Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.502
Поени од реакции
8.269
Нека останат само немој да барате добар фудбал со играчи што незнаат да спојат 2 паса.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.543
Поени од реакции
22.291
Без засилување на тимот…
Без рандом1, рандом2 …

не е иста реченица така

Не поврзувале со тие и толку е мора со нив да одиме. Не не мора

Тој Тах (никад не сум го гледал) ама балет го носи него за да се појача за 25-30, а тие што Баерн сака да ги исфрли ние да ги земаме за 40+ нема логика нели
Баерн сака да се ослободи од де лихт колку и ние од пола состав, во случајов до цената која се шпекулира 40+ милиони е пукање у колено да не збориме дека и ликот нема да дојде да игра кај нас за 1кг сончоглед него ќе бара добра плата и пак ќе имаме проблем да се ослободиме од него ако не успее да остане здрав и да се врати у форма

искрено јас мислам дека управата добро работи до сега, зашто не фрлаат панично пари насекаде
Е ако почнат со (според мене) преплаќање на ликови како марзуаи (или како и да е) де лист и слични одма би сменил мислење

ми е гајле за тој измислен јунајтед такс, за таа цена чувај си го ќе барам некој друг па Макар и анонимус како овој Тах (ми е гајле ако е некој добар играч, не се правам дека сите првенства ги пратам и знам се за играчите)
Ако мислиш дека управата добро работи и дека составот ни е супер само да нема плачќи кога ќе завршиме 10ти, играчите што ги имаме назад и во средина нема да имаат ниту пет додавања меѓусебе, ќе си бидеме пак збиени во сопствениот гол од Шефилд а камоли од Сити или Арсенал.

Јас не ги кривам Инеос они наследија хаос и тој хаос си продолжува со тој хаос уште повеќе ќе се навлече гневот кон Тен Хаг ( што да прави со играчи почнувајќи од Бисака,Санчо,Раши,МегваерЛинделоф,Мектоминеј не е он крив што тие играчи немат воопшто фудбалска интелигенција и се ограничени.), Ноември или Декември Тухел ќе ни биде нов менаџер и пак јово на ново.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.502
Поени од реакции
8.269
Ако мислиш дека управата добро работи и дека составот ни е супер само да нема плачќи кога ќе завршиме 10ти, играчите што ги имаме назад и во средина нема да имаат ниту пет додавања меѓусебе, ќе си бидеме пак збиени во сопствениот гол од Шефилд а камоли од Сити или Арсенал.

Јас не ги кривам Инеос они наследија хаос и тој хаос си продолжува со тој хаос уште повеќе ќе се навлече гневот кон Тен Хаг ( што да прави со играчи почнувајќи од Бисака,Санчо,Раши,МегваерЛинделоф,Мектоминеј не е он крив што тие играчи немат воопшто фудбалска интелигенција и се ограничени.), Ноември или Декември Тухел ќе ни биде нов менаџер и пак јово на ново.
Се надевам дека до тогаш че си најде клуб, боље рандом надежен менаџер одколку арогантен цреп. :D


Пажња, Пажња.
Ќе имаат шанса младите деца.
:D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.114
Поени од реакции
64.575
Ако остане оваа средина и не купат саглам DM, ке не доминираат екипи како Брајтон, Фулам, Брентфорд, Палас и остала боранија. За Сити и Арсенал и да не зборам.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.502
Поени од реакции
8.269
Здрави дефанзивци од првиот тим се Мартинез, Далот и дедо Еванс. :pos:

Приоритет на трансферите треба да стават историја на повреди.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.503
Поени од реакции
5.060
Нека останат само немој да барате добар фудбал со играчи што незнаат да спојат 2 паса.
Од сите коментари у темава (е на рака се бројат, не верувам дека ќе најдеш обвинување за ЕТХ од мене и за истраат на терен, за поедини примадони веројатно да ама не и за цел тим или тренерот)

така што ако други плачат немој да ми го препишуваш на мене.
Ако мислиш дека управата добро работи и дека составот ни е супер само да нема плачќи кога ќе завршиме 10ти, играчите што ги имаме назад и во средина нема да имаат ниту пет додавања меѓусебе, ќе си бидеме пак збиени во сопствениот гол од Шефилд а камоли од Сити или Арсенал.

Јас не ги кривам Инеос они наследија хаос и тој хаос си продолжува со тој хаос уште повеќе ќе се навлече гневот кон Тен Хаг ( што да прави со играчи почнувајќи од Бисака,Санчо,Раши,МегваерЛинделоф,Мектоминеј не е он крив што тие играчи немат воопшто фудбалска интелигенција и се ограничени.), Ноември или Декември Тухел ќе ни биде нов менаџер и пак јово на ново.
Дали реков дека составот ни е супер?
Не

Дали реков дека не ги разбирам плачките за одредени играчи кои изградиле име во минатото но сега од болница да излезат?
Да точно тоа го реков

Дали реков дека засилувања требаат за да може колку толку да се подобриме не да ги пратиме Сити?
Да баш на тоа мислам не да ги пратиме сити арсенал ама бар да сме малку подобри и организирани

Ако ме цитираш бареш држи се до тоа што јас го пишувам а не да ме цитираш со рандом муабети што други ги правеле тука или некаде на интернетот

само да ти доловам какво подобрување се де лихт и марзуани кој немаат од болница излезено
Па мене и @Stefan-kobe да не пуштат боље бар нема да плачеме у болница (иако за вториов не сум сигурен)

значи да резимираме не муабети што други некаде ги збореле него твоето дека тоа се единствените достапни и клучни да не подобрат.
Со нив другар ама баш нема од место да мрднеме само фрлени пари у неповрат се.
Ако треба да се продаде некој за да се донесат тие што ги наброја (за дуото на баерн зборам не уграте не фофана не белингам не меси исклучиво тие двајца) боље да продадеме и ништо да не купиме зашто крпење со децата секако ќе биде

Како ги правиш овие мислиш прајм видич и Тери зборат да ги земат а не играчи што од болница не излегле

повеќе плачки ќе бидат со нов што фрлиле пари за играчи за кои знаеле дека се стаклени него за примадона е што ги имаме
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.502
Поени од реакции
8.269
Нека го баталат Мароканецот, Шо неможе 2 месеца да е фит, нека купат 2 нови бека нема друго чаре.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.543
Поени од реакции
22.291
Од сите коментари у темава (е на рака се бројат, не верувам дека ќе најдеш обвинување за ЕТХ од мене и за истраат на терен, за поедини примадони веројатно да ама не и за цел тим или тренерот)

така што ако други плачат немој да ми го препишуваш на мене.

Дали реков дека составот ни е супер?
Не

Дали реков дека не ги разбирам плачките за одредени играчи кои изградиле име во минатото но сега од болница да излезат?
Да точно тоа го реков

Дали реков дека засилувања требаат за да може колку толку да се подобриме не да ги пратиме Сити?
Да баш на тоа мислам не да ги пратиме сити арсенал ама бар да сме малку подобри и организирани

Ако ме цитираш бареш држи се до тоа што јас го пишувам а не да ме цитираш со рандом муабети што други ги правеле тука или некаде на интернетот

само да ти доловам какво подобрување се де лихт и марзуани кој немаат од болница излезено
Па мене и @Stefan-kobe да не пуштат боље бар нема да плачеме у болница (иако за вториов не сум сигурен)

значи да резимираме не муабети што други некаде ги збореле него твоето дека тоа се единствените достапни и клучни да не подобрат.
Со нив другар ама баш нема од место да мрднеме само фрлени пари у неповрат се.
Ако треба да се продаде некој за да се донесат тие што ги наброја (за дуото на баерн зборам не уграте не фофана не белингам не меси исклучиво тие двајца) боље да продадеме и ништо да не купиме зашто крпење со децата секако ќе биде

Како ги правиш овие мислиш прајм видич и Тери зборат да ги земат а не играчи што од болница не излегле

повеќе плачки ќе бидат со нов што фрлиле пари за играчи за кои знаеле дека се стаклени него за примадона е што ги имаме
Никако да се разбереме, какви рандом муабети незнам, нејсе знам дека и ДеЛихт и Мазруаи се повредуваат но според МЕНЕ кога се фит се сто пати подобри од Линделоф/Мегваер и Бисака, никој незнае ниту ти ниту јас дали ќе се фит цела сезона или повредени тоа никој неможе да го предвиди, според тебе подобро младинци да играт па што биде нека биде.. Без разлика дали ќе не силува секоја екипа тоа мање битно, битно е да не се земат.не си ми јасен.Ем сакаш да се засили екипата ем си против ( знам дека си против баш за тие двајца ) и јас сум донекаде против заради историјата на повреди но немаме избор.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.502
Поени од реакции
8.269
И Биска, Линделоф и Мегваер се почесто повреди последните 2 сезони, нека се откачат што побрзо од нив.

ПС и Шо би го откачил ако има заинтересирани.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.787
Поени од реакции
1.242
Како може професионален тим со толку преплатени играчи на уште непочнаната сезона пола од нив да се повредени? Ова не е од сега со години се повторува. Додека не го решат овој проблем кого сакаат нека донесат ништо не прават во лигава. Може само некој куп да освојат на среќа.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.778
Поени од реакции
6.751
Како се вклопуваат позајмиците во ффп? Ако кочат трансферите, нека земат некој на позајмица, колку ростер да имаме. Инаку истото ни се пишува ко лани, уште до октомври ќе имаме 5-6 порази секако. :tapp:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.592
Поени од реакции
20.920
Општ Хаос со повреди и со играчи кои не сакаат да го напуштат клубот. Од друга страна си го продадовме најдобриот играч во тимот на рандом француска екипа .... а и те како ќе правеше разлика на терен, ама ајде мора да се слушаат оние кои и онака не му мислат добро на клубот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom