Ekstremno spor internet na Lycamobile

Член од
22 јули 2024
Мислења
26
Поени од реакции
17
Poslednive nekolku meseci internetov na lyca e katastrofa, koga e normalen a koga beskorisen. Dali samo sum jas sto se soocuva so vakov problem ili kaj site e vaka?
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
396
Поени од реакции
592
smeni operator ovie se u opasen pad
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
396
Поени од реакции
592
telekom i a1 segasno bivso vip one ti se najdboiri opcii spored mene
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.631
колку пари толку музика, ем толку малку ем да не сакаш 5г... да провериш мсг, вибер, фб, инста... секако дека мобилен интернет не е да гледаш филмови или yt во хд/4к...
.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
888
Поени од реакции
903
Poslednive nekolku meseci internetov na lyca e katastrofa, koga e normalen a koga beskorisen. Dali samo sum jas sto se soocuva so vakov problem ili kaj site e vaka?
Имаат проблеми технички А1 и кај сите е намалена брзината, а кај Лајка е спор поради тоа што во приоритет се корисниците на А1.
Јас би ти препорачал А1 припејд - 300 денари се неограничено (неоганичениот интернет е за социјалните мрежи - не за видео повици, 10ГБ дополнителни се вклучени за останатите работи). Брзината оди до 150/50Mbps и над тоа, зависи од локацијата кај си и имаш супер брз 4Г интернет.
 
Член од
22 јули 2024
Мислења
26
Поени од реакции
17
Имаат проблеми технички А1 и кај сите е намалена брзината, а кај Лајка е спор поради тоа што во приоритет се корисниците на А1.
Јас би ти препорачал А1 припејд - 300 денари се неограничено (неоганичениот интернет е за социјалните мрежи - не за видео повици, 10ГБ дополнителни се вклучени за останатите работи). Брзината оди до 150/50Mbps и над тоа, зависи од локацијата кај си и имаш супер брз 4Г интернет.
Mislam deka samo za prviot mesec e 300 mkd? Vtoriot po avtomatsko obnovuvanje 500
https://www.a1.mk/giga-vibe
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
888
Поени од реакции
903
Mislam deka samo za prviot mesec e 300 mkd? Vtoriot po avtomatsko obnovuvanje 500
https://www.a1.mk/giga-vibe
Ако не се реактивира автоматски, можеш за 300 денари пак да го активираш, мене ми заврше некни и можам пак да го активирам за 300 денари. Кредит само 300 дополни, чекај да ти заврши пакетот скроз и после еден саат отприлика пак можеш за 300 денари да го активираш преку Мојот А1.
Автоматски споено мислење:

Mislam deka samo za prviot mesec e 300 mkd? Vtoriot po avtomatsko obnovuvanje 500
https://www.a1.mk/giga-vibe
Ако не се реактивира автоматски, можеш за 300 денари пак да го активираш, мене ми заврше некни и можам пак да го активирам за 300 денари. Кредит само 300 дополни, чекај да ти заврши пакетот скроз и после еден саат отприлика пак можеш за 300 денари да го активираш преку Мојот А1.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
102
Поени од реакции
43
Poslednive nekolku meseci internetov na lyca e katastrofa, koga e normalen a koga beskorisen. Dali samo sum jas sto se soocuva so vakov problem ili kaj site e vaka?
Ne samo so internetot e mnogu slab poslednive denoj, tuku i ne e mozno da se vospostavit povik. Jas moram da go restartiram telefonot zada se javam od brojot na Lycamobile. No kako i da e jas mislam deka ke se sredit sve, koristam portiran broj on Vip segasen A1 od 2017 god i sum mnogu zadovolen, nekogas se desavat da padnit mrezata ili slab internet kako sto se desavat ovie denovi, sepak jas sum mnogu zadovolen, koristam 22GB paket LYCA MEGA, prethodno bese 8 GB. Bez sekiracii ke se sredit internetot na Lycamobile.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom