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.346
Поени од реакции
1.183
Лол, не разбираш за што таму зборам :LOL:

Ајде еве, два месеци за whatever си замислил дека е датава. Оди терај магарето сеа :D
Ете, видиш не беше тешко да одговориш. Благодарам за одоворот.
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
443
Поени од реакции
635
Одеса ќе падни кога ќе секнат парите од западот.

Можеш сега да го одговориш прашањето кога ќе стигнат Украинците до Курск? Кажи дата бре, ако си толку сигурен во моќноста на Украинциве.
Како ќе секнат и кога?
Западов сака да ја заглави Русија во кал со војнава и да ја цица и изморува, што подобро заврши тоа подобро за сите нас..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom