ТИФОМАНИЈА!

fisherman89

ОХРИДСКА АРМИЈА
Член од
24 април 2024
Мислења
16
Поени од реакции
60
Црвено црниот свет се шири на секое поле. Откако се покажа целосна доминација со графити, продолжуваме и со налепници. Досега незамислива бројка на налепници, секој град, секое маало. Светот во боите на клубот!
Групата веќе ги контактираше сите екипи, од сите градови и места од каде што беа нарачани.
За првата тура на налепниците, нема да има отворена продажба, додека истите ќе може да се купат пред првиот домашен натпревар сезонава. А до тогаш само лепи!
Прегледај го приврзокот 422829

Прегледај го приврзокот 422828

Прегледај го приврзокот 422830
Дали чоек да ви се смејт или да плачит, сите си знајме Охрид, Битола, Куманово, Велес итн си имаат СВОИ клубови со СВОИ бои кои гордо ги носат и слават а овај вашиов клуб Вардар СКОПЈЕ да си го чувате кај вас и не ни требат вашиве бои.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
696
Поени од реакции
2.872
Дали чоек да ви се смејт или да плачит, сите си знајме Охрид, Битола, Куманово, Велес итн си имаат СВОИ клубови со СВОИ бои кои гордо ги носат и слават а овај вашиов клуб Вардар СКОПЈЕ да си го чувате кај вас и не ни требат вашиве бои.
Вардара до Токија и назад , уба замисла имат нешто како цела Србија за Ѕвезда или далмација за Хајдук. Ама домашниот есап не му излегва на пазар. Освен некој места на истокот, другите никој не ги есапи туку спротивно Вардар е еден од најомазените клубови во Мк, од х причини. Ги залажа моментот со европските титули а уствари кај нас и за Шкендија имаше луѓе зошто ја претставувал државата:tapp:
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.568
Поени од реакции
9.044
Според мене вашата гледна точка на стикерите е сосема промашена, кој црта/л графити и знае за BNE нека ми пише во ПП ќе дискутираме, затоа што не верувам дека некој овде би сфатил па макар и мал дел од тоа што ќе го пишам.
 
Член од
2 септември 2019
Мислења
220
Поени од реакции
1.416
Се разочарав зошто нема стикер со Штип?
Да чекаме во следната тура или?
Лозари мито нели пушти автобус бе даа, види педерче...
 
Член од
28 јули 2022
Мислења
44
Поени од реакции
391
Вардара до Токија и назад , уба
Да бидеме реални, само Битола, Прилеп, Кавадарци и градови кај што има мнозинство шипурки не навиваат за Вардар. Иако и од овие градови имаше луѓе во Јане на ракомет кога Вардар газеше и ја покоруваше Европа.
Времето ќе каже кој за кого е :D:D
НАВИВАЧИТЕ НА УДАР, КОЈ ЌЕ СНОСИ ОДГОВОРНОСТ?

Четврток, 11.07.2024. Првото европско издание на Тиквеш, против екипата на Бреидаблик, за жал во Скопје на арената Тодор Проески, со услови какви што имаме. Од самиот почеток, сите коцки се местеја против навивачите. Работен ден, денови на рестрикција за давање одмор од работа поради годишните одмори, голем дел од луѓето по Хрватска и Германија. И покрај се, Лозари најавија присуство на натпреварот (без некоја посебна мобилизација или „инвазија“ како што вели @ВремеЕЗаПиво (не знам кај го прочита тој збор, навикнати се да манипулираат).

Два дена пред натпреварот. Поради „временските услови и високите температури“ натпреварот се поместува во 20:30ч. ХА!? Автоматски, сите што се втора и трета смена на работа не можат да присуствуваат, да не збориме за дечки од Чкембари кои сакаја да се присутни, но немаше никаква можност за тоа (овен ако се невработени). Одиме понатаму, Лозари покрај се, најавуваат присуство во голем број.

Еуфоријата во Кавадарци беше силна, колку што беше силно и разочарувањето за неможноста за присуство на огромен број навивачи, меѓу кои сум и јас.

Дојде четврток, ден за „текма“. Собирот на Лозари е во 17 часот. Околу час пред собир, пристигнува информација од автобуските превозници во Кавадарци, каде никој од нив не сакал да излезе во пресрет на навивачите и да ги однесе во Скопје, и тоа нормално за пари, како и секогаш повисоко од тоа што треба. А истите превозници беа договорени 2 недели пред натпреварот. Овде нешто смрди!

Собирот веќе започнат, Лозари абнормално брзо најдоа превоз од друг град, кој требаше да се организира, да дојди прво до Кавадарци, па после да ги носи за Скопје. Присутните навивачи преразочарани. Нешто што досега се случувало во минимална мера. Апсолутен бојкот и непочитување на навивачите и клубот.

Време е за тргнување, а превоз нема! Автобусите што дојдоа од страна, преполни, тргнаја. За сите останати, мораше да се организира превоз во сопствена режија, со автомобили. Доста луѓе се повлекоја од одење, бидејќи веќе беше премногу доцна (дури и навивачите кои тргнаја први со автобус и коли, стигнаја на полувреме).

Ударот продолжува таму. Нормално како секогаш, паркинг на 30 минути кортео до арената. Па спорење од сините, па карти и претрес, си знаете како оди редот во Скопје. Веќе дојде полувреме. Во меѓувреме, акредитација за влегување на фотограф на Лозари во терен, нема! За делото понатаму, знаат и ќе знаат само присутните на натпреварот. Можност за фотографија и видео извештај од терен немаше.

Бројката, според сите услови, и во споредба со најавата на Лозари, беше ОДЛИЧНА. Посебно фактот што копот беше исполнет стрикно со навивачи, не со обични фанови. Голема пофалба за активирањето на доста млади, кои вчера беа клучни за солидната бројка на трибината, од причина што секој вработен (а да не е прва смена), не можеше да присуствува на натпреварот. Некој мрч проба да пишува за бројката на Лозари од вчера, а свесен е - не дека не е, дека во Македонија само две групи (понекогаш) се собираат толку народ само навивачи и во друг град, и тоа за викенд.

Овие „берачите“ е срамота да ги коментирам. (Се надевам сликата не е објавена на официјален профил, туку изрежирана од кајганџии). Црвената маица беше испечатена во преку 3000 примероци од страна на клубот (читај М..) и ги фрлаја (во буквална смисла на зборот) на кој стигнат по плоштад и на собир за финалето. Пензионери се испотепаја за да земат. Инаку, срам му е на навивачите да ја носат таа маица, и ретко кој воопшто земал таква од нив, заради начинот на добивање на истата. Десно, „Никогаш Заборавени“ маица од меморијален турнир, овој пат подобрени не ја превртиле. Истата мајца беше во отворена продажба на турнирот, па дури и екипи од друг град си купуваа и си ги носат без проблем. Само една група може да се слика со маица од меморијален турнир (каде не се ни спомнува името на групата) како титула. За споредба само, да се сликаме со маица, макар и знаме, од Саздо, сите медиуми и групи ќе плукаат по нас. Ама тоа е нешто што нашата група и било која нормална друга не би го направила, посебно не за пусти поени дека се водела некаква акција во Скопје против Лозари. Знаете каде се Лозари, и каде е кортеото до арената.

Денот помина, спомените останаја. Едно е важно - ИСПИШАВМЕ ИСТОРИЈА!
Фото извештај верувам ќе има, од некој телефон сликано од трибина. Не беше дозволено да влезе во терен фотограф на групата за слика и видео извештај.

(Не ми враќајте reply на писанието, дојдов само изреволтиран да ги отворам картите што се случува на терен). До следно видување.
Зборот инвазија беше само обична метафора, немој со реферат да си го оправдуваш минусов голем како Монт Еверест.
После 1000 години играте Европа, вие доаѓате 2 буса од кој 1 бус сте дечки што седат на столче и другите се девојчиња.
Та преку кур муабетиве Германија, Америка и Австралија...Мислиш Камбоџа сте, сиромаштија и наркомани, жив човек не останал да дојде на утакмица.
Бевте убави и чесни деца кога игравте 3та лига, моментално сте кратери Кратово.
Иначе да, кратко траеше нивното, натаму иде и вашето...
И не ширете по кавадарчани кои се тука на факс и со работа бош муабети дека ќе бидат тепани низ Скопје, зашто пред се дечките се македонци, а во градов со други си иаме проблеми. (Не го негирај ова, преку 10 кавадарчани ми го имаат муабетов направено)
Ве чекаме на градски, или ќе барате дозвола од браќата..??
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2024
Мислења
59
Поени од реакции
87
Да бидеме реални, само Битола, Прилеп, Кавадарци и градови кај што има мнозинство шипурки не навиваат за Вардар. Иако и од овие градови имаше луѓе во Јане на ракомет кога Вардар газеше и ја покоруваше Европа.
Времето ќе каже кој за кого е :D:D

Зборот инвазија беше само обична метафора, немој со реферат да си го оправдуваш минусов голем како Монт Еверест.
После 1000 години играте Европа, вие доаѓате 2 буса од кој 1 бус сте дечки што седат на столче и другите се девојчиња.
Та преку кур муабетиве Германија, Америка и Австралија...Мислиш Камбоџа сте, сиромаштија и наркомани, жив човек не останал да дојде на утакмица.
Бевте убави и чесни деца кога игравте 3та лига, моментално сте кратери Кратово.
Иначе да, кратко траеше нивното, натаму иде и вашето...
И не ширете по кавадарчани кои се тука на факс и со работа бош муабети дека ќе бидат тепани низ Скопје, зашто пред се дечките се македонци, а во градов со други си иаме проблеми. (Не го негирај ова, преку 10 кавадарчани ми го имаат муабетов направено)
Ве чекаме на градски, или ќе барате дозвола од браќата..??
od bitola edvaj cekaa liga sampioni da pocne da doagjaat da idat na rakomet porano ok decki bea prilep onoj deckoto sho navivase sekoj den postovi za vardar sigurno imalo i od kavadarci. A ova stvarno mesto da se nakrcaat 400-500 dusi na gradski evropa igraat oni mala brojka ali toa e
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.512
Поени од реакции
10.092
@VardarVoSrceto Кај се бе стварно? :icon_mrgr:
Мене еден јак човек ми кажа дека ќе има најкасно до петок, а уште ништо не сум добил и што сега наивен сум? Башка имам возено надвор од Скопје (значи љубовта кон Вардар ми е докажана) не знам што е проблемот?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.661
Поени од реакции
70.752
@VardarVoSrceto Кај се бе стварно? :icon_mrgr:
Мене еден јак човек ми кажа дека ќе има најкасно до петок, а уште ништо не сум добил и што сега наивен сум? Башка имам возено надвор од Скопје (значи љубовта кон Вардар ми е докажана) не знам што е проблемот?
За сите сомнителни налепници, виновни излегоа Форум екипа... :D
 
Член од
28 јули 2022
Мислења
44
Поени од реакции
391
21-ви век, 2024 година, уште се чудат луѓево што и како зашто правиме...
Абе учете, земете некоја прича, макар и украдена, кренете си сами на себе летвичката, нека заживее малце ултрасот во Мк..
П.С. И како и до сега, пијте некое пиво, викенд е :ајнапиво: :ајнапиво:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom