Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.592
Поени од реакции
20.920
Си отиде и АВБ, нека му е со среќа во новиот клуб и му посакувам успех. Како фудбалер горе доле може би ограничен но секогаш оставаше се што има на терен, и како човече карактерно немам забелешки.
Once a red, always a red.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.258
Поени од реакции
1.131
Ке го бидне и Угарте, се надевам ке замине Мектоминеј, а резерва за Угарте ке е Касемиро
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.503
Поени од реакции
5.060
Ке го бидне и Угарте, се надевам ке замине Мектоминеј, а резерва за Угарте ке е Касемиро
СанчоПанса и слама у вредност од 10м им даваме они нас играте у средено
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
341
Поени од реакции
481
Трибјут за Бисака.
Прекрасно човече кое според мене имаше подобар импакт од Далот без малку во секој поглед. Карактерно стабилен,ограничен во напад ама срце на терен оставаше. Еден од ретките кои поштено си ја заработуваше платата и на кого никогаш не покажа лоша емоција дури и кога неправедно не беше во тим или кога бил критикуван. Се надевам дека Вест Хем (кој направи добар состав) ќе му биде само кратка епизода до потпишување на поголем клуб. Фала за се мајсторе.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.502
Поени од реакции
8.267
Зимај го Хермосо колку толку ќе има луѓе за замена.

Шо треба да се врати после репрезентативната пауза во септември, треба да му се забрани да оди со репрезентацијата ако оди клоцање у јануари.

Ај наздравје се надевам нема да има повреди.



Еве го и Фториот.

 
Последно уредено:

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.592
Поени од реакции
20.920
Мајакстер Јунајтед .
ЕТХ ме нервира што не знае да работи со фудбалери надвор од ростерот на Ајакс, и поради тоа имам формирано некое негативно мислење за него како тренер и стратег.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom