Криминалци и криминални групи во МК

A

Ali Pasha

Гостин
ќе ви се враќа и за жал деца ќе страдаат

мислам, кармички, немој некој да си помисли дека инсинуирам оти на каурите у Македонија ќе им текне да израмнуваат сметки
не, нашата правда ќе доде однадвор
Не се секирај, ниту на арнаутите им текнува тоа систематски да го прават. Едноставно карма од Господ, ви се враќа.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.901
Поени од реакции
5.749
Бтв, Господ ви враќа за тоа што сте им правеле на албанците 50 години комунизам + 10 години до 2001ва. Можеби ако треба нешто да се раскусуриме, ќе ни враќа и нас ;) .
Слабо познавање имаш по предметот Историја.Би ти препорачал да го слушаш на youtube најголемиот албанолог на светот Каплан Буровиќ и да дознаеш кој и што правел тука на балканот.
 
A

Ali Pasha

Гостин
Слабо познавање имаш по предметот Историја.Би ти препорачал да го слушаш на youtube најголемиот албанолог на светот Каплан Буровиќ и да дознаеш кој и што правел тука на балканот.
Слaбо познавање по Историја и ти? „Најголемиот“, хахаха. Колку познаваш албанолози, еден??
Бтв, малтретиран од режимот на Енвер Хоџа, што можеш да очекуваш од него. Плус овој е деклариран србин, Ресули иначе му е првото презиме, воопшто не се зема релевантен, со ваква биографија. Избеган од Југославија 60тите години, уапсен од режимот во Албанија после неколку години, и нормално нормален од таму не се излегува, за да после падот комунизмот се декларираше србин. Јака му душа се што поминал. Иначе имам негде по дома и негова книга, бидејќи татко ми го почитуваше како политички затвореник и ги купуваше неговите книги.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.787
Vie ste naj smesnata nacija vo Balkan, zatoa sto ni ne ja znaete vasat historija ni vasata idnina :D
небитно ни е нас што мислите вие или Бугарите, Грците или Американцте за нас

Нас ни е битно Путин да ви ебе матер у пичка топ-тан (со Америка, со Косово, ЕУ... и со нас тука секако)
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.901
Поени од реакции
5.749
Слaбо познавање по Историја и ти? „Најголемиот“, хахаха. Колку познаваш албанолози, еден??
Бтв, малтретиран од режимот на Енвер Хоџа, што можеш да очекуваш од него. Плус овој е деклариран србин, Ресули иначе му е првото презиме, воопшто не се зема релевантен, со ваква биографија. Избеган од Југославија 60тите години, уапсен од режимот во Албанија после неколку години, и нормално нормален од таму не се излегува, за да после падот комунизмот се декларираше србин. Јака му душа се што поминал. Иначе имам негде по дома и негова книга, бидејќи татко ми го почитуваше како политички затвореник и ги купуваше неговите книги.
Еве ти друг од Албанија:
 
Член од
25 август 2023
Мислења
360
Поени од реакции
651
Vie ste naj smesnata nacija vo Balkan, zatoa sto ni ne ja znaete vasat historija ni vasata idnina :D
Kazimi ja vasata istorija i sto imate vie so Albancite? Haahha nemoj te molam vakva tema vie ste od kavkaz od dagestan od tamu dojdeni muslimani i se pravite albanci a ne ve priznavaat duri ni vo albanija kako albancite… ne tropaj te molam da ne ja gadime temava za istorija shhh skender beg go slavite a on vojuval protiv muslimanite Albanskoto zname e hristijanski znak za pobedata na hristijanstvoto vrz muslimanstvoto dvoglav orel… kaj e mesecinata na znameto ako e muslimansko? Haha kuti i ne odi ponatamu
Автоматски споено мислење:

Слaбо познавање по Историја и ти? „Најголемиот“, хахаха. Колку познаваш албанолози, еден??
Бтв, малтретиран од режимот на Енвер Хоџа, што можеш да очекуваш од него. Плус овој е деклариран србин, Ресули иначе му е првото презиме, воопшто не се зема релевантен, со ваква биографија. Избеган од Југославија 60тите години, уапсен од режимот во Албанија после неколку години, и нормално нормален од таму не се излегува, за да после падот комунизмот се декларираше србин. Јака му душа се што поминал. Иначе имам негде по дома и негова книга, бидејќи татко ми го почитуваше како политички затвореник и ги купуваше неговите книги.
Te gledam malce kako po nacitan izgledas siguren sum deka barem sredno imas zavrseno, sakas da mi kazes deka sistematizacijata e protiv vas poradi toa sto nemate vraboteni koj ne idat na rabota a zemaat plata? Pa do pred 2001va spomnuvas zosto nemalo albanci vo institucii pa zosto od 100 dusi 99 bile nepismeni be druze prifati ja realnosta , bolnici izgradivte se zapalija lugje , vi dadoa da rakovodite celi avtobusi se palea lugje umiraa katastrofa napravivte od drzavava i sea Makedoncite se krivi zosto ne vi davale rabota? Pa imaj skolo ti imaj znaenje pa zosto nekoj da ne ti dade ako znae deka te biva? Ama ako znae deka ke si krlez koj ke cica samo sigurno nema da te saka.
 
A

Ali Pasha

Гостин
Te gledam malce kako po nacitan izgledas siguren sum deka barem sredno imas zavrseno, sakas da mi kazes deka sistematizacijata e protiv vas poradi toa sto nemate vraboteni koj ne idat na rabota a zemaat plata? Pa do pred 2001va spomnuvas zosto nemalo albanci vo institucii pa zosto od 100 dusi 99 bile nepismeni be druze prifati ja realnosta , bolnici izgradivte se zapalija lugje , vi dadoa da rakovodite celi avtobusi se palea lugje umiraa katastrofa napravivte od drzavava i sea Makedoncite se krivi zosto ne vi davale rabota? Pa imaj skolo ti imaj znaenje pa zosto nekoj da ne ti dade ako znae deka te biva? Ama ako znae deka ke si krlez koj ke cica samo sigurno nema da te saka.
Не бе јас со основно сум, ама те читам тебе , просто човек да ти се восхитува, каков стил, без граматички грешки, со пунктуални хирушки прецизни пресеци, стопосто постдокторатура имаш завршено во Стенфорд или Беркелеј.
Дај кажи ни малце повеќе за себе, да се фалиме дека барем виртуално имаме ваков пријател.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.238
Поени од реакции
37.009
ќе ви се враќа и за жал деца ќе страдаат
...и би деца токму од карма,

2.jpg
220px-Второ_сардисување_на_Лешочкиот_Манастир.jpg

...манастирот досега бил двапати сравнат со земја, првпат во 1690 година Турците Отомани го разурнале целиот комплекс со се' црквите,

...а вторпат манастирот го кренале во воздух албанските терористи за време на конфликтот во 2001 година, од тогаш во село Слатино случајно или не, карма или не, почнале да се раѓаат деца со хендикеп, најчесто со аномалии без екстремитети, со што селаните Слатичани од абански етникум веднаш реагирале дополнително преку свои надворешни врски во ЕУ да се помогне да се изгради црквата со што за кратко време се издигна од темел, а со тоа случајно или не, почнале да се раѓаат нормални деца без хендикеп.
 
A

Ali Pasha

Гостин
...и би деца токму од карма,

Прегледај го приврзокот 422179
Прегледај го приврзокот 422180

...манастирот досега бил двапати сравнат со земја, првпат во 1690 година Турците Отомани го разурнале целиот комплекс со се' црквите,

...а вторпат манастирот го кренале во воздух албанските терористи за време на конфликтот во 2001 година, од тогаш во село Слатино случајно или не, карма или не, почнале да се раѓаат деца со хендикеп, најчесто со аномалии без екстремитети, со што селаните Слатичани од абански етникум веднаш реагирале дополнително преку свои надворешни врски во ЕУ да се помогне да се изгради црквата со што за кратко време се издигна од темел, а со тоа случајно или не, почнале да се раѓаат нормални деца без хендикеп.
Уште веруваш во Дедо Мраз?
Гнасен чин беше уривањето на манастирот, ама да веруваш во овие бајки на некои "патриотски" портали со толку години на грбот, е за плачење.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.238
Поени од реакции
37.009
Уште веруваш во Дедо Мраз?
Гнасен чин беше уривањето на манастирот, ама да веруваш во овие бајки на некои "патриотски" портали со толку години на грбот, е за плачење.
...сум разговарала со постар човек од Слатино (не е Дедо Мраз), а ситуацијата не е за смеење и измислување, а ова што го напишав никаде го нема по портали.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom