Сомнеж

Член од
14 јули 2024
Мислења
5
Поени од реакции
11
Мојата другарка го познава мојот дечко од самиот почеток на нашата врска.

Во почетокот не се сомневав, но последните месец дена се случува нешто чудно.

Често забележувам, скоро секој ден, на месингер да се активни во исто време (тоа и не е толку битно) но и одјавувањето од активност од месингер се случува , буквално во иста минута, речиси иста секунда.

Направив неколку screenshot слики, им ги покажав, но тие не признаваат.

Ме прават луда и љубоморна.

Ме инересира Ваше мислење, дали навистина е возможна таква случајност, секој ден, одјавување од активност на месингер-фејс во иста минута , доколку тие немале меѓусебна комуникација?
 
Член од
14 јули 2024
Мислења
5
Поени од реакции
11
Мојата другарка го познава мојот дечко од самиот почеток на нашата врска.

Во почетокот не се сомневав, но последните месец дена се случува нешто чудно.

Често забележувам, скоро секој ден, на месингер да се активни во исто време (тоа и не е толку битно) но и одјавувањето од активност од месингер се случува , буквално во иста минута, речиси иста секунда.

Направив неколку screenshot слики, им ги покажав, но тие не признаваат.

Ме прават луда и љубоморна.

Ме инересира Ваше мислење, дали навистина е возможна таква случајност, секој ден, одјавување од активност на месингер-фејс во иста минута , доколку тие немале меѓусебна комуникација?
Rolio
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
61
Поени од реакции
89
Мојата другарка го познава мојот дечко од самиот почеток на нашата врска.

Во почетокот не се сомневав, но последните месец дена се случува нешто чудно.

Често забележувам, скоро секој ден, на месингер да се активни во исто време (тоа и не е толку битно) но и одјавувањето од активност од месингер се случува , буквално во иста минута, речиси иста секунда.

Направив неколку screenshot слики, им ги покажав, но тие не признаваат.

Ме прават луда и љубоморна.

Ме инересира Ваше мислење, дали навистина е возможна таква случајност, секој ден, одјавување од активност на месингер-фејс во иста минута , доколку тие немале меѓусебна комуникација?
ne se sekiraj mozda se dopisuvaat ili si prakaat nudes ali toa nema da vlijae na vrskata uzivaj bitno e da uzivate u vrskata da se sakata ic ne mu se zamaraj nema gajle aj
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.666
Поени од реакции
8.124
Често забележувам, скоро секој ден, на месингер да се активни во исто време (тоа и не е толку битно) но и одјавувањето од активност од месингер се случува , буквално во иста минута, речиси иста секунда.



Ме прават луда и љубоморна.
 
Член од
14 јули 2024
Мислења
5
Поени од реакции
11
ne se sekiraj mozda se dopisuvaat ili si prakaat nudes ali toa nema da vlijae na vrskata uzivaj bitno e da uzivate u vrskata da se sakata ic ne mu se zamaraj nema gajle aj
Od kade takva ubedenost?
Jas poprvo bi ja prekinala vrskata.
Poveke me navreduva nivnata arigantnost, demek, glupavo e da i veruvash na socinalnite mrezhi!!
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
61
Поени од реакции
89
Od kade takva ubedenost?
Jas poprvo bi ja prekinala vrskata.
Poveke me navreduva nivnata arigantnost, demek, glupavo e da i veruvash na socinalnite mrezhi!!
kako sakas srce tvoe si iskreno ima arigantnost u pravo si toa ali osven nudes i nekoj erotski poraki ne znam drugo dali moze ali ako sakas proveri si nemaj gajle ajde ke opstanete nema nikakov somnez vo toa sekogas ima vakvi varijacii vo vrskite da ste zivi i zdravi se desava
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.750
Поени од реакции
36.433
Мојата другарка го познава мојот дечко од самиот почеток на нашата врска.Во почетокот не се сомневав, но последните месец дена се случува нешто чудно.Често забележувам, скоро секој ден, на месингер да се активни во исто време (тоа и не е толку битно) но и одјавувањето од активност од месингер се случува , буквално во иста минута, речиси иста секунда.Направив неколку screenshot слики, им ги покажав, но тие не признаваат. Ме прават луда и љубоморна.Ме инересира Ваше мислење, дали навистина е возможна таква случајност, секој ден, одјавување од активност на месингер-фејс во иста минута , доколку тие немале меѓусебна комуникација?
... нема што да се пишуваат барем не секој ден и во исто време да се логираат, а да им докажеш нешто што го имаат како „ти си луда“ „не е вистина“ демек, значи има тука простор за „дам ти дам“ и некој безобразен спој без да знаеш ти, другарка ти се пали на твојот дечко, зошто ти е дечко, тоа е женска природа на превземање на партнер од сопствена другарка, а твојот дечко се пали на неа, зашто ти е другарка, па му е интересна таква ситуација!
...инаку така се почнува прво со пишување, па со другарска средба, па љубовен спој и сето тоа ги пали што се поврзани со тебе!

... ако ти е убаво со него и не ти е сериозна врската терај и игнорирај го сето ова, ако те копка и сакаш детективски да докажеш, одбиј некогаш излегување со него и следи го дечкото да видиш дали во твоето отсуство ќе се сретне со другарка ти, барем тоа е лесно денес, никаде не може човек да се скрие без да го види некој!

...и ДА, да беше онака другарско пишување зошто не би рекле дека се допишувале, ништо страшно во денешно време, самото „непризнавање“ со право ти дава сомнеж, а најубаво е чиста сметка долга љубов, како би му било ти да се пишуваш со негов другар? :rolleyes:
 
Член од
14 јули 2024
Мислења
6
Поени од реакции
0
... нема што да се пишуваат барем не секој ден и во исто време да се логираат, а да им докажеш нешто што го имаат како „ти си луда“ „не е вистина“ демек, значи има тука простор за „дам ти дам“ и некој безобразен спој без да знаеш ти, другарка ти се пали на твојот дечко, зошто ти е дечко, тоа е женска природа на превземање на партнер од сопствена другарка, а твојот дечко се пали на неа, зашто ти е другарка, па му е интересна таква ситуација!
...инаку така се почнува прво со пишување, па со другарска средба, па љубовен спој и сето тоа ги пали што се поврзани со тебе!

... ако ти е убаво со него и не ти е сериозна врската терај и игнорирај го сето ова, ако те копка и сакаш детективски да докажеш, одбиј некогаш излегување со него и следи го дечкото да видиш дали во твоето отсуство ќе се сретне со другарка ти, барем тоа е лесно денес, никаде не може човек да се скрие без да го види некој!

...и ДА, да беше онака другарско пишување зошто не би рекле дека се допишувале, ништо страшно во денешно време, самото „непризнавање“ со право ти дава сомнеж, а најубаво е чиста сметка долга љубов, како би му било ти да се пишуваш со негов другар? :rolleyes:
ne ja plasi be nisto nema ajde ke bide samo neka misli pozitivna i gotovo
 
Член од
14 јули 2024
Мислења
5
Поени од реакции
11
... нема што да се пишуваат барем не секој ден и во исто време да се логираат, а да им докажеш нешто што го имаат како „ти си луда“ „не е вистина“ демек, значи има тука простор за „дам ти дам“ и некој безобразен спој без да знаеш ти, другарка ти се пали на твојот дечко, зошто ти е дечко, тоа е женска природа на превземање на партнер од сопствена другарка, а твојот дечко се пали на неа, зашто ти е другарка, па му е интересна таква ситуација!
...инаку така се почнува прво со пишување, па со другарска средба, па љубовен спој и сето тоа ги пали што се поврзани со тебе!

... ако ти е убаво со него и не ти е сериозна врската терај и игнорирај го сето ова, ако те копка и сакаш детективски да докажеш, одбиј некогаш излегување со него и следи го дечкото да видиш дали во твоето отсуство ќе се сретне со другарка ти, барем тоа е лесно денес, никаде не може човек да се скрие без да го види некој!

...и ДА, да беше онака другарско пишување зошто не би рекле дека се допишувале, ништо страшно во денешно време, самото „непризнавање“ со право ти дава сомнеж, а најубаво е чиста сметка долга љубов, како би му било ти да се пишуваш со негов другар? :rolleyes:
Ako si se dopaggat neka bidat zaedno, ke go prifatam faktot kako realnost.
Ljubovta ne e vechna.
Poveke
ne ja plasi be nisto nema ajde ke bide samo neka misli pozitivna i gotovo
Ne me plashi nishto,
Samo ne mozham da go prifatam faktot shto kako na drugarka i se otvoriv mnogu.
Mi treba samo nachin kako da gi soocham so vistinata i vo nivnite ochi ne izgledam ljubomorna i lazhliva, koja izmisluva i se glupira.
ne ja plasi be nisto nema ajde ke bide samo neka misli pozitivna i gotovo
[/QUOTE]
 
Член од
14 јули 2024
Мислења
2
Поени од реакции
1
Ako si se dopaggat neka bidat zaedno, ke go prifatam faktot kako realnost.
Ljubovta ne e vechna.
Poveke
Ne me plashi nishto,
Samo ne mozham da go prifatam faktot shto kako na drugarka i se otvoriv mnogu.
Mi treba samo nachin kako da gi soocham so vistinata i vo nivnite ochi ne izgledam ljubomorna i lazhliva, koja izmisluva i se glupira.
ne ja plasi be nisto nema ajde ke bide samo neka misli pozitivna i gotovo
[/QUOTE]
otkaci ja drugarkati togas i mirna glava
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
8.135
Поени од реакции
5.356
Абе деца,
младоста да ви ја имам,
ама не и паметот...
То "љубоморството" е заебана работа,
исто како и "љубовта".
А и тие "месенџери" одма ви прават кино у главите.
Ама ќе ти помине,
секое чудо за три дена.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.928
Поени од реакции
1.464
Ме прават луда и љубоморна.
Надвор 40 степени е, наместо вака онлајн да се нервираш, викни ја другарка ти на кафе со тебе и дечко ти и правете тројка...
Тој нека му ја мисли од каде ќе обезбеди телесни течности на ова жешко, штом е толку лаком.
 
Член од
14 јули 2024
Мислења
5
Поени од реакции
11
otkaci ja drugarkati togas i mirna glava
[/QUOTE]
Ja otkachiv, no mojata poenta e da gi dovedam pred svrshen chin da priznaat a ne da me pravat luda.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom