Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 јули 2024
Мислења
82
Поени од реакции
90
Posle 5 godini prestoj vo Germanija mozhite site da si podnesite za Drzhavjanstvo. I go vrajchate Bugarskito.
Makedonskoto si go chuvate
Со новите закони на Германија,да тоа е точно дека ќе може но ме интересира од агол на Македонец кој се пишува за етнички Бугар со цел да земе пасош дали понатаму во иднина би ја корегирал таа грешка и би го поништил бугарскиот пасош и би го повратиле матичен македонски пасош.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.363
Па добро бе, и синот ли зема да го шета на екскурзијата низ САД. До таму ли дојдоа мршојадциве политички...
Од сиромаштијата само нека зимаат. Карма ис а бич.
Ја очекував барем да се глуми некоја скромност некое време. Овие влегоа од одма во вмро- 2013 mode , со целото тоа курчење што ги красеше.
За на Ковачевски ќерката до клетви ја донесоа работата кога ја понесе во Рим.
 
Член од
2 април 2023
Мислења
111
Поени од реакции
297
ако навистина чекате ме интересира дали ако со тек на време се стекнете со друг странски пасош би се откажале од бугарскиот и би си го побарале македонскиот пасош назад?
Господине, јас имам 2 пасоша, бугарскиот ќе ми биде трет !
Од бугарски би се откажал само за Македонски, за Северномакедонски не.
 
Член од
14 јули 2024
Мислења
82
Поени од реакции
90
Господине, јас имам 2 пасоша, бугарскиот ќе ми биде трет !
Од бугарски би се откажал само за Македонски, за Северномакедонски не.
тоа ми се допаѓа,бугарскиот го земаш со цел да имаш влез во ЕУ и чим земаш друг ЕУ пасош ми е ок и прифатливо
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.825
Поени од реакции
18.508
Ова е најјака шизофренија до сега. Бугарски пасош/државјанство се добива ако некој од предците твои на официјален документ се потпишале ко Бугари, за да потомокот нивни кука по Југославија (во која не бил ни роден веројатно)... Што не идеш у Немачка со мк пасош ако си способен, м? Што ќе ти е бугарскиот пасош?
 
Член од
2 април 2023
Мислења
111
Поени од реакции
297
Ова е најјака шизофренија до сега. Бугарски пасош/државјанство се добива ако некој од предците твои на официјален документ се потпишале ко Буугари, за да потомокот нивни кука по Југославија (во која не бил ни роден веројатно)... Што не идеш у Немачка со мк пасош ако си способен, м? Што ќе ти е бугарскиот пасош?
Драг, Змеј господине, дали сте слушнале за поимот, да сте од мешана фамилија?
Живеев во странство 3години со мк пасош, се вратив короната кога беше, кога веќе толку те интересира
и не никој од предците не се потпишал дека е Бугарин, кој е СПОСОБЕН, ќе се снајде, позз
П.С. Од се што напишав на темата само човек со IQ на просечна собна температура ќе заклучи дека “кукам“ за Југославија
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.825
Поени од реакции
18.508
Па добро де, оди и сега со мк пасош, си бил способен, си се снашол, што ќе му е бугарски пасош на способен човек?
 
Член од
2 април 2023
Мислења
111
Поени од реакции
297
Па добро де, оди и сега со мк пасош, си бил способен, си се снашол, што ќе му е бугарски пасош на способен човек?
За да може да отворам јавна куќа во Холандија, ајмо КУРВЕЕЕ
 
Член од
14 јули 2024
Мислења
82
Поени од реакции
90
За да може да отворам јавна куќа во Холандија, ајмо КУРВЕЕЕ
ако имаш навистина бугарско потекло како што спомнавте од страна на еден родител ние немаме ништо против тоа напротив природно е да си побарате.Проблемот лежи што Бугарската политика злоупотребува свој пасош за политичка цел што е прљаво и нефер.
Исто е вината и од македонска страна или било која друга етничка група.Зошто не работат како секој човек од 3 до 5 години и преку природен пат се стекнат со документи и да поминат преку потешкиот пат на филтер?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.306
Поени од реакции
16.385
Ова е најјака шизофренија до сега. Бугарски пасош/државјанство се добива ако некој од предците твои на официјален документ се потпишале ко Бугари, за да потомокот нивни кука по Југославија (во која не бил ни роден веројатно)... Што не идеш у Немачка со мк пасош ако си способен, м? Што ќе ти е бугарскиот пасош?
Бугарски пасош се добиваше со потврда на некое здружение од Струмица испечатена на тоалет хартија. Тоа е баш официјален документ за потекло.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.666
Поени од реакции
8.124
Украинска журка со мажи способни за мобилизација.

Поучно видео
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.363
Украинска журка со мажи способни за мобилизација.

Поучно видео
Пичињана позади :ljubove::cool:
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.174
Поени од реакции
8.480
Украинска журка со мажи способни за мобилизација.

Поучно видео
ама овие се проруски организирани па затоа не сакаат да се борат, не дека не сакаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom