Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
27 декември 2022
Мислења
11
Поени од реакции
5
Ova e posledno postaveno pred
4 dena
Status movement
- Final Review -
Interview march 18, 2022
Number : 33**/2022

DonDare spored mene treba da stignat do tebe najrano kraj na ova nedela, a najdocna kraj na naredna nedela. Na den verojatno se 120 do 130 prepiski ne se stignati do tebe ama mn blisku si
Автоматски споено мислење:


Движение статусов сегоднја:

Переход с 'финален преглед' на:
"доп. проверка"
либо на
"положително становиште"

Примерные номерки: 137x/2022 - 168x/2022
Собеседование в Софии: 26 јанварја 2022 г.

Moe mislenje e deka ima nesto cudno vo tvojot slucaj. Obrazuvana prepiska januari 22 sega preminva na polozitelna/dopolnitelna. Do sega trebase da si na finalna zosto mart 22 sega preminvat. Mozi da probas da se javis sofija ili mail da im pratis da pobaras informacija za statusot


Bev na dopolnitelna vo 2021 mi pobaraja dokument poteklo plus vo bg arhiv najdov orginal dokumen od prapradedo go f
dostaviv vo dekemvri 2021 na 11.01.2022 se promeni vo polozitelno i od togas ostana taka
 
Член од
30 мај 2018
Мислења
67
Поени од реакции
47
Bev na dopolnitelna vo 2021 mi pobaraja dokument poteklo plus vo bg arhiv najdov orginal dokumen od prapradedo go f
dostaviv vo dekemvri 2021 na 11.01.2022 se promeni vo polozitelno i od togas ostana taka
Dali od ko dostavi dokument ti dadoa novo brojce. Dali ke ti bide problem da mi pratis so momentalno ti pisi na status i ako slucajno imas snipp od dopolnitrlnata i eventualno od ko dostavi dokument... Mozi da e resenieto tamu. Iskreno lici ko vrabotenite da naprajle greska i ne ja razgledale navremeno tvojata prepiska ili ima dr propust
 
Член од
6 август 2024
Мислења
1
Поени од реакции
0
Bev na intervju preku ambasada vo EU drzava vo Fevruari 2024. Denes mi stigna broj na molba i pin. Aplikacijata mi e na osnov na roditel. Kolku vreme se ceka do finalna proverka?
 
Член од
22 јули 2020
Мислења
55
Поени од реакции
30
Што ни се случува од 2020 година? Јас сум на дополнителна проверка од мај 2023 година.
Изгледаме заглавени. Април 2023 за мене, сепак само „запирка“. И гледам дека другите добиваат дополнителни за помалку од една година...
 
Член од
17 март 2021
Мислења
7
Поени од реакции
7
Здраво дечки,

Имам прашање (мака(n)), поднесов документи во средината на 2021 година и немам никаков одговор од тогаш.
На страната за проверка пишува само Приета молба с входјашт:--/--/2021
Во ист ден поднесовме со мојата девојка, на која (пред некој период) и рекоја дека треба да однеси дополнителни документи, по што однесе (од Бугарски Архив), но јас не можам да најдам такви (или човекот кој ми бара таму не можи да најди :cautious:).
Дали можете да ми дадете совет како да постапам понатаму, или да ми препорачате со некој кој би разговарал за што да правам?
 
Член од
17 септември 2019
Мислења
55
Поени од реакции
56
Здраво дечки,

Имам прашање (мака(n)), поднесов документи во средината на 2021 година и немам никаков одговор од тогаш.
На страната за проверка пишува само Приета молба с входјашт:--/--/2021
Во ист ден поднесовме со мојата девојка, на која (пред некој период) и рекоја дека треба да однеси дополнителни документи, по што однесе (од Бугарски Архив), но јас не можам да најдам такви (или човекот кој ми бара таму не можи да најди :cautious:).
Дали можете да ми дадете совет како да постапам понатаму, или да ми препорачате со некој кој би разговарал за што да правам?
ti pisav vo poraka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom