Фудбалски/трансфер дискусии

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.539
Поени од реакции
59.299
Интернетот шокиран откако Хари Кејн одбил да го крене трофејот што го освоил со Баерн против Тотенхем на Вајт Харт Лејн.






Трофејот, Посети ја Малта. :pos::pos::pos::pos:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.790
Поени од реакции
8.597

Уште 10 до 15 трансфера и спремни се за конференциска. :pos:
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.256
Поени од реакции
1.488

Уште 10 до 15 трансфера и спремни се за конференциска. :pos:
Јунајтед уште Мартинез да се повреди, а тоа ќе се случи наскоро па пак ќе игра со Еванс и Меглаер у одбрана, и ако купија 10 штопера летово.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.790
Поени од реакции
8.597
Јунајтед уште Мартинез да се повреди, а тоа ќе се случи наскоро па пак ќе игра со Еванс и Меглаер у одбрана, и ако купија 10 штопера летово.
Немора мене да ми се љутиш обрати се кај Јенкито. :D
Ќе се опраите некад како ви беше изреката да верувате во проектот. (y)

Ако 500 играчи ако неможете да се оправите распуштете ја баграта од клуб.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.256
Поени од реакции
1.488
Немора мене да ми се љутиш обрати се кај Јенкито. :D
Ќе се опраите некад како ви беше изреката да верувате во проектот. (y)

Ако 500 играчи ако неможете да се оправите распуштете ја баграта од клуб.
Јунајтед треба најмалце да збори за трансфер политиката на Челзи, убедливо два најлошо водени клуба во ПЛ.
Јоро и Де Лихт нема ни 5 утакмици да изиграат заедно, пак Еванс и Мегваер ќе ви бидат костурот во одбраната.:toe:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.790
Поени од реакции
8.597
Јунајтед треба најмалце да збори за трансфер политиката на Челзи, убедливо два најлошо водени клуба во ПЛ.
Јоро и Де Лихт нема ни 5 утакмици да изиграат заедно, пак Еванс и Мегваер ќе ви бидат костурот во одбраната.:toe:
И Еванс и Слабхед се подобри од се што имате бекови. :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.026
Поени од реакции
17.925
Алварез ги помина медицинските прегледи во Мадрид, ќе видиме шо ќе биди со Омородион па ќе ги официјализираат Галагер и Алварез наскоро.
Се шпекулира дека Леверкузен изразија интерес за Омородион, Атлетико извесно време го бара Хинчапие или како и да се изговара па можи да се договорат некако

Феликс преговараат со Челзи за трансфер од околу 50 милиони.
Премногу е добро за да излези вистина вака. :)

Тешко на Романо, овој месец кога се работи за Атлетико хир ви гоу не му излегува баш ко шо треба :ROFLMAO:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.515
Поени од реакции
11.357
Шпанска серија :icon_lol:
Стави му ултиматум да одлучи, ако иди нека иди, во спротивно нека се гони упм

 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.035
Поени од реакции
24.986
@NeymarJunior преочигледно е како размислува Лапорта.
Целото негово управување се базира само на промоција и стекнување доверба кај фан базата, буквално ко просечен македонски политичар.
Ја хајпна цела фан база со Нико Вилијамс и доколку не успее да го донесе ќе следи разочарување и незадоволство кај навивачите, па мора да се понуди алтернатива.

 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.481
Поени од реакции
22.196
Ја хајпна цела фан база со Нико Вилијамс и доколку не успее да го донесе ќе следи разочарување и незадоволство кај навивачите, па мора да се понуди алтернатива.
Пошо иначе кога една екипа нема да успее да донесе одреден играч на позиција каде што им е потребен, не смее да бара алтернативи. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom