Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.358
Поени од реакции
37.170
@puno си заборавил да допишеш во потписот дека си исто следбеник на педофилот и убиец мухамед. Немој вакви педерски работи да праиш.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.067
Поени од реакции
80.965
добро, со кој памет колата ја остаиле у албанско село?

они така си мислат, ќе си ја остаам колата тука и на планинарење ќе си идам? демек ова Цугшпиц на Алпите е, а не Кандахар. Уште многу изненадувања ќе има за сите оние кои се праеја на удрени.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.017
добро, со кој памет колата ја остаиле у албанско село?

они така си мислат, ќе си ја остаам колата тука и на планинарење ќе си идам? демек ова Цугшпиц на Алпите е, а не Кандахар. Уште многу изненадувања ќе има за сите оние кои се праеја на удрени.
Многу ми се интересни вакви личности, посебно оние од Скопје кои ете случајно не живеат во мешани средини и не ги чуствуваат на своја кожа проблемите зошто се нели, ne se zamaram so politika стил а им се буквално пред нос и вака наеднаш кога ќе доживеат ваква случка веднаш се во шок. Не зборувам лично за дечково ама голем дел од народот уште не знае каде живее и што би рекол курајбер паметот му оди само до тие 10 дена на Неа мудања и фрижидерчето да е полно и тука завршува секоја критична и слободна мисла.
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
292
Поени од реакции
961
Ќе се изненадите колкав масивен број на население македонско што живее во места како Козле,Жданец,Тафталиџе,Карпош 1234 живеат во некаква си бајка во друг универзум на тема етнички односи.

Добро овие што не земале некој од Бозовце со себе да им покаже маршутата како чесиве во северна Албанија

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.518
Поени од реакции
36.096
...секаде има лоши луѓе, со горе напишаното делумно се сложувам, сепак ако ви се расипе колата по овие патишта или се изгубите низ шарскиот предел бидите сигурни дека токму тие ќе ви помогнат, не треба да се стават во ист кош сите од албанскиот етникум, има вандали кои и нив ги малтретираат ако нешто не им идат по ќеф, претежно се млади косовари збеснати што прават зулум на двете страни, што е така, така е!
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
292
Поени од реакции
961
има вандали кои и нив ги малтретираат ако нешто не им идат по ќеф, претежно се млади косовари збеснати што прават зулум на двете страни, што е така, така е!
Оваа информација Африм Гаши да не ти ја даде?
 
Член од
22 јуни 2024
Мислења
27
Поени од реакции
29
Од време на време читам по нешто во овој форум и некако сум љубопитен некако да ве видам вас од поголемиот етникум што навистина мислите за сите албанци ако нешто ке се испровоцирате од некој од навивачиве албанци.
На пример ако ги споредвиш германциве кога англичаните пеат песни 10 german bombers и колку лесно тие го прифаќаат некој да зборува shit за нивната држава.
И со сигурност народите што повеќе се испровоцират од вакви настани се малите народи и држави кои имат доста имфериорни комлекси.
Значи не сте свесни колку хејтате. Unbelivable.
Иначе да, јад сум албанец и мислам дека навистина Мухамед бил педофил пошто гледав некој погоре се занимавал и со ова. Тука само се слагаме.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.518
Поени од реакции
36.096
Оваа информација Африм Гаши да не ти ја даде?
...не од лично искуство идејќи низ планински предели на западна Македонија и не само сега, туку и во минатото, инаку за тие што немаат свое ,,јас" од албански етникум и скокаа од една партија власт во друга немам добро мислење или најмалку сум со резерва кон нив, па и кон А.Гаши.
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
292
Поени од реакции
961
Од време на време читам по нешто во овој форум и некако сум љубопитен некако да ве видам вас од поголемиот етникум што навистина мислите за сите албанци ако нешто ке се испровоцирате од некој од навивачиве албанци.
На пример ако ги споредвиш германциве кога англичаните пеат песни 10 german bombers и колку лесно тие го прифаќаат некој да зборува shit за нивната држава.
И со сигурност народите што повеќе се испровоцират од вакви настани се малите народи и држави кои имат доста имфериорни комлекси.
Значи не сте свесни колку хејтате. Unbelivable.
Иначе да, јад сум албанец и мислам дека навистина Мухамед бил педофил пошто гледав некој погоре се занимавал и со ова. Тука само се слагаме.
Остај Мухамед, нема ова толку врска со исламот пошто имаме примери како Јањевците, хрватска заедница која потекнува од Косово и повеќето денеска се преселни и живеат во Хрватска. Денес домородните хрвати го проколнуваат Туџман што ги донел да живеат во Хрватска поради тоа што биле многу затуцани и со див менталитет.
Значи дури и да си хрват и католик но растен меѓу албанци, пишано ти е да си дивјак.

Најбитното е да се помириш и признаеш дека албанската нација на Балканот е минимум 100 години назад во колективната свест на развој од останатите балкански народи и да работиш на каузата на нивно просветлување.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.518
Поени од реакции
36.096
Иначе да, јад сум албанец
...ако си роден или дојден од Албанија тогаш ,,си Албанец" , извини вака, ама ако си роден тука и живеат твоите тука, тогаш си Македонец од албанско потекло, етникум.
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
292
Поени од реакции
961
...не од лично искуство идејќи низ планински предели на западна Македонија и не само сега, туку и во минатото, инаку за тие што немаат свое ,,јас" од албански етникум и скокаа од една партија власт во друга немам добро мислење или најмалку сум со резерва кон нив, па и кон А.Гаши.
Значи овие од западна Македонија што се албанци ти рекле абе остај ги тие зулумџиите, тоа се косовско племе?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.017
Од време на време читам по нешто во овој форум и некако сум љубопитен некако да ве видам вас од поголемиот етникум што навистина мислите за сите албанци ако нешто ке се испровоцирате од некој од навивачиве албанци.
На пример ако ги споредвиш германциве кога англичаните пеат песни 10 german bombers и колку лесно тие го прифаќаат некој да зборува shit за нивната држава.
И со сигурност народите што повеќе се испровоцират од вакви настани се малите народи и држави кои имат доста имфериорни комлекси.
Значи не сте свесни колку хејтате. Unbelivable.
Иначе да, јад сум албанец и мислам дека навистина Мухамед бил педофил пошто гледав некој погоре се занимавал и со ова. Тука само се слагаме.
Добро е Пуно, добро е.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.518
Поени од реакции
36.096
Значи овие од западна Македонија што се албанци ти рекле абе остај ги тие зулумџиите, тоа се косовско племе?
...не можам да ти објаснам со две реченици, но јас сум многу комуникативна и све ме интересира и често правам муабет за многу проблематики.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom