Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.253
Поени од реакции
8.884
Тоа е инфраструктурен проблем на најгусто населената Општина во државата.

23 години ова општина нема видено инвестиција од Град Скопје и Владата.

Во истиот период:

-Се изгради булеварот Борис Трајковски во Кисела Вода, инвестиција 3,7 милиони евра, цела Влада беше ангажирана за да се изгради.

-Булевар Асном во Аеродром, 1.1 милион евра.

-Булевар Србија, 2.5 милион евра.

-продолжение на булевар Србија 820 илјади евра.

-реконструкција на Партизанска 1.4 милиони евра.

-изградба на булевар Теодосиј Гологанов 1.4 милиони евра.

-реконструкција на булевар Теодосиј Гологанов 700 илјади евра.

-булевар Киро Глигоров 1.8 милиони евра

-Илинденска 3.3 милиони евра.

Што ли јас пишувам, милиони лапнавте за барокни фасади на приватни згради.

Цел народ ви зависи од државна цицка, не од вчера туку последните 100 години.

Македончето е како аздисаните тинејџери на фејсбук со статусот : Има кој да работи за мене. (Све на готово)
За да разбереш зошто - погледни што работи Министерот за надворешни работи на Казахстан Назира Нурбајева и спореди со тоа што работеше твојот Бујар Османи кој во својство на Министер за надворешни работи одеше на посета кај ситен криминалец и дилер и странски агент кој работеше против интерeсите на државата чиј министер беше токму тој самиот.

1720729674836.png
1720729701740.png
Сега барајте инвестиции од Пендиков.
 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.960
Поени од реакции
24.159
Тоа е инфраструктурен проблем на најгусто населената Општина во државата.

23 години ова општина нема видено инвестиција од Град Скопје и Владата.

Во истиот период:

-Се изгради булеварот Борис Трајковски во Кисела Вода, инвестиција 3,7 милиони евра, цела Влада беше ангажирана за да се изгради.

-Булевар Асном во Аеродром, 1.1 милион евра.

-Булевар Србија, 2.5 милион евра.

-продолжение на булевар Србија 820 илјади евра.

-реконструкција на Партизанска 1.4 милиони евра.

-изградба на булевар Теодосиј Гологанов 1.4 милиони евра.

-реконструкција на булевар Теодосиј Гологанов 700 илјади евра.

-булевар Киро Глигоров 1.8 милиони евра

-Илинденска 3.3 милиони евра.

Што ли јас пишувам, милиони лапнавте за барокни фасади на приватни згради.

Цел народ ви зависи од државна цицка, не од вчера туку последните 100 години.

Македончето е како аздисаните тинејџери на фејсбук со статусот : Има кој да работи за мене. (Све на готово)
А и ова не е ништо во споредба со земјите од Европа и светот. Булевар Велингтон во Англија неброено милиони евра, естрада Гарибалди во Италија мало богатство, авенија Ото Фон Бизмарк во Германија ги кошташе вреќи злато, а за Еквадор да не збориме, само клучката и надвозникот над автопатот Симон Боливар ги олеснија од буџет колку 10 годишни приходи на фабриката на Голден Игл. И при сето ова нити една пара инвестиции за Албанците, нивните интеграции и потреби. И после Албанците диале дрога, проституирале жени и вршеле тешки криминали и насилства. А што треба да прават?
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.973
Поени од реакции
10.619
Абе го нема нешто форумскиот Илир Селмани, нашиот пуњо, да не заминал на аџилак и уште не е вратен?
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.133
Личи на тежок scam ова ѕа Ред Бул, ама ете некој се упецал :D

Башка, не знам зошто на албанци би им сметало ако се прави ваква промоција само за македонци. Они се секако навлечени на Golden Eagle и Ред Бул не го есапат ни 2%.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.506
Поени од реакции
5.263
Најгнасната пропаганда што сум ја видел од албански медиум,а сум ги видел многу, како сеуште овој нацист фуркан се води за новинар незнам.
Само Бугарите предничат со нивната пропаганда дека во Македонија има кампови за правење Македонци од некакви бугари.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.465
Поени од реакции
22.062
Најгнасната пропаганда што сум ја видел од албански медиум,а сум ги видел многу, како сеуште овој нацист фуркан се води за новинар незнам.
Само Бугарите предничат со нивната пропаганда дека во Македонија има кампови за правење Македонци од некакви бугари.
Ова да беше вистина за секунда 100 учки ќе се собереа да ја кренат болницата.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
999
Поени од реакции
3.989
Најгнасната пропаганда што сум ја видел од албански медиум,а сум ги видел многу, како сеуште овој нацист фуркан се води за новинар незнам.
Само Бугарите предничат со нивната пропаганда дека во Македонија има кампови за правење Македонци од некакви бугари.
Ова е класика палестинска т.е исламска бљувотина пропаганда со бебиња и болници па ја носат на дискриминација. Ако не им се свиѓаат нашите болници нека си ги носат во тирана и турција малите бубашваби
Автоматски споено мислење:

Инаку да имавме некакви служби во државава ликови ко фуркан, ахмети итн вклучително и сите што го менуваа името од минатата гарнитура секоја недела ќе паѓаа ко круши во црна хроника
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.080
Поени од реакции
41.373
треба една забрана да му дадат на типчево од клинички, гледам само таму ровари.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.367
Поени од реакции
17.498
Neka idat kaj nivni da se lecat, ednostavno e. Ama nemaat kaj kogo, bidejki decata im ucat tepanje, bodenje i ubivanje kaurcinja, dilanje i sl., kniga e haram za niv.

Ova e najprostata, najodvratna, najtipicna muslimanska propaganda, svojstvena za niv i nivnite islamski braka. Cel zivot da se place zbori za poseben mentalitet.
Автоматски споено мислење:

треба една забрана да му дадат на типчево од клинички, гледам само таму ровари.
Ke mu stavat naskoro, bidi siguren.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.270
Поени од реакции
21.233
Каква пичкетина од човек е овој Фуркан. Кога го апсеа и му стегнаа кривична дека се притепувал и ја нападнал полицијата на фудбалскиот натпревар, плачеше на сите страни за намерно кревање меѓуетнички тензии, жртва се правеше дека го апсат пошто е албанец. Се занесуваше со некакви ексклузивни стории за лажни изборни анкети, а на крај самиот испадна најголемо магаре кое се удави во сопствените лаги и фејк "скандали и ексклузиви".

Сега, медицинската сестра се одмаздувала кај бебето, бидејќи мајката не го зборувала македонскиот јазик. Како е толку сигурен во тоа и која е потребата за вадење таква констатација? Нели е против кревање меѓуетнички тензии?

Не дека нема стоки од луѓе низ болниците и институциите, мене воопшто не ме чуди да се погодила на смена некоја таква кокошка, исфрустрирана, нервозна, мрдната, која можеби го удрила или штипнала детето, ама овој неталентираниов новинар, кој е против кревање меѓуетнички тензии, со кое право вади таков наратив во јавност, без да се испита целата ситуација!?
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.183
Поени од реакции
1.712
Малце добри вести од соседството. @puno еве една од причините зошто тие од Албанија се Албанци а вие сте шиптaри.

O drag Ajnshtajn, ti se sgolemuval srceto posledno vreme, mnogu pohrabar mi izgleduvash :D

Shto i da sme, albanci, Albanci, ariani, iliri, ovde ke zhiveeme zasekogasash, "Exhel" ke vi se napraeme.


Za da ti bide pojasno:

"Oд кога сонцето ја загрее оваа земја, ние сме тука, и додека не престане да грее ние ќе бидеме тука"

Dobra nok, drugar.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom