Фудбалски/трансфер дискусии

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Па имаш изјава од самиот агент, не ги бендисал проектот и послаба финансиска понуда во споредба со другите клубови, подиректно од ова амин
Ко синкир од вчера да следите фудбал.
Се појави Рома со побогат договор и чао бела, шо е тука чудно, или сакаш да ме убедиш дека Рома јакиот клуб ??? :)
Споредено со Атлетико класа подолу сте моментално ама тоа е друг муабет
Добро знаеш дека се надоврзувам на првиот муабет на syn, каде ти му реплицираше самоуверено дека целата ситуација на Рома се користи да извадат подобар договор од Атлетико, као демек нема други причини за да не оди во Атлетико и отиде во Рома, ти пиша дека нема шанси друго да е. Ете гледаш не испадна во право, не е тешко да си признаеш.
Сега ова што ти ми го пишуваш само ти кажува дека не ја користеле Рома за да земат повеќе пари од Атлетико. Никој не те убедува колку јак клуб е Рома, незнам која класа е Атлетико, ама не е во "кремот" никад не е ни бил. Буквално Рома ви го украде, а играчот ви кажа зз :) незнам за која класа збориш :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.125
Поени од реакции
18.099
Добро знаеш дека се надоврзувам на првиот муабет на syn, каде ти му реплицираше самоуверено дека целата ситуација на Рома се користи да извадат подобар договор од Атлетико, као демек нема други причини за да не оди во Атлетико и отиде во Рома, ти пиша дека нема шанси друго да е. Ете гледаш не испадна во право, не е тешко да си признаеш.
Сега ова што ти ми го пишуваш само ти кажува дека не ја користеле Рома за да земат повеќе пари од Атлетико. Никој не те убедува колку јак клуб е Рома, незнам која класа е Атлетико, ама не е во "кремот" никад не е ни бил. Буквално Рома ви го украде, а играчот ви кажа зз :) незнам за која класа збориш :)
Па истото е и јас шо го пишав,само во случајот не успеаа да ги насамарат Атлетико за повеќе пари, се убаци Рома со повеќе кеш и толку :)
Нашите се цинцари, нејќат да одврзат ќесе и после ќе се чудат кога Реал и Барса ќе избегаат уште во Ноември со 10 бода
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.125
Поени од реакции
18.099
Најјако е шо стелт ропакот и дружината мислат дека стварно на Бајро живеам :pos:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.683
Поени од реакции
43.596
Е шо е тоа бајро де, пишете да знаеме ние што не сме од вашето село.
Баир нели значи рид, па јас го замислувам како циганска* населба во Битола што се наоѓа на повисоко.


* циганска, бидејќи нели ја заебаваа чолизмо дека е ѓупка :D
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.286
Поени од реакции
1.528
Баир нели значи рид, па јас го замислувам како циганска* населба во Битола што се наоѓа на повисоко.


* циганска, бидејќи нели ја заебаваа чолизмо дека е ѓупка :D
Ѓупка е, и никој не ја заебава.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.125
Поени од реакции
18.099
Баир нели значи рид, па јас го замислувам како циганска* населба во Битола што се наоѓа на повисоко.


* циганска, бидејќи нели ја заебаваа чолизмо дека е ѓупка :D
Населба, рид кај шо се накотени ѓупците, во множина во одреден дел, на тепсија шо викаме ние, има и наши, некои со сумливо потекло некои чисти :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom