Летна олимпијада - Париз 2024

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.676
Поени од реакции
43.668
?
Кер не е јак тренер? Ти дишиш или?
Jaк е, ама кај американциве веќе се изгуби тој фактор на тренер, дозволуваат недисциплина и курташак на терен што пример во Европа никад не поминува. Зимаш ѕвезди и тоа е тоа, ги оставаш да си тераат со нивното flow, ама ете на светското потфрлија, не беше овој нивни условно речено дрим тим ама имаа повеќе од доволно за да освојат и тогаш, па не го направија тоа.
Денес против 8 играчи се мачеа релано гледано, и лесно можеа да изгубат. А и у моментов, Кер не е најдоброто од НБА од тој аспект, веќе неколку години не е.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.693
Поени од реакции
110.681
Jaк е, ама кај американциве веќе се изгуби тој фактор на тренер, дозволуваат недисциплина и курташак на терен што пример во Европа никад не поминува. Зимаш ѕвезди и тоа е тоа, ги оставаш да си тераат со нивното flow, ама ете на светското потфрлија, не беше овој нивни условно речено дрим тим ама имаа повеќе од доволно за да освојат и тогаш, па не го направија тоа.
Денес против 8 играчи се мачеа релано гледано, и лесно можеа да изгубат. А и у моментов, Кер не е најдоброто од НБА од тој аспект, веќе неколку години не е.
Никогаш не ни имаш тренер ко јак фактор од аспект на авторитет или строгост кај Америте, бар ја не памтам такво нешто. Кај нив повеќе е системски се живо и диво, се знае доаѓаат 12 ѕвезди и мелат се пред себе, тренерот треба правите ротации да ги најде.

Урко, пред 2 сезони Кер освои титула, престани те молам.
 
  • Вау
Reactions: Syn

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.676
Поени од реакции
43.668
Никогаш не ни имаш тренер ко јак фактор од аспект на авторитет или строгост кај Америте, бар ја не памтам такво нешто. Кај нив повеќе е системски се живо и диво, се знае доаѓаат 12 ѕвезди и мелат се пред себе, тренерот треба правите ротации да ги најде.

Урко, пред 2 сезони Кер освои титула, престани те молам.
Ok stek, i? Kakva vrska ima toa so primer, potfrlanjeto na svetskoto? Ili denes ako izgubea, koj ke ja snoesese cela krivica koga timot ti gubi od edna asalna petroka, i 3 igraci od klupa sto ne mozat ni u razvojna liga u NBA da izdrzat?

Denes taa strategija, imas 12 zvezdi i sami sve ke pobedat, mozese da im se udri od glava, primer eve. Tocno e toa sto go zboris, ama ne moze uvek da spijat na toa uvo, imame dream team i nikoj nisto ne ni moze. Fijasko od epski razmeri e ovoj tim na Amerika da ne dojde do zlato, denes odea na mnogu tenok mraz, ali ajde tenka e taa linija, na kraj ke osvojat zlato kade ocekuvam minimum barem 15 razlika da tepaat, pa ova lesno ke se zaboravi.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.361
Поени од реакции
5.558
Дарди искривенкото е ментално осакатен од Новак, тоа ти гарантирам, дур е жив ќе пати ради него па сега лечи фрустрација вака јавно, нема да бидам изненаден како и овој од австрија за некоја година и он на тикток со мачети да го има, гневен на општеството и светот у кој живее.

Остајте го, напатен е он за век и векови веќе, во неделата му се метастазираше кнасор у душа со кој ќе живее до крајот на животот.
Ке ти помине не се нервирај.

Јас навивам за Сад од кога памтам за себе, освоија досега 103 медалји, ти навиваш за Србија и се радуваш на 2те медалји. (Вучиќ обеќаше дека најмалку 10 медалји ќе соберат).
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.676
Поени од реакции
43.668
Ке ти помине не се нервирај.

Јас навивам за Сад од кога памтам за себе, освоија досега 103 медалји, ти навиваш за Србија и се радуваш на 2те медалји. (Вучиќ обеќаше дека најмалку 10 медалји ќе соберат).
Па нели навиваш за Надал, и за Швајцарија, и за Албанија и за Косово, од вчера најверојатно и за Австрија. :ROFLMAO:
Иначе кур ме боли мене за србите, она на Новак вреди ко 100 медали, нарочито што таквите како тебе ги напати за цел живот, како дополнителна сатисфакција. :kafence:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.361
Поени од реакции
5.558
Па нели навиваш за Надал, и за Швајцарија, и за Албанија и за Косово, од вчера најверојатно и за Австрија. :ROFLMAO:
Иначе кур ме боли мене за србите, она на Новак вреди ко 100 медали, нарочито што таквите како тебе ги напати за цел живот, како дополнителна сатисфакција. :kafence:
За Надал, Швајцарија, Албанија...

А ти за Србија, Русија, Северна Кореја...

Ај легни си, има уште денови, ќе стигнете до најмалку 10 медалји. Пред 4 години, 9 комада :) да ви го онадам духовниот лидер кој све знае и чуда прави.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
454
Поени од реакции
971
Primeti nekoj kako Bogdanovic go isprovocira carmelo anthony so negova proslava i so gledanje direkt u oci dur pogoduva dve trojki na +15 razlika. Se aktivirase lebron posle toa so 1v1 fade away koga mu napravi na bogdanovic i mu iznudi faul. Lebron proslavuva dur gubat 14 razlika i bese u stil mali ne se kurci mnogu mnogu, malecok si.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.676
Поени од реакции
43.668
За Надал, Швајцарија, Албанија...

А ти за Србија, Русија, Северна Кореја...

Ај легни си, има уште денови, ќе стигнете до најмалку 10 медалји. Пред 4 години, 9 комада :) да ви го онадам духовниот лидер кој све знае и чуда прави.
Те сфаќам друже, ова се први симптоми на мозочниот удар, едноставно не знаеш што збориш, нит што сакаш да кажеш, нит имаш некаква поента у тоа што го збориш и сакаш да го наметнеш тука.

Биди си скришно глупичок и напатен, не јавно, мој совет, некад е попаметно да се преќути, ко у темата за тенис што престана да егзистираш што у глобала, ти беше паметен потег.

Ако ти е полесно на душата да ги правиш тука сите србомани, ок, не си ни прв ни последен што се исклучува од реалноста кога бара некаква утеха, уживај.

Иначе ние имаме лоша олимпијада, на нула сме, и тоа е тоа, треба да се признае дека спортот ни го допира дното веќе со години и ваквиот епилог не треба да изненадува, не сме сите ко тебе 12 држави да поддржуваме а онаа во која живееме да ја мразиме од дното на душата, лесно е така да убодеш со една и да се маваш во гради, честитки.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.199
Се им одеше од рака на Србите, се што беше шанса и полу шанса влезе. Гинеа и во одбрана и во напад, но личните на Јокич ја решија утакмицата.

Незнам какво е правилото за челинџ и дали воопшто го има, но втората лична му беше крајно сумљива. Уште тогаш знаев дека ке заглави со фаули, не смееше да си дозволи две лични во 6 минути.

Sent from my A001LG using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.676
Поени од реакции
43.668
Се им одеше од рака на Србите, се што беше шанса и полу шанса влезе. Гинеа и во одбрана и во напад, но личните на Јокич ја решија утакмицата.

Незнам какво е правилото за челинџ и дали воопшто го има, но втората лична му беше крајно сумљива. Уште тогаш знаев дека ке заглави со фаули, не смееше да си дозволи две лични во 6 минути.

Sent from my A001LG using Tapatalk
Нема за фаули мислам, ама судиите им се најмалце криви, ако е за тоа во еден од клучните моменти направи фаул у напад врз Букер, а истата акција даде 2 плус 1, или имаше 2 плус 1 па го утна слободното, небитно. Судиите не беа перфектни, ама не ги коштаа пораз, тоа сигурно, имаа сумјиви одлуки на двете страни ама во ниту еден случај не беа клучен фактор, згрешија со Ембид мислам и чекорите ама тоа не ги кошташе многу и после мислам дека компензираа, небитно, за среќа, ваков меч не беше усран со судии и тоа генерално сметам дека треба да се прифати.

Ако ништо друго, гледавме барем еден меч без blowout на америте, и тоа во ситуација кога можат да се елиминирани, реално, очекувањата беа поинакви, на уште една рутинска прошетка до злато, технички, сите мечеви ќе им се такви освен денешниот, што е реткост да гледаш како најдоброто од НБА до задњи 4-5 минути од текма стрепи за пласман во финале. Али на ваков или онаков начин, го заслужија, и си го потврдија епитетот на најдобри, а и србите на једина репка што може да им претставува каква таква закана.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.611
Поени од реакции
1.108
Ова е најдобра утакмица што Србија ја има одиграно на некој голем турнир. Одговорно тврдам, пошто ги гледам редовно со години на сите турнири. Можда у исти ред спаѓа и она полуфинале од Рио пред 8 години против Австралија, ама ова е ипак ниво над, пред се ради самиот противник вечерва.

На крај испадна ветераните Кари, КД и Леброн да ја решат со гурка од судиите. Минимална, ама доволна. Да се разбереме, фаулот од Јокиќ е чист ко солза. Проблем е признатата тројка. Значи фаулот беше едно 3 секунди пред шутот и тоа лиглето судиско јасно можеше да види дека е фаул и да свирне одма, а не да чека шут. Ама добро, ФИБА судии па ништо чудно. Од тој напад практично Америте добија 6 поени и си го свртеа моментумот на нивна страна. Плус, тоа беше 4та лична на Јокиќ после која почна да се чува и да се штека у одбрана, што е и разбирливо. Од тој момент она копитоно Ембид се разбуди и почна да се курчи и да погаѓа. До тогаш го немаше.

Сега можеме да дискутираме требало вака или требало така, ама факт е дека Кари Пешиќ ја имаше спремно утакмицата за 10. И извлече максимум од максимум од сите играчи. Дефанзивно многу многу подобро него првата утакмица со Америте у група. Тимска одбрана перфектна, од тоа дојде и самодоверба у шутот и одма процентите беа подобри. Ги натераа Америве на еден куп изгубени топки и не им дозволува лесни шутеви како на прошлата утакмица. Она што Кари (Стеф) го погаѓаше, за тоа нема одбрана.

Едино стварно не ми е јасно зашто Аврамовиќ го држеше на клупа. Он ти е играч кој може да промени ритам, дали со добра одбрана дали со некоја тројка, дечкото едноставно го палат вакви утакмици. Ја увек би го имал на терен у 4/4 и у моменти кога се решава утакмицата. Знаел многу такви да реши т.е да ги сврти у полза на својот тим.

Штета за шутот на Добриќ. Шут од тренинг е тоа и такви ги има погодено милион пати до сеа у дерби ЦЗ-ККП, ама сеа му се стегна раката. Ако е за утеха, све и да погодеше, тоа не ќе беше никаков гарант за победа, зошто +5 на 2 и нешо минути до крај против овие не значи апсолутно ништо.

Пак ќе кажам, сите играа на врвот на можностите и треба да бидат горди ма тоа. За жал тој максимум очигледно е се уште недоволен за да се добие Америка.

Ова стварно требаше да биде финале, а не полуфинале. Дури и Леброн на крај у изјава рече нешто у стил Србија е добра екипа и не тестираше сериозно и ова ни беше потребно. Затоа сега ќе ги здрват Французите, пошто сега посериозно ќе го сфатат финалето.

Дардан, пати у тишина лигле едно и сањај дека некогаш Албанија ќе дојде у ваква позиција да игра против дрим-тим за медал.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.975
Поени од реакции
3.553
Гледајќи што имаат неговите напраено у кошарка, веројатно не видел кошаркарска топка у живо.
Немој така, Албанија има едно 50 разлика изгубено од Македонија. Тоа е успех!
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.806
Поени од реакции
4.045
Ке ти помине не се нервирај.

Јас навивам за Сад од кога памтам за себе, освоија досега 103 медалји, ти навиваш за Србија и се радуваш на 2те медалји. (Вучиќ обеќаше дека најмалку 10 медалји ќе соберат).
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.473
Поени од реакции
29.852
Ке ти помине не се нервирај.

Јас навивам за Сад од кога памтам за себе, освоија досега 103 медалји, ти навиваш за Србија и се радуваш на 2те медалји. (Вучиќ обеќаше дека најмалку 10 медалји ќе соберат).
Од 1999

clinton2.jpg
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.806
Поени од реакции
4.045
Ќе го јадат во ватерполо Америте за ова вчера.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom