Фан Клуб: Вардар

Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.092
Поени од реакции
1.781
Нема никакви изјави, информации во кој правец се движи работата и затоа тука секој шпекулира, секој мисли дека дошол до некои информации па ги споделува и се јавува нервоза кај сите нас. Сите сакаме да знаеме што се случува дали ќе не биде или не, и тоа дали ќе не биде на долгорочен план дали има идеа каде ќе тера Вардар, не само инстант успх за некој да си ги испере парите или за купување политички поени.
И во недостаток на официјални информации се јавува нервоза кај членовите и секој си го брани мислењето и се почнува и со навреди, напади меѓусебни и се создава многу лоша атмосфера.
Информации(не мора до детаљ) од состаноците треба да имаат сите членови и симпатизери не само од раководството, па на крај нели Вардар-клуб на народот?
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.566
Поени од реакции
3.843
Нема никакви изјави, информации во кој правец се движи работата и затоа тука секој шпекулира, секој мисли дека дошол до некои информации па ги споделува и се јавува нервоза кај сите нас. Сите сакаме да знаеме што се случува дали ќе не биде или не, и тоа дали ќе не биде на долгорочен план дали има идеа каде ќе тера Вардар, не само инстант успх за некој да си ги испере парите или за купување политички поени.
И во недостаток на официјални информации се јавува нервоза кај членовите и секој си го брани мислењето и се почнува и со навреди, напади меѓусебни и се создава многу лоша атмосфера.
Информации(не мора до детаљ) од состаноците треба да имаат сите членови и симпатизери не само од раководството, па на крај нели Вардар-клуб на народот?
Така е, Вардар е клуб на народот.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
899
Поени од реакции
1.708
Што и да биде, нека биде во корист на Вардар.
Ќе има сигурно инфо наскоро, џабе препукување овде.
Зар мислите дека ако има нешто конкретно до сега немаше да објават, оставете го моменталното раководството, да не си им во кожа. Не е лесно нивниот досегашен труд и ангажман одеднаш да биде залуден и Вардар да го превземе некој туку така, сигурен сум дека знаат што прават.
Ајде Комити, чекаме инфо од типот:
"Готово е!
Вардар со нови сопственици во наредни 10 години и со годишен буџет од 10 милиони евра" :pijanco:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.103
Поени од реакции
3.923
Денес нови шпекулации од партијата на Кирче.
Ова со Новоматик нема врска, фирмата била од Унгарија... :toe:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.562
Поени од реакции
5.646
Денес нови шпекулации од партијата на Кирче.
Ова со Новоматик нема врска, фирмата била од Унгарија... :toe:
Иако времете не гази јас сеуште сум оптимист дека ке се реши ситуацијава во ФК Вардар .

Во фудбалот голови паѓале во 95 минута , така да очекувам и во Вардар да пукне оваа бомба буквално во 90 + и да донесе радост за цела црвено црна армија :)
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.103
Поени од реакции
3.923
Иако времете не гази јас сеуште сум оптимист дека ке се реши ситуацијава во ФК Вардар .

Во фудбалот голови паѓале во 95 минута , така да очекувам и во Вардар да пукне оваа бомба буквално во 90 + и да донесе радост за цела црвено црна армија :)
Ја не разбирам како тука може некој да те вреѓа.. ако не друго најголем оптимист си на темава!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.562
Поени од реакции
5.646
Ја не разбирам како тука може некој да те вреѓа.. ако не друго најголем оптимист си на темава!
Нека вреѓаат колку сакаат не им се замарам, јас не паѓам на тоа ниво и никогаш не навредувам ..

Иначе оптимист сум , верувам дека има надеж двете страни да се договорат и кога све ке се заврши јавноста да добие известување .
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.643
Поени од реакции
2.095
Убаво ќе беше да можеа да ги привлечат газдите на ТСЦ Бачка Топола. Тие ми делуваат како луѓе кои плански работат и вложуваат. Од нигде никаде го кренаа клубот и патем вистинските фудбалски работници ги вклучуваат во клубот. Мене душата ме боли што покрај екипи на Воска, Беса и останата боранија, Вардар треба да стравува за прволигашки опстанок и за тоа дека ќе го снема од фудбалската мапа.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.566
Поени од реакции
3.843
 
Член од
1 август 2015
Мислења
899
Поени од реакции
1.708
Што треба да значи ова?

"Она што е јасно е дека не станува збор за компанија од „коцкарскиот“ бизнис и дека не е Сергеј Самсоненко, кој пак е на располагање и кој цврсто се залага за одглавување на Вардар и превземање на клубот од страна на нов моќен спонзор."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom