Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.174
Поени од реакции
81.248
Дека Трамп сам го наместил пукањето, за куршумот да му помине до глава а договорено било он да ја тргне главата и да се спаси.

Поглупо нешто не сум прочитал до сега. Ова може да го напише само некој кој апсолутно ништо не знае за пукање со оружје, за куршуми и сл.
 
Член од
9 јули 2024
Мислења
9
Поени од реакции
22
Првиот закон кој Трамп треба да го донесе откако ќе стане претседател треба да биде забрана за менување на полот на малолетници, закон кој би важел на федерално ниво, и криминализирање на сите клиники и доктори кои се занимваат со касапење на малолетници.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.174
Поени од реакции
81.248

Ватли ги повика републиканците да го искористат овој момент како можност за единство и надминување на партиските поделби, нагласувајќи дека нема простор за насилство.

„Сите во Америка треба да застанат. Треба да престанат, треба да размислат што е всушност важно за нас во овој политички процес“, рече тој.

Сенаторот Крис Кунс од Делавер, клучен сојузник на ривалот на Трамп, претседателот Џо Бајден, рече дека насилството против Трамп треба да ги мотивира двете страни да ја засилат безбедноста пред Демократската конвенција во Чикаго во август.

......................................
Мислам дека сега стратешки е погрешно да се повикува на мир, од страна на републиканците и да се насочуваат повиците кон републиканците да немало насилство. Сега е време за други работи.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.368
Поени од реакции
1.991
Дека Трамп сам го наместил пукањето, за куршумот да му помине до глава а договорено било он да ја тргне главата и да се спаси.

Поглупо нешто не сум прочитал до сега. Ова може да го напише само некој кој апсолутно ништо не знае за пукање со оружје, за куршуми и сл.
Ова твоето може да го напише само некој што воопшто не знае да чита. Не викаме дека му поминал куршумот до глава, сигурно било едно 2-3 метра настрана од Трамп. Тоа што ја тргнал главата ама баш не е значајно, освен ако не го користеле како сигнал за пукачот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.174
Поени од реакции
81.248
Ова твоето може да го напише само некој што воопшто не знае да чита. Не викаме дека му поминал куршумот до глава, сигурно било едно 2-3 метра настрана од Трамп. Тоа што ја тргнал главата ама баш не е значајно, освен ако не го користеле како сигнал за пукачот.
Њу Јорк Тајмс, еден од медиумските столбови на вашиот култ објави слика со куршумот.
Значи не Миленко Неделковски, туку Њу Јорк Тајмс.

Тоа на ЊуЈорк Тајмс секако не е пресудно. Има милион форезнички и нефорензички докази за тоа колку куршуми, со која траекторија, каде поминувале. Али нека не те спречува тоа да продужиш да не забавуваш.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.869
Malce nadvor od temata e no ocigledno koga imas fabricka greska okolu seksualnosta, taa definitivno ne e ogranicena samo okolu toa tuku ima eden cel spektar na greski vo originalniot kod. I posle sakale deca da im dadat da cuvaat, da gi tretiraat isto posto osven taa mala greska okolu seksualnosta , se drugo im e normalno kako i na site drugi. Da bese ova linija vo fabrika nemase ni 2 sekundi da pominat pred kontrolata na kvalitet da ve markira kako ckart i da ve frli vo kontenjerot za gjubre, ali posto ne e ova proizvodstven proces ke ve trpi covestvoto. Da bidi ironijata pogolema Tramp da bese propederski nastroen Seki prv ke mu palese svekja za zdravje, ali posto ne e odma teorii na zagovor. Pederska rabota. Ne za djabe kaj nas zborot peder pokraj seksualna zgresenost oznacuva i negativna karakterna osobina.
 
Последно уредено:

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.175
Поени од реакции
4.818
@Human абе од исто место ги читате работиве со Шеки? :eek:
Е зошто бе Ванлок, што и фали на теоријата на Шеки?
Се изначитавме еден куп фантазии од твоја страна, на која и Алекс Џонс би позавидел, зошто да нема другата страна право на вакви теории?

Види како ретардирано делувало...

Туку, ти уште веруваш во Дедо Мраз?
Да продолжам ако не, на неколку души тука барем забавно им беше.

Cui bono? :vozbud:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.311
Поени од реакции
31.166
Е зошто бе Ванлок, што и фали на теоријата на Шеки?
Од еднаш не станува? Или тебе не ти е прв пат? :LOL:
Но озбилно, штом ти си на истата бранова должина со теориите на Шекиевци тоа е доволно за повеќето што барем помалку ги разбираат работите. :(



Да продолжам ако не, на неколку души тука барем забавно им беше.
Продолжи секако. Сите сакаме кловнови, дури и кога се лоши (и зомби, и пирати).
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.174
Поени од реакции
81.248
Е зошто бе Ванлок, што и фали на теоријата на Шеки?
Се изначитавме еден куп фантазии од твоја страна, на која и Алекс Џонс би позавидел, зошто да нема другата страна право на вакви теории?

Види како ретардирано делувало...

Туку, ти уште веруваш во Дедо Мраз?
Да продолжам ако не, на неколку души тука барем забавно им беше.

Cui bono? :vozbud:
Да, таман си е мирко-пази-метак теоријата на Шеки.

Сега почетните букви ти се, колку што гледам, ЕСПВТД. Дали на тоа на твојот дијалект (прилепски или битолски) значи дека се заебаваш?



Со Блекрок ова, само потврдува дека станува збор за индоктриниран фанатик, кој, ако го тргнеме Трамп на страна (што е нерационално, но сепак еве да видиме како личи, дури и без Трамп во сликата), всушност сними видео у кое јавно кажува дека мрази одредена заедница и потоа отиде на јавно место и уби еден од нив, ни крив ни дужен и тешко рани други.

Све повеќе ми личи дека ова нема да може да се смири без додатно насилство.
 
Последно уредено:
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.810
Ќе дојде време и за вас нацистите. Прелесно поминавте после Втора светска мислам јас. :pos:
А кој ќе не тепа нас "нацистите" ?

Педeритe ко тебе ???
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.174
Поени од реакции
81.248
А кој ќе не тепа нас "нацистите" ?

Педeритe ко тебе ???
Алкаеда и кунтакинте очекуе да му ја завршат таа работа.

Знам, ќе се запрашаш - Океј, а што после, откога претпоставено ќе ги истепаат "нацистите?"
Но, треба да знаеш дека не размислуваат они толку стратешки, толку далеку.
 

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
332
Поени од реакции
490
100% театарска престава со се знамето поставено наопаку,раката у вис ко статуа на слободата драма емоции кечап у фаца срцепарателно опкружен од агенти кои ја бранат слободата а слободата е нападната и има кечап на образ и уво.


 

Kajgana Shop

На врв Bottom