Copa América 2024

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.429
Поени од реакции
29.691
Па тоа е и финтата бе друже, самиот Јамал носеше на копачките знамиња од Мароко и Екваторијална Гвинеја, сите се поносни на своите корени, нели како и што треба? На секоја можна прилика се удираат во гради и се поносни што потекнуваат од Африка, ама ако некој друг ги каже дека потекнуваат од Африка тогаш тоа е недозволиво и скандал од епски размери? И тогаш настапува најретардираниот збор во 21. век „расизам“, зборот што го има изгубено секое значење во денешниот свет. Настрана тоа што овие „големи европјани“ се најголемите расисти заедно со црнците во САД, ама дека нивната боја на кожа е црна, невозможно е тие да се расисти, туку само расист може да е лошиот белец и никој друг. Ама ајде тоа е долг муабет за друга тема.
Исто како кај нас шпоновите кога се свири химна у глава им е картата на голема албанија.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.404
Поени од реакции
21.986
Уште ги боли французите (африканците) финалето од последното СП. :pos:
Најголема услуга што може да му ја направат моментално на Енцо е да го избркаат од тоа дувлото Челзи. :icon_lol:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.332
Поени од реакции
57.818
Оваа песна им е уште од Светското, навивачка песна е ко што имаат англичаните за секој играч.
Па Гери Невил што вика, омилено гостовање ми е на Енфилд, слушам навреди цело време, чат пат и ја ќе се свртам ќе одерам од пцуење некој и идеме даље. И најјакото, се загревале и слушал песни против него, кога видел и Пол Сколс пее со нив заедно. :D

Глупи црнци неписмени, слушнале нешто и ајдеее расизам. Лигуши класични.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.145
Поени од реакции
11.234
@Stefan-kobe

На иста страна сме кога се работи за расизам. Не ги бранам поради моментот со расизмот, кур ме боли за тоа. Едноставно непоимпливо ми е да се брани ваков сељачизам од страна на аргентинците. Затоа и го кажав примерот на пеење против Меси при титула на Сити во ЛШ (белци нели).

Овие па гревовиве од Барса погоре што коментираат, не ни сакам да им реплицирам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom