Ливадари и ливадарки

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.748
Поени од реакции
36.421
Bijio!
Si slushnala za Richard Gere?
2020 go sklepa vtoroto dete so segashnata zhena i toa na 69 godini i za toa ne mu bea potrebni lekari.
A za vas zhenive se znae 40 i astalavista baby!
DA IMA i postari od 40 godini shto rajgaat deca i toa po priroden pat. AMA rizikot za Trisomie 21 e so sekoj dem se pogolem!
A i menopauzata vi chuka na vrata.
...Vog, pа ти си слушнал за Индиецот Рамаџит Рагхав и за Тиан од Кина?
https://pedijatar.mk/vo-67-godina-rodila-so-tsarski-rez-i-tvrdi-deka-e-najstara-majka-vo-svetot-koja-prirodno-zabremenila/ :)
... и немој да ја заборавиш андропаузата, таа не чука на врата, преку ноќ се појавува! :D
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.491
Поени од реакции
7.014
...Vog, pа ти си слушнал за Индиецот Рамаџит Рагхав и за Тиан од Кина?
https://pedijatar.mk/vo-67-godina-rodila-so-tsarski-rez-i-tvrdi-deka-e-najstara-majka-vo-svetot-koja-prirodno-zabremenila/ :)
... и немој да ја заборавиш андропаузата, таа не чука на врата, преку ноќ се појавува! :D
Da imam slushnato ama zboruvame za globala a ne za poedinci. I dokazhano e deka mazhite mozhat i posle 80( Ako dozhiveat tolku iako im stani :D )bda pravat deca.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.434
Поени од реакции
2.420
Фала Богу шо постои менопауза :cuc:зш сега и принц на бел коњ да ми дојде лично:cautious: не би му раѓала дете, ама сте смешни мажите можеле и на 80 и на 90 деца да прават:sekcza:, може ама ретардирани и дефектни да:toe:, читајте малце бе луѓе, квалитет на сперма на 20 годишњак и на 40 не е иста, ама ни најмалку.:anco:
Башка шо за да ти роди на 80 некоја треба ќесето да ти е бааги троа полно и рачињата да не ти лепат туку да ти лизгаат, да даваш и даваш да се заборавиш,до душе и за на 40 да ти роди важи истото, нема ништо џабе денес. :cool:
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.491
Поени од реакции
7.014
Башка шо за да ти роди на 80 некоја треба ќесето да ти е бааги троа полно и рачињата да не ти лепат туку да ти лизгаат, да даваш и даваш да се заборавиш,до душе и за на 40 да ти роди важи истото, нема ништо џабе денес. :cool:
Kaj tebe taa metoda funkcionira ?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.411
Поени од реакции
37.609
Фала Богу шо постои менопауза :cuc:зш сега и принц на бел коњ да ми дојде лично:cautious: не би му раѓала дете, ама сте смешни мажите можеле и на 80 и на 90 деца да прават:sekcza:, може ама ретардирани и дефектни да:toe:, читајте малце бе луѓе, квалитет на сперма на 20 годишњак и на 40 не е иста, ама ни најмалку.:anco:
Башка шо за да ти роди на 80 некоја треба ќесето да ти е бааги троа полно и рачињата да не ти лепат туку да ти лизгаат, да даваш и даваш да се заборавиш,до душе и за на 40 да ти роди важи истото, нема ништо џабе денес. :cool:
Принц на бел коњ во никој случај не доаѓа, освен во приказните, а и таму им доаѓа само на млади принцези, а не стари не мажени бабетини.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.434
Поени од реакции
2.420
Kaj tebe taa metoda funkcionira ?
Не, ама ја сум исклучок од правилото, кај 90% е така, мене куќа некој да ми препише сега, па не би му родила, тие што не гледале деца, не знаат како е и колку е тешка и захтевна таа работа.
Автоматски споено мислење:

Принц на бел коњ во никој случај не доаѓа, освен во приказните, а и таму им доаѓа само на млади принцези, а не стари не мажени бабетини.
И на младиве моми само коњи им доаѓале така чув.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
991
Поени од реакции
3.976
Мислам дека имаше и медицински термин наречен стара родилка. 35 беше???
Не се сеќавам на терминот, побарај womеn hit the wall ќе најдеш слична и интересна содржина
Автоматски споено мислење:

ама сте смешни мажите можеле и на 80 и на 90 деца да прават:sekcza:, може ама ретардирани и дефектни да:toe:, читајте малце бе луѓе, квалитет на сперма на 20 годишњак и на 40 не е иста, ама ни најмалку
Види во основа тоа е така но има едно големо НО, сексуалното здравје на мажот зависи само од него, ако е здрав, физички активен може да прави и на 80 а доколку е запуштен и на 30 ќе излегуваат дефективни, додека сексуалното и репродуктивно здравје на жената НЕ зависи од неа туку од нејзините години
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.434
Поени од реакции
2.420
Не се сеќавам на терминот, побарај womеn hit the wall ќе најдеш слична и интересна содржина
Автоматски споено мислење:



Види во основа тоа е така но има едно големо НО, сексуалното здравје на мажот зависи само од него, ако е здрав, физички активен може да прави и на 80 а доколку е запуштен и на 30 ќе излегуваат дефективни, додека сексуалното и репродуктивно здравје на жената НЕ зависи од неа туку од нејзините години
За вториот дел не си во право, најди си на гугле па читни си. Дефектни деца се раѓаат при стар татко, колку постар поголеми шанси за дефекти.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.736
Поени од реакции
8.780
Не, ама ја сум исклучок од правилото, кај 90% е така, мене куќа некој да ми препише сега, па не би му родила, тие што не гледале деца, не знаат како е и колку е тешка и захтевна таа работа.
Како некоја сурогат мајка се понашаш цело време.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
991
Поени од реакции
3.976
За вториот дел не си во право, најди си на гугле па читни си. Дефектни деца се раѓаат при стар татко, колку постар поголеми шанси за дефекти.
Tочно, но како што кажав во рацете на мажот е дали ќе го смени тоа или не со корегирање на навиките итн додека жената колку и здраво да живее има многу помал простор за маневрирање на времето кое е ограничено до 35-40 и работи против неа
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.434
Поени од реакции
2.420
Tочно, но како што кажав во рацете на мажот е дали ќе го смени тоа или не со корегирање на навиките итн додека жената колку и здраво да живее има многу помал простор за маневрирање на времето кое е ограничено до 35-40 и работи против неа
Абе чоече ако некоја сака да ти роди,ќе ти роди, жените денес не раѓаат зш ги мрзи да работат, ги мрзи едноставно, мрзливи се, а не ради икс причини, а мажот стар има стара сперма па колку год јадел здраво и имал здрави навики, а жените после менопауза 45+ не можат да родат, има исклучоци но потешко зачнуваат.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.736
Поени од реакции
8.780
Абе чоече ако некоја сака да ти роди,ќе ти роди, жените денес не раѓаат зш ги мрзи да работат, ги мрзи едноставно, мрзливи се, а не ради икс причини, а мажот стар има стара сперма па колку год јадел здраво и имал здрави навики, а жените после менопауза 45+ не можат да родат, има исклучоци но потешко зачнуваат.
Каква е таа стара сперма?
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.056
Поени од реакции
3.595
Ja najvise obozavam vakvi kako ocajna, postari momi.. mozes da gi punis komotno i da ne zatrudne.. :vozbud:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.748
Поени од реакции
36.421
...затоа жените бегаат или идат настрана ,,оти ги пунат" нема тука љубов и предност на прво задоволување на жената, па потоа мажот да го заврши чинот со спермоскок.

move-out-skills-pump-gas.jpg

...иначе, се пуни на бензиска! :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom