Фан Клуб: Вардар

Член од
1 август 2015
Мислења
932
Поени од реакции
1.783
Danel Dongmo (23) кој играл за Троја У19 и Троја Б со 60+ натпревари, имал неколку настапи и за прв тим на Троја би требало да е новото засилување за Вардар.
Имаше некој пишано погоре за овој играч.

Овој ќе биде полн погодок.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
259
Поени од реакции
574
Danel Dongmo (23) кој играл за Троја У19 и Троја Б со 60+ натпревари, имал неколку настапи и за прв тим на Троја би требало да е новото засилување за Вардар.
Имаше некој пишано погоре за овој играч.

Овој ќе биде полн погодок.
Ми се допаѓа што е млад, гладен за докажување.
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
364
Поени од реакции
217
Ми се допаѓа што е млад, гладен за докажување.
Замисли Канте играл во Француска петта лига :tapp: па јас се кладам дека ние имаме еден куп деца подобри од тај, а вие се надевате засилување тој еве јас ке ви набројам неколку млади подобри од црнио, Илија Донов, Давив Калапачки, Теодор Николовски, Емил Скоко.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
259
Поени од реакции
574
Замисли Канте играл во Француска петта лига :tapp: па јас се кладам дека ние имаме еден куп деца подобри од тај, а вие се надевате засилување тој еве јас ке ви набројам неколку млади подобри од црнио, Илија Донов, Давив Калапачки, Теодор Николовски, Емил Скоко.
Нека те земат за скаут тогаш :D
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
527
Поени од реакции
1.624
Замисли Канте играл во Француска петта лига :tapp: па јас се кладам дека ние имаме еден куп деца подобри од тај, а вие се надевате засилување тој еве јас ке ви набројам неколку млади подобри од црнио, Илија Донов, Давив Калапачки, Теодор Николовски, Емил Скоко.
Емил Скоко. :D :D :D
Ти си дечко, извини на израз, ама одлепен од реалноста.
Не ги знам другиве, ама ако се ист калибар како Емил Скоко, тогаш не знам што да ти кажам.
Дечкото ниту играл, ниту ќе игра у нешто повеќе од просечен второлигаш.
 
Член од
19 август 2017
Мислења
262
Поени од реакции
857
Stvarno decki, daj be uzivajte malce :)

Ubavo kazaa i drugi momci, do vcera na rab na egziatencija bevme, klubot zivurkase na aparati, sea bar vleze para, se stvara za MK uslovi top budzet, ima pomeruvanje u pozitivna nasoka, bar vie sto go drzevte klubot na plekji zasluzuvate malku (vise) odmor i slavje, za celiot trud koga bese najtesko :)

Napred Vardar! Cekor po cekor, se vrakjame!
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
364
Поени од реакции
217
Емил Скоко. :D :D :D
Ти си дечко, извини на израз, ама одлепен од реалноста.
Не ги знам другиве, ама ако се ист калибар како Емил Скоко, тогаш не знам што да ти кажам.
Дечкото ниту играл, ниту ќе игра у нешто повеќе од просечен второлигаш.
Другар а овај црнио мислеш ќе праве разлика во втора лига, еј земаш играч од француска петта лига, јас се кладам дека тој покрај фудбало и работе во некоја фабрика по Франција или е монтер на парно….Француска петта лига е аматерска ти земаш засилување од таму.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
932
Поени од реакции
1.783
Замисли Канте играл во Француска петта лига :tapp: па јас се кладам дека ние имаме еден куп деца подобри од тај, а вие се надевате засилување тој еве јас ке ви набројам неколку млади подобри од црнио, Илија Донов, Давив Калапачки, Теодор Николовски, Емил Скоко.
Нголо Канте играл за петолигаши, по б тимови итн... Па направи кариера.
Млади странски играчи се секогаш подобра опција од постари и истрошени. Не викам дека овој сигурно ќе се погоди, ама од тие што ги наброја, за нив е Канте ;)
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
364
Поени од реакции
217
Нголо Канте играл за петолигаши, по б тимови итн... Па направи кариера.
Млади странски играчи се секогаш подобра опција од постари и истрошени. Не викам дека овој сигурно ќе се погоди, ама од тие што ги наброја, за нив е Канте ;)
А ти кај го имаш гледано па да знаеш каков е :tapp:
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
527
Поени од реакции
1.624
Другар а овај црнио мислеш ќе праве разлика во втора лига, еј земаш играч од француска петта лига, јас се кладам дека тој покрај фудбало и работе во некоја фабрика по Франција или е монтер на парно….Француска петта лига е аматерска ти земаш засилување од таму.
Абе не заебавај сеа ти до толку. :D
Глеам овој има и некоја минута изиграно и против Лил и Монако… Што не е до толку утепан ко што го напраи.
Сеа го замислувам и Скоко у Прва Француска. :D
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
364
Поени од реакции
217
Абе не заебавај сеа ти до толку. :D
Глеам овој има и некоја минута изиграно и против Лил и Монако… Што не е до толку утепан ко што го напраи.
Сеа го замислувам и Скоко у Прва Француска. :D
Ама се фати за Скоко кој игра за 250 евра, со глава тврдам дека Иле Донов од силекс е лампард за овој а зема 400,500 евра.
Автоматски споено мислење:

Кога сме кај второлигашки играчи Тиквеш со пола милион бучет и со играчи како голмано Тасев, Оливер Стоименовски, Спахиу игра европа.
 
Последно уредено:
Член од
1 август 2015
Мислења
932
Поени од реакции
1.783
Ама се фати за Скоко кој игра за 250 евра, со глава тврдам дека Иле Донов од силекс е лампард за овој а зема 400,500 евра.
Дај боже наши деца да играат и ја сум за тоа, ама нашиве стагнираат после 18 и немаат напредок фудбалски во повозрасни категории.
Од 100, 2ца ќе направат некој успех у сениорска конкуренција, другите или се откажуваат или играат по втори трети лиги.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom