Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    678
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.728
Поени од реакции
4.266
Тебе ти треба професионална помош. Прај се сосила слеп, подржувај си ги нацистите, ти си таман со зеленскио и хитлер.

Западов се распаѓа заради ова што го прават сега слепец еден, колку си ќорав бе човече?
Ме боли кур дали западот се распаѓа. Сакам да те боли кога ти ја плескам вистината у очи дека ти немаш ништо против нацизмот ко идеологија се додека е од твоја страна.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.215
Поени од реакции
989
Ме боли кур дали западот се распаѓа. Сакам да те боли кога ти ја плескам вистината у очи дека ти немаш ништо против нацизмот ко идеологија се додека е од твоја страна.
Опули се во огледало и плесни си ја сам. Не ги гледај другите, ти си ги подржуваш тие што си имаат кукасти и SS. SSokvan комотно можеш да се преименуваш.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.385
Поени од реакции
36.321
Ким ќе добие нови ракети од Путин, сигурно договориле нешто опасно.
Задња надеж, ко остарената селска ороспија. Ама тоа е, животните избори го донесоа кај неа.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.006
Поени од реакции
4.185
Ким ќе добие нови ракети од Путин, сигурно договориле нешто опасно.
Биди сигурен дека средбава меѓу Путин и Ким ќе биде двонасочно корисна, затоа што Русија веќе не е должна да се придржува кон санкциите кон С. Кореја, донесени од ОН, па соработката може да им тече непречено.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.319
Поени од реакции
40.113
Задња надеж, ко остарената селска ороспија. Ама тоа е, животните избори го донесоа кај неа.
Ова е ради твоите што пукаат Атакамс на руски бази. Сега рамномерен ќе биде одговорот. Ќе ја снабди Северна Кореа со тешко наоружање.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.385
Поени од реакции
36.321
Ова е ради твоите што пукаат Атакамс на руски бази. Сега рамномерен ќе биде одговорот. Ќе ја снабди Северна Кореа со тешко наоружање.
Ќе беше поубаво ако ја снабди со жито и разна храна, ама што е тука е. Бар нешто.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.215
Поени од реакции
989
Биди сигурен дека средбава меѓу Путин и Ким ќе биде двонасочно корисна, затоа што Русија веќе не е должна да се придржува кон санкциите кон С. Кореја, донесени од ОН, па соработката може да им тече непречено.
Плус се заштитува од Пацифичка страна. Али треба да има некој капацитет да го види ова.
Ќе беше поубаво ако ја снабди со жито и разна храна, ама што е тука е. Бар нешто.
Колку што Украинците беа снабдени со жито толку ќе бидат и Корејците.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.006
Поени од реакции
4.185
Плус се заштитува од Пацифичка страна. Али треба да има некој капацитет да го види ова.
Точно-со договорот, Русија воено ќе се обезбеди со штитење на уште една своја граница, со уште еден Азиски сосед.

Грижа помалку за Русија, која може да биде воено насочена најмногу кој западната/европската граница, од која тековно е најнапаѓана и од која страна доаѓа воена и друга помош за Украина.

А С. Кореја постои, како што е познато, токму ради воената помош и интервенции од СССР и НР Кина.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.930
Поени од реакции
7.315
Ким ќе добие нови ракети од Путин, сигурно договориле нешто опасно.
Викаш ти личат на бед боус... Путин е Вил Смит, бела верзија, ко бело чоколадо.

Договориле нешто опасно бе :pos:
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.215
Поени од реакции
989
Викаш ти личат на бед боус... Путин е Вил Смит, бела верзија, ко бело чоколадо.

Договориле нешто опасно бе :pos:
Ами колку треба да си беден од Македонија да земаш 50 години стари тенкови и хеликоптери? Пендаровски изиграваше Азис а Зеленски Боки 13ка и правеа дует?

Или ОТАН што питаа муниција од кај Србите, земја што ја нападнаа пред 25 години? Колку се само спремни отанчениве.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
892
Поени од реакции
3.539
Ursula:

I welcome the agreement on our 14th sanctions package against Russia.

This hard-hitting package will further deny Russia access to key technologies.

It will strip Russia of further energy revenues.

And tackle Putin’s shadow fleet and shadow banking network abroad.

14сти по ред :LOL:
Ај ако не овие па петнаесетте ќе бидат конечно успешни.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.728
Поени од реакции
4.266
Опули се во огледало и плесни си ја сам. Не ги гледај другите, ти си ги подржуваш тие што си имаат кукасти и SS. SSokvan комотно можеш да се преименуваш.
И твоите имаат кукасти крстови. Ама тие не ти сметаат, нормално затоа што се против американците. Иди у грчка кај побратимите од златна зора, иста екипица сте :)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.385
Поени од реакции
36.321
Упс, пак љуфка.

Russia overtook the United States as the leading supplier of liquid natural gas (LNG) to Europe in May, reversing a two-year Western effort to end reliance on Russian energy exports following the invasion of Ukraine.

Russia Overtakes US as Europe’s Top Natural Gas Supplier
Прегледај го приврзокот 421042
Самава слика што ја постираш не е во полза на вашиве тврдења. Види кај била Русија а кај била Америка во 2021 Q1, и кај е Русија сеа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom