Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    679

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.714
Поени од реакции
8.736
Изгледа полека сфаќаат дека урлање Слава Украини носи само смрт.
Точно знаат што значи таа "стратегија" и само така можат да држат паритет на фронтовска линија, ама за жал не и бројчан паритет. Како ќе им се намалува армијата бројчано така се повеќе ќе гледаме вакви разрешувања затоа што тоа секогаш било нормално за тие што губат катастрофално.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.060
Поени од реакции
80.946
Kakov idiot, nie navivame za Rusija posto zapadot blla blla za 30 god.
Ako ne e zapadot tvojata ekonomija ne mojt da prezivee 24 casa. Ke nema plati i penzii. Bas deneska vidov EU ke investira 500K milioni evra na renewable energy.
Poentata e kako sho kazav tie sho ziveat tuka i emigrantive nashi i ovie sho laat celo vreme protiv Evropa a zemat plati od niv a ne od Rusija ke nemat lep da jadat ke se vratat vo
15 vek vo Valandovo i Kocani na niva.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Немало да има плати и пензии?

Ако.

Пак ќе ти кажам - сакам Русија да им ебе матер на Западот, затоа што Западот направи Илирида од земјава у која ние сме народ од втора класа, а за вас не важи ни еден закон. Западот ги подржа и Бугарите и Грците и вас, во сите ваши неразумни барања.
Така да, мене ми личи дека иде натаму работата.

Ќе јадете печурки, а и ние со вас. Али тоа е сосема океј. У нуклеарна војна Македонците нема да изгувбат ништо, бидејќи немаат ништо. Све им зема Западот и даде на вас, на Грците, на Бугарите... Вие ќе изгубите три држави, а Западот ќе изгуби све, да им ебам матер у пичка дволична.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
796
Поени од реакции
1.245
У нуклеарна војна Македонците нема да изгувбат ништо
Нуклеарна војна значи дека апсолутно никој нема да добие ништо! Ако било кој се осуди да посегне по такво оружје тогаш е крај за сите, или конкретно во ситуацијава се радуваш дека нема да постоиш :)
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.414
Нуклеарна војна значи дека апсолутно никој нема да добие ништо! Ако било кој се осуди да посегне по такво оружје тогаш е крај за сите, или конкретно во ситуацијава се радуваш дека нема да постоиш :)
toa ti kazuva kolku mu e skurcheno na chovekot od site predavstva, kuropushachki narod kako tebe i amebi kako komunjari/vmrovci na forumov.
do tolku e losho, da, chovekot e pomiren i so nuklearka.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
796
Поени од реакции
1.245
toa ti kazuva kolku mu e skurcheno na chovekot od site predavstva, kuropushachki narod kako tebe i amebi kako komunjari/vmrovci na forumov.
do tolku e losho, da, chovekot e pomiren i so nuklearka.
Ако е помирен нека си го удри пиштолот во чело, што чека не знам. Ќе се спаси, а и проблемот ќе го реши :) Инаку гледам и ти нешто разочаран си, земи и ти спаси се, имаш опции колку сакаш :)
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.414
Ако е помирен нека си го удри пиштолот во чело, што чека не знам. Ќе се спаси, а и проблемот ќе го реши :) Инаку гледам и ти нешто разочаран си, земи и ти спаси се, имаш опции колку сакаш :)
mislam deka saka da gleda kako gorat kloshari kako tebe, ti teknuva na scenata od betmen, some people want to watch the world burn? epa nesho takvo
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
796
Поени од реакции
1.245
mislam deka saka da gleda kako gorat kloshari kako tebe, ti teknuva na scenata od betmen, some people want to watch the world burn? epa nesho takvo

Нема да гледа ни тој ни ти, или да ти надробам да сфатиш може? Или сите ќе гориме или никој. А ако толку сте разочарани двајцата, одете до Макпетрол со 200 денари 95ка потурете се и спасете го светот :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.060
Поени од реакции
80.946
Се е океј со навивањето, само да си го ставиш животот пред сите други работи, навистина треба да си отиден со паметот. Пошто се гледа дека со психата си при крај, земи спаси се, и тие околу тебе ќе ги спасиш
И вие се спасивте, немајте гајле. Со сечен кур у гз.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.060
Поени од реакции
80.946
Нема да гледа ни тој ни ти, или да ти надробам да сфатиш може? Или сите ќе гориме или никој. А ако толку сте разочарани двајцата, одете до Макпетрол со 200 денари 95ка потурете се и спасете го светот :)
сите бе, сите

што е фрка?

Кога ќе тресне интерконтинетална или балистичка и УЧК ќе гори и вие кои им ги пушите цело време, а и ние останатите.

што има тука чудно или нереално?
натаму иде работата
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
боље ми е Путин да ви го удри на сите вас метакот у чело (па со тоа и на нас), па пуште после албански курови, колку сакате, матер ви ебам глупа
Ako mozi da predlozam kompromisno resenie so koe site ke bidite zadovolni ?
Znaci ako tolku ti pravi kef da gi gledas so metak vcelo ovie znajme vekje koj i pri toa ne ti e problem i ti da odis kurban pri procesot, so ne mu go trgnis metakot ti, onaka pocni so red pa do kaj so ke stignis pred da te sredat i tebe. Ne mora site da gorime za tamu nekolku :toe: .
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.414
Ako mozi da predlozam kompromisno resenie so koe site ke bidite zadovolni ?
Znaci ako tolku ti pravi kef da gi gledas so metak vcelo ovie znajme vekje koj i pri toa ne ti e problem i ti da odis kurban pri procesot, so ne mu go trgnis metakot ti, onaka pocni so red pa do kaj so ke stignis pred da te sredat i tebe. Ne mora site da gorime za tamu nekolku :toe: .
the thing is, kje gorime bash radi tie tamu nekolku. oni ne piknaa vo nato mamicata da im ja iznaebam komunjarsko sh i p t a r s k a.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.071
Поени од реакции
10.791
Србија чека моментум да го завземе северниот дел од косово населен со срби и ќе се согласи јас мислам на останатиот дел за независност..
Не се како нашиве до толку лоботомирани да влезат у сојуз кој ги бомбардираше
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.060
Поени од реакции
80.946
Ako mozi da predlozam kompromisno resenie so koe site ke bidite zadovolni ?
Znaci ako tolku ti pravi kef da gi gledas so metak vcelo ovie znajme vekje koj i pri toa ne ti e problem i ti da odis kurban pri procesot, so ne mu go trgnis metakot ti, onaka pocni so red pa do kaj so ke stignis pred da te sredat i tebe. Ne mora site da gorime za tamu nekolku :toe: .
Мислиш дека јас ги управувам балистичките и останатите проектили?

Не. Јас сум моќен навистина, но не толку.

Работата е, што не е до мене. Правел ја нешто или не, сеедно. Целата ситуација се движи натаму, независно од тоа ја што ќе направам, или тебе кои ти се желбите.

Украина треба да се помири со новиот начин на уредување на светот, со помош на промена на границите. Тоа почна со Србија, а ќе продолжи и со други земји во иднина (Еритреја, Гвајана...). Украина треба да се откаже од територијата, исто како Србија. Да биде комплементарна со меѓународно воспоставените норми.

Така нема да има нуклеарна војна и вашите газиња ќе бидат спасени. (и моето исто)
 
Последно уредено:

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
796
Поени од реакции
1.245
Целата ситуација се движи натаму, независно од тоа ја што ќе направам или тебе кои ти се желбите.
Не! Целата ситуација се сведува на желби и влажни соништа во кои Русија фрла нуклеарки и цел Запад гори во пеколот, а Путин ужива во палатата и го гледа сето ова на 200 инчен видеобим, и нормално пие вотка. Се останато си функционира најнормално, форумов си останува активен, светот продолжува да живее без проклетиот Запад. На кратко тоа би било :)

Желбите и навивањето е океј, само малку да се уклучите во реалноста не е лошо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom