Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.114
Поени од реакции
4.298
Da za toa lepo fino familijata i na odmor vo albanija posto ne lici na drzhava
Да, дел од Македонците користат одмор и во Албанија.
За среќа, не делам ист интерес со нив.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.093
Поени од реакции
4.704
Фуркан игледа поради неговите години, мисли дека ние забораваме што правеа они на косово во 80сетите или во нашиот случај во Македонија 90сетите кога лажеа дека некој ги труе во училиштата, еве дочекавме 2024 повторно такви глупости од албанците.

Но не се чудам, кога уште сметаат дека има македонски струјомери да им порачаме нивни.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
19 мај 2014
Мислења
207
Поени од реакции
265
A pa vie od tolku pametni ste sto izgubivte see bukvalno se
Така е во право си, и тоа е добро што скоро ништо немаме па нема многу што да изгубиме ;)
За разлика од луѓе што имале по две -три куќи и на крај се изгубиле
 
Последно уредено:

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.666
Поени од реакции
8.124
Da za toa lepo fino familijata i na odmor vo albanija posto ne lici na drzhava



A pa vie od tolku pametni ste sto izgubivte see bukvalno se
Ние немаме ништо изгубено. Многу гледаш телевизија. Алсат највероватно
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.360
Поени од реакции
21.881
Ne znam kakov razvoj ocevukate dodeka za sekoj vash problem, vinovnici gi napraete Albancite..

Vie imate problem se Grcija, albancite krivi.
Sega problem so Bugarija, pak albancite krivi. Eve nadvoreshen minister e od vasha strana, sredete go problemot, bash me interesira.

Na nas albancite ku.. ne ni cue shto imate vie so bugarite ili albancite.
Не дефокусирај тоа ви е класика тактика. Туку општо мислам, ако станете Христијани ќе има помалце криминал, помалце дилање дрога, трговија со луѓе и оружје, помалце полнење затвори низ Европа, и белким повеќе нобеловци. Христијанството ќе ви донесе културен напредок, е сега ќе мора да ги оставите гнасните работи кои ги спомнав или канунот сосе крвна одмазда и љубовта кон калашникови ама нема да ви фалит.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.093
Поени од реакции
4.704
Не дефокусирај тоа ви е класика тактика. Туку општо мислам, ако станете Христијани ќе има помалце криминал, помалце дилање дрога, трговија со луѓе и оружје, помалце полнење затвори низ Европа, и белким повеќе нобеловци. Христијанството ќе ви донесе културен напредок, е сега ќе мора да ги оставите гнасните работи кои ги спомнав или канунот сосе крвна одмазда и љубовта кон калашникови ама нема да ви фалит.
Ако станат христијани да си бараат црква во мајковината.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.849
Поени од реакции
10.199
Glupi glupi 3 drzhavi 4ta vo progres
Zamisli da bevme "pametni" kako vas
Не знам зошто мислиш дека Македонците те мразат.

Јас на пример кога ќе здогледам човеколика шпакла фаца одма ме обзема позитивно чувство бидејќи ме асоцира на домашно милениче.

Знам дека тоа суштество постои и живее само поради фактот што јас го хранам, на мој грб е.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.606
Поени од реакции
16.592
Glupi glupi 3 drzhavi 4ta vo progres
Zamisli da bevme "pametni" kako vas
Замисли 1912. Аустро-Унгарија да не ви дадеше независност, бидејќи имаа страв од тоа дека Србија ке ве заземе, или 1999. на Косово да не интервенираше „големиот брат“ со своите сојузници или пак 2017. и три години подоцна да не начекавте никогаш поволна ситуација да владеете во Македонија, секако со помош на големиот брат? Има една изрека се се враќа, се се плаќа, ке дојде и нашето време, не се секирајте. ;)
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.090
Поени од реакции
1.462
Не дефокусирај тоа ви е класика тактика. Туку општо мислам, ако станете Христијани ќе има помалце криминал, помалце дилање дрога, трговија со луѓе и оружје, помалце полнење затвори низ Европа, и белким повеќе нобеловци. Христијанството ќе ви донесе културен напредок, е сега ќе мора да ги оставите гнасните работи кои ги спомнав или канунот сосе крвна одмазда и љубовта кон калашникови ама нема да ви фалит.
Kolku nobel nagradi imate vie kako makedonci.. vo Kultura albancite se daleku ponapred od site vo Balkanot, osven Grcija.. Primer ti e Lipa, Ora, Istrefi.. site ovie se rodneni albanki od Kosovo.

Za nas albancite ne e problem verata, Albania e edna od najtolerantnite drzavi vo smisla na verata.

Lubovta kon kalashnikovot e od razni pricini (poveke potreba, od kolku zhelba ;) ), i vie sami znaete. No ete novite generacii veke go smenaat "lubovta".. Vashiot problem e deka zapoznaete nekoi albanci niz Skopje ili bilo kade, i gi stavete vo paket site Albanci.
 
Член од
23 април 2024
Мислења
214
Поени од реакции
517
Мултиетничкито министерство на груби.99 пишани како Македонци и 184 шипи не оделе на работа воопшто.Ништо чудно сите го знаевме ова ама дардан и пуно ни кажаа 70% од вработени се македонци па мора да е точно.Уште колку ги има вака вработени за време на власта на вазалот на дуи-сдш ќе треба сите министерства да се прочешлаат за да се дознае IMG_3969.jpeg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom