Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.340
Поени од реакции
5.087
Pa koa ste vakvi picki ubavo vi napravile dobro eto ne vi ja iznocale plocata
Provocirate kako picki i doagate tuka se zalite kukake
Sto kur barale da mu vleguvat na covek vo dvor da mu simnat zname i da se kurcite
A bashka toj pederot od cair clen na patritsko drustvo celo vreme lizhe gz nic cair a tuka mi se pravi patriot
Каде виде да пишам нешто за тој што го постирал твитот?
Ти ако мислиш дека Македонците провоцираат ти не живееш во државава, но терај си го тој филм твоја работа.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.497
Поени од реакции
58.969
Секоја година истото го прават и тоа одма следниот ден, па пушти дрон нека снима или постави околу камера ќе видиш кој го прави тоа.
Најубаво е динаминт да се инсталира позади плочата или уште подобро некоја бомба со киселина па кога ќе дојде зелката со копач да лупа и да крши, да експлодира и да го попари и цел живот да иде спржен со отворени живи рани, уште погрд од што го родила братучедка му мајка.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.300
Поени од реакции
17.095
Vo pravo si nema sozhivot so svinji kau.rski
Ama pa za toa kau.rkite tuka da ja smirat topkat
Moze da dupite kurvi nekoi, ne vikam ne. Ja niv ne gi racunam ni za luge. Ama vasite obozavaat nesecen kur, kozata im ja prai pickata fontana. Se rasturija od ebenje so Makedonci, znaes i sam.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.340
Поени од реакции
5.087
Најубаво е динаминт да се инсталира позади плочата или уште подобро некоја бомба со киселина па кога ќе дојде зелката со копач да лупа и да крши, да експлодира и да го попари и цел живот да иде спржен со отворени живи рани, уште погрд од што го родила братучедка му мајка.
Моментално албанците треба да бидат ставени во втор план, тековниот проблем е бугарија и бугарите.
Прашање на време е кога кај нас ќе има анти албански и анти муслимански протести по примерот на Англија.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.861
Поени од реакции
7.074

Епа така оди процесот. Прво како малечки се тренираат на коли и после кога ќе потпораснат, можат и камиони да возат :icon_lol: .

Кој рече дека мора да возиш камион со возачка? Ние, злите Каури :eek:.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.350
Поени од реакции
4.489

Епа така оди процесот. Прво како малечки се тренираат на коли и после кога ќе потпораснат, можат и камиони да возат :icon_lol: .

Кој рече дека мора да возиш камион со возачка? Ние, злите Каури :eek:.
Нема место за чудење-„брачата„ ги увежбуваат своите (деца) на беззаконие уште од мали нозе.

На времето, имав студентски колега од Чаир. Кога одев накај него со „градски„, со „57-ка„, редовно забележував копиљаци од “другата националност“, кои се кошкаа во автобусот едни со други, без никаква видлива причина...па штом пораснат, беззаконието и насилието на таквите ликови ќе им станат природна потреба и начин на однесување.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.023
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.411
Поени од реакции
5.356
Ооо бе земо беее пољека!!!


Ајде уште недела дена и да се истребат скроз!
Свадбите се направија, колите и забите се сервисираа, јадењето се прождра, сељачизмот по улици се истресе.
Сите адети направени. До следно лето, око да не им видам!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.614
Поени од реакции
82.340
Гласните свадби, проследени со галама, пукање и шкрипки со коли, се буквално најмалиот проблем кој ни го сервираат Албанците, а кој ние мора да го трпиме.
Како и да е, ме фасцинира вкусот на човекот кој ја градел куќата у позадина. Фасадата ептен ја погодил.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: CIL
Член од
1 мај 2021
Мислења
186
Поени од реакции
755
Ооо бе земо беее пољека!!!


Ајде уште недела дена и да се истребат скроз!
Свадбите се направија, колите и забите се сервисираа, јадењето се прождра, сељачизмот по улици се истресе.
Сите адети направени. До следно лето, око да не им видам!
Ooooooo da ti jëbem sllavomaqedonska masa
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.614
Поени од реакции
82.340
автентично исламски начин на јадење е на земја и со раце, сите од една чинија
не им требаат каурски маси нив
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.350
Поени од реакции
4.489
Гласните свадби, проследени со галама, пукање и шкрипки со коли, се буквално најмалиот проблем кој ни го сервираат Албанците, а кој ние мора да го трпиме.
Како и да е, ме фасцинира вкусот на човекот кој ја градел куќата у позадина. Фасадата ептен ја погодил.
Таква фасада нема у Швицарска...ама ја има у ТетовА.
Сељачизмот продужуе...до наредната фасада.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.421
Поени од реакции
5.723
Ооо бе земо беее пољека!!!


Ајде уште недела дена и да се истребат скроз!
Свадбите се направија, колите и забите се сервисираа, јадењето се прождра, сељачизмот по улици се истресе.
Сите адети направени. До следно лето, око да не им видам!
Турција.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.411
Поени од реакции
5.356
Па добро де и таму има идиоти, прават глупости.
Eее ти одма се истрча да го обелиш образот на албанецот :P

Незнам ова лето, ај не све, али повеќето албански гастрбајтери, од овие пич мајчин, младиве имаат ставено она pops exhaust..... да пукаат со издувните гасови на колите. После 20-21 часот е општ хаос! Значи глупо е, сељачки, простотилак....
Ај се филмаш неонки под кола, спојлери од 5 метри, буфта Don Xhoni од звучници.. све ОК, ама да реметиш мир на население во радиус од километар. По улици ѓоа со калашњиков некој пука тоа не го оправдувам.
Полицијата, кога ќе конфискува некоја кола, кога со врски ќе си ја извадат другата ден.
Значи неубо.
А дојдени од Швајцарија, Австрија, Германија со возила од 15.000евра нагоре ... или цела година збираат гнев за да го истрошат ваму или и таму се гето населние со девијантни особини.... незнам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom