Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.447
Поени од реакции
40.311
Трениран снајперист не би пукал во глава туку во центар на маса (торзо) , особено што Доналд мрда со главата цело време, не е статива ко Џо.
Трениран снајперист не би пукал со AR15 платформа бидејќи е 5.56мм калибар и еден метак може да не е доволен. Лапуа 308" или 7,62х51мм би завршиле работа совршено.
Снајпери со AR15 платформа се фоките и они мавнаа троен хедшот симултано (Капетан Филипс), разликата е:
1. Фоките имаат подобар тренинг
2. Фоките пукаа со ХК416 (AR15 платформа)
3. Фоките имаа 16 часа подготовка пред да пукнат, типот имал 7 минути вклучувајќи и позиционирање
4. Фоките имаат посебна скапа муниција што типот ја немал

Ако приметите на видеото, Трамп ја мрдна главата, дел од секунда пред да биде застрелан. Тоа стручно се вика 'имање среќа во газот'. Ова не може да се исценира, кој сака нека е. Ова е вистински обид за убиство, убиецот не е тотален аматер, ама не е ни врвен снајперист. Ако Трамп не ја мрднеше главата во последен момент, сега америте ќе беа во граѓанска војна.

Интересно е што медиумите одма го идентификуваа убиецот, а типот се јави да каже дека не е он. Се тоа додека имаме мртво тело на убиец. Е јебига, матно е уште.

Велешани сега жнеат паричиња на најјако
го ставаш фејк њузот Давидов, кога ФБИ го има идентификувано типчето.

 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.340
Поени од реакции
31.209
го ставаш фејк њузот Давидов, кога ФБИ го има идентификувано типчето.

Aко ликот е патси како што веројатно ќе испадне дека е, извесно му било доставено доволно квалитетно оружје а 150 метри навистина не се многу.
Автоматски споено мислење:

 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.642
Поени од реакции
20.644
@Vanlok брат,набави ли си амфетамин на време.Ск три д'на нема да спиеш како после седми октомври.
Ти брат имаш највише афтоматски споени мислења у историју на форуми.
Ни Лорд Бебо не ти е раван.

Да си жиф и здраф,лупни едну линију и од мене.
:icon_mrgr:
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
го ставаш фејк њузот Давидов, кога ФБИ го има идентификувано типчето.

Фино си кажав дека медиумите рекле едно а типов друго. Фино си реков дека е интересно а матно, значи не знаеме што е вистина, ама Давидов е крив.
Клипот можеби е фејк, можеби е некој што личи на него, или можеби е сниман пред настанот за да направи конфузија, или Боже сачувај CNN да има грешна информација.
Едно е сигурно, никој не испаднал на крај со тебе, па ни самиот ти.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.698
Поени од реакции
3.854
Па добро за некои што обожаваат Холивуд и редовно не пропуштаат да изгледаат филм од нивната мегаиндустрија , очекував да бидам редок на форумов што не ја купува глупоста.
9/11 , 6 јануари, оружја за масовно уништување и не ми текнува што уште...
И пак верувате на измислиците во Америка.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
430
Поени од реакции
905
@Vanlok брат,набави ли си амфетамин на време.Ск три д'на нема да спиеш како после седми октомври.
Ти брат имаш највише афтоматски споени мислења у историју на форуми.
Ни Лорд Бебо не ти е раван.

Да си жиф и здраф,лупни едну линију и од мене.
:icon_mrgr:
Ne ne za likot mora da se napravi a i ke pisam u temata sto bi promenile i ke dadam sugestija da mozes da ignoriras odreden clen na odredena tema. Znaci on sho ke pise vo temata NBA 2024, citliv e postot, dava razmisluvanje i razviva diskusija i red drugi temi.. ama temine kako presvrtnica za ukraina, politicki slucuvanja u izrael i ova sea so trump ja ne znam tie linkovi sho gi postira od kaj naogja tolku vreme da zamara. Samo ignore na odredena tema, mislam nisto licno protiv tebe @Vanlok top coece si, samo sho zamaraat linkovive a ne bi sakal da te ignoriram permanentno za site temi.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.385
Поени од реакции
12.093
Не ми се верува дека првично СНН напиша дека Трамп се сопнал :pos:

Леле како се печени овие, квази новинарска куќа да ги превземе Маск и да им ја ебе матер на тос воук џганот собран што е.
 
Член од
14 јули 2024
Мислења
69
Поени од реакции
66
Ванлок ги одржува и постира сите политички теми со добри линкови и текстови и што е до мене одличен е во таа работа и одржува дискусија активна и го читам редовно .
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom