Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
29 октомври 2023
Мислења
341
Поени од реакции
481
Скратено кажано, Тен Хаг ги извади првотимците, Гвардиола ги внесе, и не победија. Касемиро и Бруно и Амад изиграа добро, Мартинез изигра добро другите така,така. Шанси стваравме и повеќе од Сити и поконкретни бевме од нив кога напаѓавме и добро се браневме, неуспеавме.
 
Член од
6 ноември 2017
Мислења
70
Поени од реакции
141
Дали само ја не се нервирам за тањирот шо не го освоија? Не играа лошо има некои позитиви тимот ама да не забегуваме многу само пошо изгубиле пријателска. Сити лани од арсенал изгубија па ја освоија премиер лига на крај, шо пак влева надеж дека сити нема да ја освојат лигата сезонава :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.502
Поени од реакции
8.268
Дали само ја не се нервирам за тањирот шо не го освоија? Не играа лошо има некои позитиви тимот ама да не забегуваме многу само пошо изгубиле пријателска. Сити лани од арсенал изгубија па ја освоија премиер лига на крај, шо пак влева надеж дека сити нема да ја освојат лигата сезонава :D
Кој ќе ги сопре царе, машини се едино ако не ги удри некоја серија на повреди како нас лани.
За трофејот пишав претходно само Мурињо, фанови на Арсенал и фанови на Ливерпул се радуваат на вакви over hyped приатејски.
 
Член од
6 ноември 2017
Мислења
70
Поени од реакции
141
Кој ќе ги сопре царе, машини се едино ако не ги удри некоја серија на повреди како нас лани.
За трофејот пишав претходно само Мурињо, фанови на Арсенал и фанови на Ливерпул се радуваат на вакви over hyped приатејски.
Па еве арсенал викаат дека само артета можел да ги сопре ама две години по ред ги сопира и никако да ги сопре :LOL:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127
Ja bev ubeden deka ke izgubat so razlika ama mi se posraa na mislata, sto sekogas mi e milo. Manje vise penalite, Utd ako go kikne Rash ke lichi na ekipa. Sancho koga go vidov na penali sfativ deka Erik ne go gleal finaleto od euro 2021, ama go ima vo tim i ne konta deka e labilen lik....e toa ne go razbiram.
Ima svetlo na krajot na tunelot, ne e ova ochaj i beda, samo treba govnava da gi izbrka. Ne vikam deka chudo ke napravat ama barem ke bidat ekipa sto ke celi na lsh.
 

hYstericAl

Front Bumper
Член од
10 март 2010
Мислења
338
Поени од реакции
335
Прати некоја слика за нас.
За составот веќе е касно требаше да се среди пред 3 сезони.
Вембли еруптираше, Гарначо е миленик заедно со Коби и има брајт фјучр пред него. Како и да е прво полувреме многу слабо, второ имаше подобрување. Со Мегваер и Еванс толку е силата, имаа повеќе додавања заедно од цел тим.
Има подобрување во мојата статистика, генерално губиме кога ги гледам во живо, сега барем 1-1 во 90 минути за утеха. До следно појавување овде и на стадион ГГМУ

IMG_3485.jpeg
IMG_3486.jpeg
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.502
Поени од реакции
8.268
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom