Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    678
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.305
Поени од реакции
40.095
Ауу закана број 46890 од почетокот на војната. Готово, ова е вистинското предупредување. Сега и Медведев кога ќе напише еден лут твит, одма сите купувајте конзерви храна и чистете ги подрумите.
Значи според тебе заканите на некој што има илјадници нуклеарки треба несериозно да ги сфаќаме?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.032
Поени од реакции
80.872
Значи според тебе заканите на некој што има илјадници нуклеарки треба несериозно да ги сфаќаме?
да
а тоа е само фрагмент од небулозните фантазии
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.191
Поени од реакции
962
Јас мислам луѓето многу лагано влегуваат во Апокалиптични сценарија. Не ме интересира колку и како мислите дека Западот или Русија или Кина оперираат во арно или во лошо. Си играме со нуклеарна војна. Како викаат после нуклеарната војна, следната војна ќе ја имаме со стапој суровици.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.384
Поени од реакции
36.319
Значи според тебе заканите на некој што има илјадници нуклеарки треба несериозно да ги сфаќаме?
Да, кога сто пати се закануваш и не ебат два посто, и ти ништо не правиш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.305
Поени од реакции
40.095
Да, кога сто пати се закануваш и не ебат два посто, и ти ништо не правиш.
мозоков исто како и на другите нафо ботови ти е, левел 3 оделение. Исто како ја да ти викам нормално е Мексико или куба да ги гаѓа сад зошто им се може. Иако овие можат да ги изгорат како лебарки.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
622
Поени од реакции
360
Nema da frlat. Ne im davaat kinezite i brics. Ako frlat otjde svetot vo recesija i kriza. A Kina ima višak proizvodi za izvoz. Možda ke izvedat proba malku da zaplašat.
Zapad nema da popušti, toa e kako kriminalec da te ucenuva, ako popuštiš, cel život ke te ucenuva.
Mn e luzerski toa što go pravi Rusija. Ako ne e po Mor sve ke uništam. Za kogo Brežnjev praveše bombi nekoj pijandura ko Medvedev da ši igra igrački
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.384
Поени од реакции
36.319
мозоков исто како и на другите нафо ботови ти е, левел 3 оделение. Исто како ја да ти викам нормално е Мексико или куба да ги гаѓа сад зошто им се може. Иако овие можат да ги изгорат како лебарки.
Мозокот на Медведев на твитер е како трето одделение. Вака ќе ви праиме, така ќе ви праиме, сто твита за нуклеарките… и така еве две години.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
790
Поени од реакции
1.238
мозоков исто како и на другите нафо ботови ти е, левел 3 оделение. Исто како ја да ти викам нормално е Мексико или куба да ги гаѓа сад зошто им се може. Иако овие можат да ги изгорат како лебарки.
Ако било кој се осуди да употреби нуклеарно оружје, тогаш е крај за сите! Значи било која страна да повлече таков потег, дел нема да остане од ништо и никого.

Не знам во кој Медведев филм искрено сте влезени со тие нуклеарките секој ден како некој папагали истото па истото.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.155
Поени од реакции
12.644
Ако било кој се осуди да употреби нуклеарно оружје, тогаш е крај за сите! Значи било која страна да повлече таков потег, дел нема да остане од ништо и никого.

Не знам во кој Медведев филм искрено сте влезени со тие нуклеарките секој ден како некој папагали истото па истото.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Можеби некои мислат дека немаат нуклеарки, или дека све се тоа теории на изговор, т.е. дека не постојат такви бомби.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.823
Поени од реакции
6.891
Ако било кој се осуди да употреби нуклеарно оружје, тогаш е крај за сите! Значи било која страна да повлече таков потег, дел нема да остане од ништо и никого.

Не знам во кој Медведев филм искрено сте влезени со тие нуклеарките секој ден како некој папагали истото па истото.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да бе да, Западот ќе и` возврати на Русија ако таа употреби нуклеарно оружје во Украина :kuracc:. Има да ќутат и во тој случај. Ниту една НАТО членка нема да ризикува нејзините градови да бидат столчени до пепел заради една Украина.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
983
Поени од реакции
3.960
Ее што дочекавме, Русија трета година да не може да го освои Донбас со 100тици илјади жртви на нејзина страна и притоа да оди во факинг Северна Кореа да моли за оружје од Ким, мизерија и срам

Значи според тебе заканите на некој што има илјадници нуклеарки треба несериозно да ги сфаќаме?
И? Да речеме хипотетички Русија стварно фрли нуклеарни бомби врз НАТО држави, иако после ова што го гледаме 3 години каква им е армијата распашана команда чисто се сомневам дека нуклеарките им се исправни

Тоа ќе направи некоја штета но ударот што ќе следи како одговор кон Русија ќе биде фатален со десетици милиони жртви на Руска страна, одличен план
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
790
Поени од реакции
1.238
Да бе да, Западот ќе и` возврати на Русија ако таа употреби нуклеарно оружје во Украина :kuracc:. Има да ќутат и во тој случај. Ниту една НАТО членка нема да ризикува нејзините градови да бидат столчени до пепел заради една Украина.
Другар за навивање има други теми на форумов


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
790
Поени од реакции
1.238
Можеби некои мислат дека немаат нуклеарки, или дека све се тоа теории на изговор, т.е. дека не постојат такви бомби.
Не, туку многу добро знаат и едните и другите каде води тој потег


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.384
Поени од реакции
36.319
Да бе да, Западот ќе и` возврати на Русија ако таа употреби нуклеарно оружје во Украина :kuracc:. Има да ќутат и во тој случај. Ниту една НАТО членка нема да ризикува нејзините градови да бидат столчени до пепел заради една Украина.
Користење на нуклеарно оружје во Украина е големо отстапување од руската воена доктрина за употреба на нуклеарниот арсенал. Зошто сметаш дека би употребиле?
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.857
Поени од реакции
6.003
До сега само два пати се случило да се употреби нуклеарка, а еднаш било блиску, но Французите одбиле кога САД им предложил во војната со Виетнам.

Тогаш СССР веќе имале нуклеарки, па и да била фрлена, немало да одговорат на ист начин и да дојде до крај на светот.
Така да, и сега ако дојде до степен да треба да употребат некоја тактичка нуклеарка во Украина за да го доведат Западот до повлекување, ништо нема да се случи, освен што ќе се направи преседан за во иднина и на други држави да се употреби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom