Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 октомври 2023
Мислења
706
Поени од реакции
2.156
И јас го мислам истото, ќе си влезе и он у шема и тоа е тоа, чим го стави тој Ванс за вајс президент, треба да ни биде јасно кој ќе му диригира.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.124
Поени од реакции
3.687
Cim go napagja najdobriot pretsednik na cela planeta (za Bukele so godini nanazad zboram deka e najdobar) ondak pisi propalo tramp..
Автоматски споено мислење:

Cim go napagja najdobriot pretsednik na cela planeta (za Bukele so godini nanazad zboram deka e najdobar) ondak pisi propalo tramp..
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.673
Поени од реакции
10.945
Дечки, во Америка огромен проблем се 12-14 милиони илегалци што ги пушти кењаторот, реториката му оди натаму за Букеле.

Врска немаш што зборуваш за МАГА, ќе те замолам да јадиш бурек на друга тема оти контакт немаш со реалноста.
1721307276187.png


Буквално до вчера Букеле беше кул лик, на кафица кај Такер Карлсон, based како што викате таму. Сега овчарот вика дека бил лош и одма се свртија дел од овците, а дааа кај смеел он да си ја поправи државата. Имаш милион слики како затворите се преполни во Ел Салвадор, плачки од невладини за бруталноста и сличност, ама не он испраќал 12-14 милиони бегалци иако Ел Салвадор има само 6 милиони. :tapp:

Треба да сфатите дека освен ако не си проќелавен носорог кој носи кипа тие не ве гледаат како луѓе, туку како подолни суштества, не можеш да имаш идеолошка блискост со било кој од нив затоа што не не сметаат за луѓе. Истото важи и за онај психопатон што му го инсталираа во Аргентина кој уште од прв ден мавташе со израелско знаме и се конвертира во јудаизам. Сите за нив се подолни суштества којшто функциораат со корисни идиоти како споменатиот кретен од Аргентина.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.703
Поени од реакции
40.793
Трамп е преценет лик, тоа го имам кажано. Он ништо паметно не кажува веќе, им ги вергла истите ствари, the border, Чајна, ќе ја спречел војната во Украина. А он имал 4 години да ја спречи, и ништо не направил освен што им продавал оружје на украинците. Дозволи воук багра да му ја превземе државата, итн.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.529
Поени од реакции
82.097
Jaс лично, ќе го оценувам Трамп исклучиво според тоа како ќе се постави кон нивната владеечка идеологија, кон сите тие DEI, woke глупости кои им ја трујат државата. Друго, што сака нека праи.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.383
Поени од реакции
1.251
Прегледај го приврзокот 424332


Буквално до вчера Букеле беше кул лик, на кафица кај Такер Карлсон, based како што викате таму. Сега овчарот вика дека бил лош и одма се свртија дел од овците, а дааа кај смеел он да си ја поправи државата. Имаш милион слики како затворите се преполни во Ел Салвадор, плачки од невладини за бруталноста и сличност, ама не он испраќал 12-14 милиони бегалци иако Ел Салвадор има само 6 милиони. :tapp:

Треба да сфатите дека освен ако не си проќелавен носорог кој носи кипа тие не ве гледаат како луѓе, туку како подолни суштества, не можеш да имаш идеолошка блискост со било кој од нив затоа што не не сметаат за луѓе. Истото важи и за онај психопатон што му го инсталираа во Аргентина кој уште од прв ден мавташе со израелско знаме и се конвертира во јудаизам. Сите за нив се подолни суштества којшто функциораат со корисни идиоти како споменатиот кретен од Аргентина.
Пак, за се евреите криви, оф леле. Буги мен си најде, али пак остана бурекџија.

Една од најголемите банди од Јужна Америка е МС13, знаеш од каде е? Гледам дека не знаеш, Ел Салвадор. И за тоа евреите криви а? Тоа што се врзани со сите картели од Мексико, и за тоа евреите криви? Тоа што убиваат цивили низ Америка и за тоа евреите криви.

Трамп му го плесна на Букеле, исто како Букеле го има плеснато за Америка.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.879
Поени од реакции
14.314
@Spiegel конзервите/републиканците/МАГА култот се најголеми ретардовци и лузери на светот, според мене дури од шекспир и компанија се поглупи. Имам објавено и на другата тема за Woke, не знам дали ги имаш прочитано, ама поглупи се поради тоа што за свој сојузник ги гледаат ционистите. Значи цело време ги плукаат, скоро сите медиумски корпорации кој се раководени од ционистите го демонизираат Трамп и поддржувачите, Холивуд кој сите знаеме од кого раководен исто така, сите невладини организации кој им ги пустошеа градовите исто така се раководени од нив, во филмовите ги демонизираат и ги претставуваат за глупи, во книгите исто. Значи буквално им се серат на глава и овие се као Israel you are our greatest ally. :pos:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.529
Поени од реакции
82.097
ако дое до цивилна војна, оној Destiny прв ќе го скинат
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.988
Поени од реакции
31.961
Предизборна кампања, сешто ќе кажат и малку (или ич) ќе исполнат.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.783
Поени од реакции
12.151
Многу чуден ми е наративот во стилот: Трамп ќе направел ова - Бајден ќе направел она. Зарем толку не е јасно дека претседателите се само обични гласници на психопатите во сенка што ја креираат политиката?
Wtf дјуудс?!
Messenger_creation_6f5ae7b8-3671-4f7e-b88d-c3469d288749.jpeg
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.124
Поени од реакции
3.687
Пак, за се евреите криви, оф леле. Буги мен си најде, али пак остана бурекџија.

Една од најголемите банди од Јужна Америка е МС13, знаеш од каде е? Гледам дека не знаеш, Ел Салвадор. И за тоа евреите криви а? Тоа што се врзани со сите картели од Мексико, и за тоа евреите криви? Тоа што убиваат цивили низ Америка и за тоа евреите криви.

Трамп му го плесна на Букеле, исто како Букеле го има плеснато за Америка.
Sto mu plesnal na Bukele be? Bukele li e kriv za migracijata vo Sad od site latino americki drzavi? Baska mara salvatruca NE E od el salvador, tuku e formirana vo LOS ANGELES od centralno americki imigranti, pogolemiot del od el salvador...
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.383
Поени од реакции
1.251
Sto mu plesnal na Bukele be? Bukele li e kriv za migracijata vo Sad od site latino americki drzavi? Baska mara salvatruca NE E od el salvador, tuku e formirana vo LOS ANGELES od centralno americki imigranti, pogolemiot del od el salvador...
Му плесна на Букеле дека ги пушти мафијашите во Америка. МС-13 е од Ел Салвадор, крши кичма или не вистина е. Еден кога ќе влези, многу после влегуваат, или немаш логика?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom