Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
Член од
19 март 2011
Мислења
12.843
Поени од реакции
14.215
Ако некој мисли дека Трамп си го сецнал увото кога се наведна или го намачкале со боја од обезбедување, на третата слика убаво се гледа крв на прстите. Се ова се случува во 1-2 секунди. Ненормално колкава среќа имаше. Да не ја мрднеше главата ќе му ја расцветаа како на Кенеди

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.174
Поени од реакции
81.248
Ако некој мисли дека Трамп си го сецнал увото кога се наведна или го намачкале со боја од обезбедување,
Станува збор за луѓе кои тврдат дека мажите се жени, дека во рамки на борбата протв расизмот треба да се има еден ден на работа и у школо, кога белците нема да се појавуват за црнците да се осечале боље. Тоа се луѓе кои сметаат дека е побитно во авионска индустрија да има дебел, црнец, жена и педер, неголи четири професионалци на нивно место, или во обезбедување (како кај Трамп) да има жени, наместо професионалци. Но, листата на небулози не застанува тука и е мачно долга.

Не би требало никој да се зачуди од таа страна да лупаат глупости и покрај ебаната фотографија на ебаниот Њу Јорк Тајмс, и покрај сите форензички докази, снимки и све друго. Таквите лабаво можат да почнат да викаат и дека марсовци го пукале само за да ги набедат демократите.

Едино што ме чуди, како не почнаа појако со тоа дека Русија или Кина го направиле ова.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.311
Поени од реакции
31.166
Имаше една гласина дека Кинез го пукал, ама ФБИ рано го објави идентитетот на пукачот.

Патем кога сме кај ФБИ:

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.439
Поени од реакции
40.293
Добар им е проектот 2025, само дали ќе го спроведат ќе видиме.
 
Член од
9 јули 2024
Мислења
9
Поени од реакции
22
Не сум воодушевен со изборот на J.D. Vance за VP, иако е јасно зшто Трамп го направи тој избор. Израелското лоби е буквално воодушевено од овој избор за потпретседател. Можеби Трамп ќе ја смени политиката на САД кон Украина, но очекувајте уше пожестока поддршка на Изреал во геноцидот кој го прави.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.381
Поени од реакции
12.086
Добри кандидати имаа републиканците.

Имаат многу перспективни ликови, меѓу кои и жени како Тулси, Стефаник, Кристи.
Лека полека дава резултат на чистењето на републиканците од страна на Трамп. Демократите нека тераат вака со Клинтонци, Обама и Бајдени уште некој период. Срцки се. Уште таман Камала и тоа грмушката што им е за односи со јавност.
 
Член од
9 јули 2024
Мислења
9
Поени од реакции
22
Добри кандидати имаа републиканците.

Имаат многу перспективни ликови, меѓу кои и жени како Тулси, Стефаник, Кристи.
Лека полека дава резултат на чистењето на републиканците од страна на Трамп. Демократите нека тераат вака со Клинтонци, Обама и Бајдени уште некој период. Срцки се. Уште таман Камала и тоа грмушката што им е за односи со јавност.
Стеафник и Кристи се како J.D. Vance, до гуша закопани во еврејски пари и потполно зависни од AIPAC. Посебно одвратна беше Стефаник кога беа антиеврејските протести по универзитетите во САД. Тулси беше единствена која можеше да му даде шмек на кампањата како патриот и либертаријанец. Ништо спектакуларно нема да видиме со Трумп, и понатаму САД ќе биде под еврејска контрола.

Постои само една оска на зло во светот, тоа е оската Вашингтон-Лондон-Тел Авив.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.381
Поени од реакции
12.086
Стеафникк и Кристи се како J.D. Vance, до гуша закопани во еврејски пари и потполно зависни од AIPAC. Посебно одвратна беше Стефаник кога беа антиеврејските протести по универзитетите во САД. Тулси беше единствена која можеше да му даде шмек на кампањата како патриот и либертаријанец. Ништо спектакуларно нема да видиме со Трумп, и понатаму САД ќе биде под еврејска контрола.
Тулси и мене ми беше најдобра. Незнам зошто не заврши во потесниот круг.
 
Член од
9 јули 2024
Мислења
9
Поени од реакции
22
Тулси и мене ми беше најдобра. Незнам зошто не заврши во потесниот круг.
Затоа што не припаѓа на елитата контролирана од Евреите. Тулси е либеарал од старински тип, од времето кога САД беше здрава држава. Никаква шанса немаше да биде потпретседател. Не знам, сакам да мислам дека Трумп ќе промени многу работи, меѓутоа неговиот зет е Евреин, а републиканската партија е под контрола на AIPAC уште повеќе од демократската партија. Томас Меси убаво објасни дека секој републикански конгресмен има свој AIPAC guy, практично хендлер кој го упатува што да зборува и како да гласа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom